Nakup Nomaga ni nič drugega kot reševanje vpliva OPERATIVCA ostarelih propadajočih obalnih veljakov. Če bi kdo resno mislil kupiti avtobusno podjetje, bi to naredil iz stečajne mase. V nobenem primeru ne bi smelo priti do nakupa Klaričevega Nomaga. Če že, potem direktno od konzorcija bank, ki so mu denar posodile. Na tej točki se je dejansko treba vprašati, koga se rešuje. Po naših zanesljivih informacijah se tukaj rešuje parkirišče in obstoj družbe Media Publikum. Zakaj je Media Publikum pomemben v slovenskem prostoru? Odgovor je preprost, ker se je vzporedni mehanizem dogovoril, da se bo tja kanaliziralo in koncetriralo večino oglaševalskega medijskega denarja. Od tu se bo distribiturial denar točno določenim medijskim hišam. Višina prejemkov tega denarja je odvisna od gledanosti in poslušne uredniške politike. Bolj bo poslušna, več denarja dobi. Kdor pa ne, se lahko obriše pod nosom. Po domače povedano, od Voduškovega Topnews na dnu lestvice pa do POP TV, ki je na vrhu lestvice. Kdo so glavni igralci? To so Franci Zavrl, Borut Jamnik in Nikola Damjanič. Zaradi prihajajočega spornega nakupa Nomaga s strani Slovenskih železnic pa tudi sedanji generalni direkort SŽ Dušan Mes. Kdo je za kaj odgovoren? Franci Zavrl Delić je odgovoren za oblikovanje partijskih političnih misli in z jasnimi navodili glede avtocenzure in uredniške politike. Državni uradnik Borut Jamnik skrbi za nadzor nad vsemi podjetji (državnimi in nedržavnimi) preko mehanizmov kapitalskega in korporativnega obvladovanja, da usmerjajo svoja obveščevalska sredstva v ciljno družbo Media Publikum. Preko obvladovanja pravosodja poskrbijo, da tako tudi ostane. Neposlušne disidente pa procesirajo, poslovne konkurente odstranijo in jih korak za korakom tudi uničijo. Prav s pomočjo obvladovanja pravosodja. SDH so polupili za reševanje vzporednega mehanizma, ki se je zaplezal v Savi. Slovenske železnice sedaj lupi na polno vzporedni mehanizem, nasedel v Nomagu. Vse skupaj je absurd nad absurdom. Glavni protoganist je Dušan Mes, parkiran kot generalni direktor Slovenskih železnic. Mes ni zastonj dvakrat na teden na Obali, kjer dobiva prebliske in biznisuje s sinom generala Tatalovića. Najbolj ga pa bremeni podoba vloge filmskega učitelja, v katerem je blestela oskrajevka Elliot Page (Hard Candy). Obalna obveščevalca ga držita tako za j........., da mu ne preostane nič drugega, da SŽ morajo kupiti Nomago. Vse to nadzira še en delegiranec z Obale Franci Matoz. Le ta usmerja in nadzira želje obalnih veljakov. Po potrebi zagovarja svoje naivne varovance vse do obsodbe. Nikola Damjanič iz kninskih zgodb je glavni povezovalec medijske bande in skrbi, da se ne bi klika porazgubila in skrenila s Titove poti. Na kratko koordinator in povezovalec. Pri enem izmed svojih povezovalnih akcij pa je poletel pri Veliki Kapeli z lastnikom DZS s ceste.
Pred nekaj dnevi je 24ur.com poročal, da je Slovenski državni holding Slovenskim železnicam izdal dovoljenje za nakup petdesetodstotnega deleža za nakup družbe Nomago, največjega avtobusnega prevoznika v Sloveniji. O nakupu Nomaga s strani Slovenskih železnic pa je aktivno potekalo že od leta 2019. Podobno kot je več let trajal nakup hrvaškega Croduxa Petrolu.O vzrokih za nakup Croduxa Petrola pa bomo razkrili v enem izmed naših prihodnjih člankov s pomočjo enega najboljših balkanskih raziskovalnih novinarjev Domagoja Margetića.
Skupino Nomago je nastala iz bivših večjih avtobusnih prevozniških podjetij Avrigo, Izletnik Celje, STA potovanja, Promet Mesec in AP Rižana. Klaričev Nomago ni počel ničesar drugega kaj so prej počeli Mercator, Pivovarna Laško in Sava. Vsa našteta podjetja so si zagotovila monopolni položaj na področju trgovine, industrije pijač, turizma in avtobusnih prevozov v Sloveniji. Sedaj se bo ponovno kot vse ostale družbe parkiral zasebni Nomago na državnem podjetju (Slovenske železnice).
