MOSTAR

Njemačka prejaka za BiH: Poraz bh. tenisera nakon tri meča u okviru Davis kupa

Imali su Mirza i Damir priliku da se vrate u ovaj meč pri vodstvu 3:2 Krawietza i Puetza

(Patria) - Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je ukupnim rezultatom 3:0 od Njemačke, pete reprezentacije svijeta u okviru Davis Cupa Prve svjetske grupe.

Poslije poraza Nermana Fatića od Daniela Atlmaiera (7:6; 6:2), Damira Džumhura u duelu sa Yannickom Hanfmannom (6:2; 6:1) i njemački dubl teniseri Kevin Krawietz/Tim Puetz u dva seta savladali su Mirzu Bašića i Damira Džumhura (6:4; 6:2):

Prva tri gema u meču Bašić/Džumhur i Krawietz/Puetz nismo vidjeli nijednu brejk šansu, a onda su bh. teniseri propustili dvije u četvrtom. Njemačka kombinacija u narednom petom stigla je do prvih brejk lopti prvog set i odmah su Krawietz/Puetz došli dio brejka i potvrdili oduzeti servis u narednom gemu (4:2).

Mučili su se Bašić i Džumhur na svom servisu, sapsivši četiri brejk lopte i smanjili vodsto Nijemaca na 4:3. Ubrzo su gosti iz Njemačke poveli 5:3, a onda i propustili čak set lopti, koje su spasili teniseri Bosne i Hercegovine (5:4).

Ipak već u narednom gemu njemački teniseri stižu do prednosti u setovima, nakon što su mirno odservirali za 6:4.

Dominaciju su demonstrirali Nijemci i u nastavku. Odmah su napravili brejk na startu drugog seta, a zatim i rutinski odservirali za 2:0 u gemovima.

Imali su Mirza i Damir priliku da se vrate u ovaj meč pri vodstvu 3:2 Krawietza i Puetza, jer su na njihov servis imali 30:0, ali njemački igrači su još jednom bili mirne ruke i demonstrirali zašto su peta selekcija svijeta, te vezali četiri poena osvojili gem, zatim napravili brejk i sigurni bili još jednom na svom servisu za 6:2.

Bosne i Hercegovine nakon ovog poraza borit će se kroz play-off za opstanak u Prvoj svjetskog grupi, a žrijeb je na rasporedu je 20. septembra, a mečevi su na programu u februaru naredne godine.