9. KOLO PLBIH

Sarajevo rutinski protiv fenjeraša, na Koševu pogađali Oliveira i Radović

(Patria) - Fudbalski klub (FK) Sarajevo večeras je na Koševu očekivano i rutinski savladalo Zvijezdu 09 u meču 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bordo tim slavio je rezultatom 2:0, a igrač utakmice bio je Brazilac Renan Oliveira, koji je postigao gol i asistirao.

Tako je ekipa Simona Rožmana, barem privremeno, preuzela drugo mjesto na tabeli, na kojem je preskočila Široki Brijeg.

Sarajevo ima 16 bodova, dok je Zvijezda 09 sa s tri boda zakucana za dno tabele.

Standings provided by Sofascore

Sarajevo je ovom pobjedom napravilo i lijepu uvertiru za gradski derbi protiv Željezničara, koji se narednog vikenda igra na Koševu.

Prvo uzbuđenje večeras vidjeli smo u 8. minuti, kada je Avramovski promašio prazan gol nakon greške golmana gostiju. Hasić je spustio loptu za Makedonca, a on promašuje potpuno prazan gol s 20 metara.

Tri minute poslije mogla je povesti i Zvijezda 09. Subašić je pronašao Godswilla, čiji udarac brani Rogić. Potom nakon ubačaja iz kornera Blažević šutira pored gola, piše SCsport.ba.

Sarajevo u vodstvo stiže u 23. minuti, kada Renan Oliveira šutira nakon ubačaja Beganovića i pogađa za 1:0.

U 32. minuti izblokiran je šut Beganovića, a prethodno je Damjanović odbranio šut Mustafića iz slobodnjaka.

Nakon kornera Avramovski opet promašuje prazan gol, nakon što je do njega stigla jedna lopta koju je promašio golman Damjanović.

Ziljkić je bio jako sebičan u 38. minuti, kada je izignorisao protrčavanje Aničića i šutirao pored gola.

U finišu prvog dijela je Danonski bio u lijepoj prilici, ali šutirao je malo pored gola, a nedugo nakon toga Sarajevo stiže do drugog gola.

Radović je lijepo prošao i odigrao divan dupli pas sa Oliveirom, te je na kraju lijevi bek Sarajeva tu akciju krunisao golom za 2:0.

Uslijedilo je potpuno nezanimljivo drugo poluvrijeme, koje je otvoreno prilikom za Sarajevo nakon prekida u 50. minuti. Radović je centrirao, Đuričković šutirao, no ispriječio se Damjanović na golu gostiju.

Potom u 51. minuti Dajmanović pravi veliku grešku, ali i novu veliku šansu promašuje Avramovski. Pogodio je stativu, a lopta se odbila do Hasića, kojeg potom blokira Jevremović.

Od 59. do 62. minute gledali smo ofanzivu Zvijezde 09, koja je izvela tri vezana kornera, ali nije uspjela ozbiljnije ugroziti Rogića. Jedan šut Maksimovića je izblokiran.

Uslijedilo je dugo zatišje, koje je prekinuto šansom za Zvijezdu 09 u 77. minuti. Saliman je išao sam na Rogića, ali bio je bespotrebno nesebičan i pokušao uposliti saigrača, te tako samo upropastio veliku šansu.

Ostalo je 2:0.