Vrednost posla je poročanju 24ur naj bi bila 30 milijonov evrov plačanih v prihodnjih treh letih. Slovenske železnice pa bodo tudi imele predkupno pravico v prihodnjih letih za odkup še preostalega deleža podjetja.
Lastniško je skupina Nomago je sestavljena iz Adventura Investments (80,1 %), Adventura d.o.o. (10 %) ter z manjšimi deleži posameznikov (Anuška Cerovšek Beltram, Jože Baškovič, Aleš Mesec) in MIST finance v lasti Mihe Tavčarja, direktorja v podjetjih Nomago, Nomago mobility in Alptours. Zanimivo, v preteklosti so lastniško večino v Nomagu obvladovali Triglav skladi. V našem mediju smo tudi že napisali, da so Triglav skladi eni osrednjih parkirišč mefista slovenskega državnega gospodarstva alias Državljana Kane gospodarskih operacij v Sloveniji, državnega uradnika z Modre zavarovalnice Boruta Jamnika.
Družina Klarič si je svoj imperij že pričela ustvarjati konec 80.ih let z ustanovitvijo marketinške agencije Media Publikum. Imperij je korak za korakom rastel in vpliv Klariča se je vedno bolj večal. V preteklosti je bil aktiven tudi v NK Celje, a je po razhodu z lokalnimi veljaki v mestu celjskih grofov zagnal svoj lastni športni projekt, nogometnega prvoligaša NK Bravo z ljubljanske Šiške.
Zakaj je Darko Klarič ena ključni oseb? Ker se preko družbe Media Publikum kanalizra večino medijskega denarja ubogljivim medijem!
Vrnimo se nazaj na zadnji posel, kjer bo družina Klarič svoj proračun povečala za 30 milijonov evrov. V našem mediju smo se aktivneje v zadnjih mesecih lotili razkrivanje poslovnega omrežja Boruta Jamnika. Eno pomembnih nadzorov moči je tudi podeljevanje oglaševalskega kolača medijem v državi.
Eden izmed vladarjev oglaševalskega denarja v Sloveniji je največja komercialna televizija Pro plus ( POP TV, Kanal A itd..), sedaj v lasti čeških lastnikov. Brez oglaševalskega denarja bi marsikateri dominantni medij v lasti tranzicijskih tajkunov ( Stojan Petrič, Martin Odlazek, Uroš Hakl, lastniki Mladine) odšel rakom žvižgat.
Vprašajte samo največjo komercialno televizijo POP TV, kako so po razkriti resnici v aferi Baričevič hitro zazvonili telefoni in so jih lepo vprašali, če še mislijo delovati v Sloveniji in dobiti kakšen evro oglaševalskega denarja. To zgodbo je zaupal avtorju članka pri vožnji domov na študentskem avtobusu eden izmed njegovih znancev. Njemu pa je zgodbo zaupal eden izmed članov tehnične ekipe, ki je dejansko bil zraven, ko so se novinarji dokopali do krute resnice. Takšnih primerov v preteklosti je bilo v dominantnih medijih na stotine, ko so padli pod pritiski oglaševalskega denarja.
Potrebno je vedeti, da vsa večja (državna) podjetja za deljenje oglaševalskega denarja pooblastijo Klaričeveva podjetja. Poleg Media Publikum sta še vplivna igralca nekdanji večinski lastnik Pristopa Franc Delič Zavrl, mož novinarke Ostro Anuške Delić.
Zavrl pa je sedaj delni lastnik v oglaševalskem podjetju Hermes&Partnerji in večinski lastnik podjetja Strakom. Eden njegovih najtesnejših poslovnih zaveznikov je nekdanji svetovalec Janeza Drnovška ter profesor na Fakulteti za družbene vede Dejan Verčič. Razkrili smo tudi, da eno izmed pomembnih funkcij na FURSU že petindvajset let zaseda Irena Verčič, sorodnica Dejana Verčiča.
Ena ključnih težav v Sloveniji je, da se prekriva oglaševanje državnih podjetij preko agencij, ki so v lasti Zavrla ali Klariča. To se je nehote razkrilo na primeru oglaševanja agencije Futura (Slovenski zajtrk) in napihnjena afera glede oglaševanja Slovenske vojske v t.i. kritičnih medijih do tranzicijskih sil v državi (Domovina, Nova24tv, Siol, Planet TV). Oba medija (Domovina, Nova24tv) sta od oglaševalske vsote milijon evrov dobila le drobtinice. Pogodbo z Zavrlovim podjetjem pa je podpisal tik pred iztekom mandata Šarčeve vlade nekdanji obrambni minister in dolgoletni prvi obraz stranke DeSUS Karl Erjavec.
