Članek
Bojlerji – greniki vode
Objavljeno Dec 16, 2014

Lentherm Invest Buderus

 

Blagovne znamke: Lentherm, Termotehnika Kronovšek, Buderus

 

 

Plinski, električni in kombinirani bojlerji za sanitarno vodo

Prve oblike vodovodne napeljave segajo daleč v zgodovino, tekoča voda v bivalnih prostorih pa se je pojavila precej kasneje. Veliko novost so pomenili tudi bojlerji, s katerimi se je življenje ljudi v kopalnici in kuhinji bistveno spremenilo. Boljer za sanitarno vodo (električni, plinski, kombinirani boljlerji) so postali del našega vsakdana, zdaj je naša glavna dilema v tem, katere vrste grelnik vode izbrati. V podjetju Na pot d.o.o. imamo za vas na voljo pestro paleto različnih boljerjev, vsak od njih pa ima svoje prednosti. Če se ne morete odločiti, kateri izmed njih je za vas najprimernejši, nas pokličite ali obiščite in z našimi sodelavci vam bomo predstavili posamezne tipe grelnikov ter njihove lastnosti.

 

Električni bojlerji

Med uporabniki je med različnimi bojlerji še vedno zelo priljubljen električni boljer za sanitarno vodo. Za svoje delovanje uporablja električno energijo, s pomočjo katere e voda segreva. Obstajata sva tipa: akumulacijski in pretočni bojlerji na elektriko. Prednost slednjih je v tem, da hitro segrejejo manjše količine vode, akumulacijski pa so namenjeni segrevanju večjih količin vode, ki seveda traja dlje časa. Izbira je seveda odvisna od vaših potreb, ki jim smiselno prilagodite tudi velikost. Morda se zdi poglobljeno razmišljanje o tem, kakšen grelnik vode je najprimernejši za nas (električni, plinski bojler), nekoliko pretirano, a dejstvo je, da segrevanje vode v povprečnem gospodinjstvu pomeni 10 % vse porabe energije, kar pa še zdaleč ni zanemarljivo. Bojlerji so namreč lahko kar 'požrešni' porabniki, zato razmislek ni odveč.

 

Plinski bojlerji

Plinski bojlerji so v Sloveniji za malenkost redkejši kot električni, kot vir energije pa uporabljajo bodisi zemeljski bodisi utekočinjen naftni plin. Plinski bojler je lahko samostojen ali kombiniran. Prva različica je bojler za sanitarno vodo, kombinirani pa služi poleg tega še za ogrevanje prostorov. Bojlerji na plin imajo velik izkoristek, zelo enostavna je tudi regulacija delovanja. Samostojni bojlerji imajo kar 90-odstotni izkoristek. Tako kot električni boljer je tudi plinski lahko akumulacijski ali pretočni.

 

 

Bojlerji Lentherm

 

Bojlerji Lentherm