EURO

Nizozemci u osmini finala s lakoćom 'preskočili' Rumune

(Patria) - Selekcija Nizozemske plasirala se večeras u četvrtfinale Evropskog prvenstva koje se igra u Njemačkoj.

Nizozemci su u osmini finala s lakoćom na "Allianz Areni" u Minhenu izašli na kraj s Rumunima i savladali ih sa visokih 3:0.

Na promjenu rezultata čekalo se sve do 20. minute, kada je svoj treći gol na Euru, a današnji nizozemski prvi postigao Cody Gakpo.

Isti igrač pogodio je i u 63. minuti, ali mu je VAR poništio pogodak zbog ofsajda.

Rumuni su u igri bili sve do 83. minute, kada je Nizozemska preko Donyella Malena povisila na 2:0. A sudbinu Rumunima zapečatio je isti igrač nakon brzog kontranapada u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Nizozemci će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela koji se igra večeras u 21 sat, a u kojem se sastaju Austrija i Turska.

#aktuelno #EURO #EURO2024 #EvropskoPrvenstvo #fudbal #Nizozemska #Njemačka #Rumunija