Podobno se bo zgodilo tudi sedaj v primeru dokončne prodaje Nomaga Slovenskim železnicam. Težava je le v tem, da državna podjetja pooblastijo za deljenja oglaševalske denarja marketinške-oglaševalske agencije, ki le razdelijo denar. Tega pa se v Eraru ne vidi, koliko so Zavrl, Klarič, Pusar in drugi igralci namenili finančna sredstva posameznim medijem v državi.
Ali bo desnica z Janezom Janšo odigrala vlogo Bruca Willisa iz filma Zadnji preživeli ali pa delila usodo Peterletovih krščanskih demokratov? Nikola Damjanič je osrednji posrednik za mir v t.i. državljanjski vojni med omrežjem Boruta Jamnika in silami starih struktur vzporednega mehanizma!
Poleg Zavrla in Klariča velja za usmerjevalca oglaševalskega denarja še lastnik podjetja za merjenje javnega mnenja Nikola Damjanić. Spletni medij Nova24tv je razkril, da sta v preteklosti bila v okolici Knina poslovna partnerja Damjanič in nekdanji predsednik uprave Elektro Ljubljana, sedaj vplivni član stranke Gibanje Svoboda Andrej Ribič. Manjši lastniški delež v Elektro Ljubljana pa imata tako Petanov Dnevnik kot Jamnikova Modra zavarovalnica.
Ninamedia pa je že ves čas hišno podjetje Dnevnika za kreiranje javnega mnenja v Sloveniji. Potrebno je vedeti, da že dlje časa traja t.i. državljanska vojna med omrežjem Boruta Jamnika in starimi strukturami zaradi pestre preteklosti med obema skupinama. Vlogo koordinatorja za mir velikokrat opravi prav Damjanič s pomočjo Bojana Petana. Nihče izmed njih si ne želi, da bi Janez Janša dobil en, dva, tri oz. več morebitnih mandatov. To ste lahko opazovali vsakodnevno v njihovih dominantnih medijih.
Ne glede, da smo v našem mediju občasno kritični do potez sedanje vlade, lahko zapišemo, da mora v takšni situaciji predvsem Janez Janša igrati lik Bruca Willisa iz filma Zadnji preživeli (Last man standing) iz leta 1996 v režiji Walterja Hilla. Kaj je storil legendarni John Mclane v filmu Zadnji preživeli? Nič, dve mafijski družini je z notranjimi spletkami tako sprl med sabo, da so se na koncu sami med seboj pobili. Mogoče je pa res čas, da se uresniči znamenita prerokba Janeza Drnovška.
Janša in Jamnik pa imata tudi skupno pestro zgodovino do nekdanje Službe državne varnosti. Enega so aretirali, drugega spet z dogodkom iz otroštva zaznamovali za celo življenje in mu dali vedeti, kdo ga je ustvaril.
Ali bogu ugrabitelji države doživeli implozijo in uničenje, ki ga izvajajo že trideset let?
V našem mediju smo že večkrat opisali, da »ugrabitelje države« ne zanima, kdo so njihovi politični in gospodarski lakaji. Kot je v knjigi Vzporedni mehanizem globoke države razkril dr. Rado Pezdir.
Kdor je knjigo prebral, se je lahko na lastne oči prepričal, kako so strukture UDBE in političnega vrha Komunistične partije Slovenije obvladovale vse zvode slovenske ekonomije. To obvladujejo še danes. Ne pozabite, da so svoje krte vedno poslali v nasprotne politične in gospodarske nasprotnike.
Samo pomislite na Peterletovo stranko SKD in zgodbo Zvonov, ko so udbaški kadri uničili večinsko premoženje mariborske nadškofije. Enako se dogaja tudi sedaj, a ne Robert Ilc, Janez Škrabec, Marko Pogorevc, Borut Petek, Peter Vesenjak itd...?
Težava je, da so ugrabitelji države ugrabili predvsem ves levi tranzicijski politični pol. Samo pomislite, koliko sladkih besed so leve stranke izrekle o sociali, dobronamernosti itn..
V resnici pa so izvajali najbolj krute neoliberalistične kapitalistične akcije, kot radi očitajo politični predstavniki levice t.i. slovenski politični desnici.
