NAKON PENAL-LUTRIJE

Sarajevo i Široki Brijeg u četvrtfinalu Kupa BiH

Sarajevo i Široki Brijeg plasirali su se u četvrtfinale Kupa BiH nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

(Patria) - Sarajevo i Široki Brijeg plasirali su se danas u četvrtfinale Kupa BiH nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Sloboda je na svom Tušnju u Tuzli dočekala Sarajevo i odigrala 1:1.

Sarajevo u vodstvo dolazi praktično iz prve ozbiljne prilike. U 31. minuti Hasić je primio odličan centaršut, ušao u šesnaesterac i postigao lijep pogodak za vodstvo Bordo tima.

Nakon toga uslijedile su dvije prilike za Penarandu, ali golova nije bilo. Na odmor se otišlo sa rezultatom 0:1.

Drugo poluvrijeme počelo je skoro identično kao i prvo, s tim da su domaći fudbaleri bili ti koji su vršili veći pritisak.

Isplatilo im se to već u 51. minuti kada Delić pogađa na asistenciju Dervišagića za 1:1.

Do kraja meča nije bilo golova pa se pristupilo izvođenju penala, a bolje su se snašli fudbaleri Sarajeva koji su u četvrtfinale prošli rezultatom 4:2.

U Olovu su igrale ekipe Stupčanice i Širokog Brijega, a na kraju su gosti bili ti koji su slavili plasman u naredni krug Kupa Bosne i Hercegovine.

Širokobriježani su poveli u devetoj minuti pogotkom Mamića, dok je na 2:0 povisio Bagarić u 40. minuti. Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu, tačnije u 57. minuti, Stupčanica preko Subašića smanjuje na 2:1, da bi pogotkom Božića u 74. minuti izjednačila na 2:2.

Pobjednika i prolaznika u naredni krug Kupa odlučilo je također izvođenje penala, a bolje se snašao Široki Brijeg koji je s identičnih 4:2 osigurao plasman u naredni krug takmičenja.