Stevanović zaledio Koševo: Željezničar slavio u 107. derbiju

Strijelac jedinog pogotka u utakmici Sarajeva i Željezničara bio je nekadašnji bh. reprezentativac Miroslav Stevanović.

Fudbalskom klubu Željezničar pripao je 107. vječiti derbi odigran  na stadionu "Asim Ferhatović Hase", piše Patria. Željezničar je slavio rezultatom 1:0.

Strijelac jedinog pogotka u utakmici Sarajeva i Željezničara bio je nekadašnji bh. reprezentativac Miroslav Stevanović. Inače, ovo je prva pobjeda ekipe Plavih na Koševu nakon 12 godina.

Jovan Blagojević je u 45. minuti susreta iz prekida centrirao s desne strane, a najsnalažljiviji u kaznenom prostoru domaćina bio je Miroslav Stevanović. Nekadašnji reprezentativac BiH je matirao nemoćnog Pavlovića za erupciju oduševljenja na južnoj tribini koševskog stadiona. Ovo je Stevanoviću bio 3. gol u BHT Premijer ligi BiH.

Današnji derbi  na jakoj kiši nije donio spektakularnu igru na terenu. Dosta grubih startova s obje strane,  žutih kartona, nepotrebnih zaustavljanja igre, valjanja...

Ružno vrijeme nije pokvarilo atmosferu na stadionu Koševo, a pred kraj prvog poluvremena navijači oba kluba su odali počast ubijenim članovima njihovih grupa, Vedranu Puljiću i Mirzi Raščiću skandiranjem njihovih imena.

Navijači Sarajeva su podigli transparent kojim su iskazali negodovanjem činjenice da država, ali ni Fudbalski klub Sarajevo nisu ništa poduzeli sve ove godine da Vedranov ubica izvede pred lice pravde.

"Tužno je da se i nakon svih ovih godina skandira 'Istina za Vedrana' a njegov klub i država i dalje ništa ne poduzima", napisale su Horde zla.

Navijači Želje popularni manijaci podšku su dali ratnom komandantu Srebrenice Naseru Oriću.

"Nasere drži se, nastrojeni su uz tebe" – tansparent je koji su Manijaci podigli.

Podsjećamo, Oriću je trenutno u toku suđenje pred Sudom BiH po optužnici za ratne zločine na području Srebrenice.