Številni pravijo, da po aferi Baričevič v tej državi ni nič več tako, kot je bilo. Slovenija naj bi takrat izgubila svojo medijsko nedolžnost in takrat se je tudi prvič zgodilo, da je internet znotraj Slovenije - predvsem po zaslugi portala, ki ga pravkar berete - prebil medijsko blokado večinskih medijev. In to enkrat za vselej.
Kaj pa danes, deset let pozneje ...
... kje so in kaj počnejo glavni akterji te afere?
- Dragica Kotnik, takrat državna tožilka na specializiranem državnem tožilstvu, ki si je edina drznila preiskovati morebitno prisotnost "druge osebe" na prizorišču tragične smrti zdravnika Saše Baričeviča, je po 4-letni sodni kalvariji pristala med odvetniki.
- Janko Goršek, takrat generalni direktor policije, je danes, po končani diplomatski misiji v Sarajevu, kjer je bil predstavnik slovenske policije, svetovalec aktualne generalne direktorice policije Tatjane Bobnar.
- Aleksander Jevšek, takrat generalni direktor kriminalistične službe na generalni policijski upravi, je danes župan občine Murska Sobota.
- Branko Japelj, takrat direktor kriminalistične službe na Policijski upravi Ljubljana, je danes diplomatski predstavnik slovenske policije v Beogradu.
- Katarina Kresal, takrat ministrica za notranje zadeve in predsednica LDS, je danes lastnica Evropskega centra za reševanje sporov.
- Miro Senica je še vedno odvetnik in zasebni partner Katarine Kresal
- Borut Pahor, takrat predsednik vlade, je danes predsednik države.
- Spletni portal Požareport, ki razkril afero Baričevič, je danes eden od najbolj branih in vplivnih medijev v državi.