SLAVIO I DEDIĆEV SALZBURG

Bayern u golijadi bolji od Uniteda, odličan start Arsenala nakon šest godina pauze

(Patria) - Večeras su odigrane prve utakmice nove sezone Lige prvaka u grupama A, B, C i D.

Arsenal se trijumfalno vratio u elitno takmičenje. Zaigrali su Topnici nakon šest godina u Ligi prvaka, te sa ubjedljivih 4:0 savladali nizozemski PSV.

Pitanje pobjednika je tim Mikela Artete riješio već u prvom poluvremenu, u kojem je postigao tri gola.

Poveli su Topnici preko Sake u 8. minuti, koji je potom u 20. asistirao za gol Trossarda za 2:0.

Na 3:0 je povisio Gabriel Jesus sedam minuta prije odlaska na odmor.

U nastavku je lijepim golom u 71. minuti trijumf Arsenala ovjerio Odegaard.

Derbi večeri igrali su Bayern i Manchester United u Munchenu, a Bavarci su slavili sa 4:3.

Poveo je Bayern golom Sanea u 28. minuti. Nijemac je šutirao sa 17 metara, očajno je reagovao Onana i direktan je krivac što je lopta završila u mreži.

Na 2:0 je povisio Gnabry samo četiri minute poslije, a United se u igru vratio na otvaranju drugog dijela.

Novajlija Hojlund je u 49. minuti smanjio na 2:1 i nagovijestilo je to zanimljiv ostatak utakmice.

No, već u narednom napadu dosuđen je penal za Bayern nakon igranja rukom Eriksena, piše SCsport.ba.

Kane je pogodio iz penala za 3:1, a u 86. minuti se United ponovo vraća. Ovaj put je sa zemlje loptu u gol poslao snalažljivi Casemiro.

No, nije dugo trebalo Bayernu da opet vrati sigurnu prednost od dva gola. Mathys Thel je povisio na 4:2 u 92. minuti.

Po isteku sudijske nadoknade Casemiro je postavio konačnih 4:3. Bruno je šutirao iz slobodnjaka, a Casemiro skrenuo loptu u mrežu.

Pobjedu večeras slavi i Amar Dedić, reprezentativac Bosne i Hercegovine koji je sa RB Salzburgom pobijedio na gostovanju kod Benfice s 2:0.