TAKMIČENJE U INNSBRUCKU

Najbolji bh. sankaš Mirza Nikolajev osvojio novih 12 bodova u Svjetskom kupu

Na prvom i drugom mjestu našli su se takmičari iz Austrije, Jonas Mueller i Nico Gleirscher, dok je treće mjesto pripalo Maxu Langenhanu iz Njemačke.

Nikolajev u dobrom nizu rezultata

(Patria) - Najbolji bosanskohercegovački sankaš Mirza Nikolajev u nedjelju je nastupio na utrci Svjetskog kupa u Innsbrucku i zauzeo veoma dobro 29. mjesto. Ovim rezultatom Nikolajev je osvojio dodatnih 12 bodova i nastavio svoj niz izvrsnih nastupa ove sezone.

Isto tako, danas je održana utrka za Evropsko prvenstvo, na kojoj je Nikolajev osvojio 23. mjesto pred više od 2300 navijača.

Bosanskohercegovačka ekipa sada nastavlja putovanje prema njemačkom Altenbergu, gdje će se održati Svjetsko prvenstvo i pet trka Luge World Cup.

(scsport.ba)

#29Mjesto #Altenberg #Austrija #EvropskoPrvenstvo #Innsbruck #JonasMueller #MaxLangenhan #MirzaNikolajev #NicoGleirscher #SvjetskiKup #sport