Treba je vedeti, da v Sloveniji nimamo klasične kapitalistične desnice kot je znana v zahodnoevropskih demokracijah. Slovenska desnica je zaradi specifike prostora in zgodovine naslonjena predvsem na politične, družbene in socialne nauke Antona Martina Slomška.
V tridesetih letih obstoja se politična levica še ni uprla svoj ugrabiteljem in dejala, konec je. Ugrabitelji države so z večinsko pomočjo leve politične strukture zadnjih trideset gradili svoje omrežje, poslednjih dvajset ga uničevali in v zadnjem desetletju doživljajo implozijo oz. notranjo eksplozijo svojega delovanja. Ja, prišel je čas, ko so tudi številni državljani spregledali, zakaj se v resnici sploh gre v Sloveniji. Mogoče pa se bo tudi v Sloveniji zgodil madžarski scenarij na aprilski volilni dan.
Zakaj se desnica boji implozije vzporednega mehanizma? Čas je, da se prenehajo nakupi Sava in Nomago in podarjanja denarja davkoplačevalcev v roke vzporednega mehanizma!
Je pa treba dodati, da si je desnosredinska vlada ponovno naredila z nakupom Nomaga medvedjo uslugo. Potrebno je vedeti, da je Dušan Mes spada med ljubljence starih struktur, predvsem Janeza Zemljariča. Mes računa tudi na to, da ima mir pred Janšo predvsem iz razloga, da je poročen z eno izmed nečakinj aktualnega predsednika vlade. Enako mu ustreza, da je osebni odvetnik Janše, Franci Matoz, predsednik nadzornega sveta v Slovenskih železnicah.
Vendar se spet dogaja klasičen modus operandi. Matoz je pred dnevi odobril nakup Nomaga. Za nagrado je dobil Komisijo za preprečevanje korupcije, da je kršil njeno zakonodajo. To ne bi nikogar motilo, saj je treba državne institucije spoštovati. Ob tem je podoben primer razkril urednik Planet TV Mirko Mayer z Marjanom Šarcem in Tomažem Besekom, a se ni zgodilo popolnoma nič. Isto kot pri Lepi Nataši.
Težava je samo v tem, da se v zadnjem desetletju to dogaja ves čas. Z drugimi besedami se lahko zapiše, ko jim daš prst (nakup Nomago za SŽ) ti spet porinejo nož v hrbet. Podoben primer je bil neimenovanje Iztoka Jakomina za komandirja PU Koper. Glavno vlogo naj bi kot večkrat odigral Sandi Bonanza. Ali pa Ljubo Volmut. Ker jih je generalni direktor Policije dr. Dušan Olaj preko posrednikov ubogal in umaknil Jakomina je za nekaj dni prejel kazensko ovadbo. Le zakaj? Kdaj bo predvsem zdravi del slovenske desnice razumel pregovor : » Dobrota je sirota.«
Ob koncu lahko le izpostavimo besede nekdanjega sodnika Zvjezdana Radonjiča v gostovanju oddaji Odkrito. Sam je večkrat razložil, da je po duši prepričan komunista. To je zelo dobro utemeljil v eni izmed svojih kolumn v spletnem mediju Portalplus. V oddaji Odkrito je med drugim povedal, da lahko le zdrava politična desnica premaga omrežjev ugrabiteljev države.
Kdo bo uspešnješi v prihodnje? Morebiti nova desnosredinska vlada pod vodstvom Janeza Janše ali japiji in gospodje vzporednega mehanizma ( Borut Jamnik, Dejan Rajbar, Aleš Škoberne, Andrej Prah, Vanessa Grmek, Franci Zavrl, Darko Klarič, Janez Zemljarič, Drago Isajlovič, Janez Škrabec, Marko Pogorevc itd..). Štirindvajsetega aprila imate vsi polnoletni državljani priložnost, da soodločate o usodi Sloveniji. Izbira je vaša.
P.s.: Tako kot v Sloveniji je v Italiji je približno deset pomembnih političnih strank. Vprašanje je, katere barve je mafija? Odgovor: Nobene barve. Oni so infiltrirani povsod!!! Volilci naj ocenijo, kjer ima mafija najmanjši vpliv in se je bo v naslednjem mandatu prvič v zgodovini Sloveinije morda pa le resno lotil!
Luka Perš
Komentarji (1)
Apr 05, 2022
2
saj to ni res,a se res ne bomo rešili te levičarske mafije