Četiri medalje s Balkanskog prvenstva za Karate klub Mawashi Sarajevo

Ostali takmičari kluba Benjamin Dinar, Faris Ajanović, Adin Rožajac i Tarik Šetić su imali izvrtan nastup gdje su preglasavanjem izgubili u borbi za slijedeći meč.

SARAJEVO, (Patria) - Na održanom Balkanskom prvenstvu u karateu za djecu u Beogradu učestvovalo je 10 zemalja Turska, Makedonija, Hrvatska, Rumunija, Bugarska, Albanija, Srbija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora i Slovenija.

Nastupilo je ukupno 745 takmičara. Karate klub Mawashi iz BiH je učestvovao sa devet reprezentativaca gdje su ostvarili fantastičan rezultat i osvojili četiri Balkanske medalje.

Osvajači Balkanskih medalja za KK Mawashi su Ahmed Busnov 2. mjesto kate pojedinačno dječaci 9 godin, Hena Ajanović 2 . mjesto kate djevojčice 9 godina, Samra Handžić 3. mjesto borbe djevojčice 12 god + 50 kg, Uma Nadarević, Hena Ajanović, Sarah Omerović kata tim djevojčice 9 godina.

Bitno je istaći da su Ahmed Busnov i Hena Ajanović imali jako težak žrijeb i pri ulasku u finale su morali pobijediti glavne favorite iz Turske i ukupno su radili pet kata i ubjedljivim rezultatima se plasirali u finale te zbog nedostatka sportske  sreće su im izmakle i zlatne medalje.

Samra Handžić je uspjela pobijediti predstavnicu Makedonije za bronzanu medalju što je i uspjela i kata tim u sastavu Uma Nadarević, Hena Ajanović i Sarah Omerović su također osvojile bronzanu medalju gdje su za treće mjesto pobijedile predstavnice Crne Gore.

Veliki uspjeh za klub i državu. Klub postoji tek godinu i po dana. Treneri kluba Admir Zukan i Miralem Jašarspahić reprezentativci BiH  u karateu su prezadovoljni uspjehom takmičara i po mnogima su najbolja kombinacija u karateu u državi jer Admir Zukan je najtrofejniji BiH karatista u disciplini Kumite dok je Miralem Jašarspahić najtrofejniji  karatista u disciplini Kate.

- U karate klubu Mawashi su ovo tek počeci pravih rezultata trenera kluba, a u budućnosti nas čeka jos bitnih i jakih domaćih i inostranih takmičenja – istakli su iz kluba.