Željo slavio protiv Croatije, Sarajevo i Velež remizirali

U sklopu priprema za nastavak sezone Željezničar je sa 3:1 pobijedio Croatiju iz Zmijavaca u Međugorju.

SARAJEVO, (Patria) - Klubovi zimsku pauzu u Premijer ligi BiH provode na pripremama u toplijim krajevima naše zemlje, odnosno u Hercegovini, a Željezničar i Sarajevo danas su odigrali prijateljske utakmice protiv Croatije i Veleža.

Hrvatski niželigaš je poveo u 3. minuti, strijelac je bio Stipić poslije loše reakcije Bogičevića.

Plavi su izjednačili deset minuta kasnije, za poravnjanje rezultata zabio je 1:1. Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

Željezničar je otpor Croatije slomio u posljednjih 20-ak minuta. Za vodstvo je pogodio Kajkut u 70. minuti poslije ubačaja iz kornera.

Konačan rezultat postavio je Crnov u 90. minuti.

Velež i Sarajevo su u Mostaru odigrali neriješeno, a konačan rezultat bio je 1:1. Susret je igran na pomoćnom terenu stadiona Rođenih.

Bordo tim je bolje otvorio utakmicu, izabranici Husrefa Musemića su imali više od igre te su uspjeli i povesti u 26. minuti. Pogodio je novajlija Halilović.

Musemić je od početka drugog poluvremena dao priliku za igru sljedećim igračima: Adilović, Hodžić, Lelić, Stanojević, Husejinović, Radovac, Sadiku, Velkoski, Mujakić, Smajlagić, Kuzmanović.

Velež je do izjednačenja stigao u 50. minuti kada je pogodio Mujanović.

Do kraja meča se uglavnom igralo između dva kaznena prostora pa se rezultat nije mijenjao.