Podpri delovanje neodvisnega raziskovalnega medija prava.si
Notranji minister Boštjan Poklukar bil PRIPADNIK JLA V času osamosvojitvene vojne 1991?????
Verjetno najhujša afera notranjega ministra Boštjana Poklukarja. V času osamosvojitvene vojne za Slovenijo je deloval PRIPADNIK enoti JLA na Gorenjskem. Zakaj minister Boštjan Poklukar MOLČI na preprosta novinarska vprašanja že od maja 2023???
prava .

Ponedeljek, 5. Februar 2024 ob 17:24

Odpri galerijo

Notranji minister Boštjan Poklukar in znak Jugoslovanske ljudske armade. (Foto: Posnetek zaslona- Dnevnik in Wikipedia)

Ali se je v afero nepredstavljih razsežnosti zapletel notranji minister Boštjan Poklukar? Spletni medij Insajder razkriva, da je bil leta 1991 v času osamosvojitvene vojne bil pripadnik v enoti JLA na Gorenjskem. Na preprosta novinarska vprašanja Boštjan Poklukar NE ODGOVARJA že od maja 2023! Zakaj molči? Kaj prekriva? Kako je lahko prejel medalje za svojo vlogo v osamosvojitveni vojni, če sploh ni bil njen udeleženec????!

Ali bo vladna ekipa pod vodstvom dr. Roberta Goloba se morala kmalu soočiti z novo afero? V javnosti sedaj največj zgražanja povzroča nakup nepremičninske podrtije v Ljubljani s strani ministrstva za pravosodje. Nič bolje ne kaže ministrici za digitalno preobrazbo dr. Emiliji Stojmenovi Duh. Še zdaj nihče ne ve, kakšna bo usoda 13 tisoč računalnikov, ki jih je njeno ministrtvo kupilo za "ranljive skupine." Še huje, po razkritju enega najboljših raziskovalnih novinarjev Bojana Požarja si trenutna resorna ministrica za digitalno preobrazbo že ustanavlja svoj novi t.i. inštitut na stroške davkoplačevalcev. Vse to je podprl z dokumenti in razkril v članku z naslovom EKSKLUZIVNO, RAZKRIVAMO ZLATO PADALO EMILIJE STOJMENOVE DUH: PO ODSTOPU POSTANE DIREKTORICA UMETNE INTELIGENCE V DRŽAVI. Verjetno se bo o tem več govorilo na prihajajoči interpelaciji proti Emiliji Stojmenovi Duh. Mi pa smo v našem članku z naslovom Han "s pomočjo "Radečana Capla" dal skoraj ŠTIRI MILIJONE EVROV FINANČNI "SD" RADEŠKI TRDNJAVI V PODOBI RADEČE PAPIR NOVA razkrili "zakonito prijateljsko pretekanje " štirih milijonov evrov z javne agencije SPIRIT v domačo lokalno poslovno SD Matjaž Han trdnjavo v podobi podjetja Radeče papir Nova.

Golobova vlada pa se že dlje časa srečuje s medsebojnimi boji v vrstah slovenske policije. Tudi v našem mediju smo napisali več člankov o tem, kdo je v preteklosti imel osrednjo vlogo koordiniranja dela slovenske policije. Vse to smo zelo podrobno predstavili v članku z naslovom NE BOJ, MESARSKO KLANJE ZA ZAPUŠČINO BORUTA ŠUKLJETA V POLICIJI!!!.

Foto: Prava.si

Med drugim smo tudi zapisali:

"Ali ste presenečeni glede zakulisnih igric v slovenski policiji? Notranja ministrica Tatjana Bobnar je kot pridna šolarka "počistila" 150 kadrov svojega predhodnika, ministra za notranje zadeve v zadnji Janševi vladi Aleša Hojsa. Pri tem ji je pomagal v.d. GPU Boštjan Lindav. Glej ga zlomka, za "nagrado" Lindav ni dobil mandata generalnega direktorja policije. Zakaj ne? Nič posebnega, v ozadju poteka "NE BOJ, MESARSKO KLANJE" za zapuščino letos umrlega po dolgotrajni bolezni "naravne smrti" Boruta Šukljeta. Nekdanji notranji minister v Drnovškovi vladi (1999-2000) in dolgoletni diplomat je bil tista oseba, ki je v ozadju sugeriral, dajal napotke medijem in sodelavcem organov pregona in bil osrednji režiser medijskih-policijskih akcij proti t.i. motečim poslovnim konkurentom njegovih naročnikov. Tako v gospodarstvu kot v politiki...Vse kaže, da hoče obalno omrežje grobarja dela slovenskega pomorstva panično na novo postaviti svoje omrežje z kadri, ki so sedaj obljubili zvestobo njim.."

Večkrat smo v našem mediju tudi opozarjali predvsem na domnevno sporno delovanje nekaterih obalnih kriminalistov. Med njimi smo še posebej izpostavili lani upokojenega obalnega kriminalista Deana Juriča, nekdanjega dolgoletnega šefa SK PU Koper. Zdaj pa vse kaže se je v novo afero zapletel sedanji notranji minister v Golobovi vladi Boštjan Poklukar.

Foto: Prava.si

Boštjan Poklukar sploh ni bil udelženec vojne za osamosvojitev Slovenije! Bil je pripadnik vojaške enote JLA na Gorenjskem?! Zakaj je prejel toliko medalj? Zakaj na preprosta novinarska vprašanja MOLČI!??

Sedaj pa je še eno vročo afero o Boštjanu Poklukarju razkril spletni medij Insajder v članku z naslovom Razkrivamo, kaj skriva Boštjan Poklukar: »Minister na ta vprašanja ne želi odgovarjati!«. Novinarski kolegi z medija Insajder so razkrili, da je bil Boštjan Poklukar v času osamosvojitvene vojne K ČLAN JUGOSLOVANSKE ARMADE na Gorenjskem!?

Zdaj pa, kako je notranji minister Boštjan Poklukar padel v past. Enostavno. Ni odgovarjal na novinarska vprašanja. Dlje časa traja molk, bolj se lahko sluti, da se nekaj prekriva. Novinarski kolegi spletnega medija Insajder so dne 23. maja 2023 poslali nekaj preprostih novinarskih vprašanj na Ministrstvo za notranje zadeve. Med drugim so jih vprašalli sledeče:

1. Katero poklicno šolo in kdaj je to šolo končal, katero smer?

2. Kje je bila ministrova prva zaposlitev, kje, kdaj, in v katerem odobju je bil tam zaposlen?

3. Kje je bil zaposlen leta 1991, v kateri ustanovi in na kakšnem delovnem mestu?

4. Ali je služil vojaški rok do leta 1991 in kje, v kateri enoti in na katerem mestu?«

Enostavna vprašanja, na katera bi moral trenutni minister za notranje zadeve Boštjan Poklukar podati odgovore. Novinarji so ga vprašali samo to, s čim se javno izpostavlja v svoji biografiji. Vendar na začudenje Poklukar na ta vprašanja ni odgovoril in so ekipi Insajderja odgovorili z odgovorom " da minister Boštjan Poklukar na tovrstna vprašanja ne želi odgovoriti." To so jim odgovorili z Poklukarjevega ministrstva 30. maja 2023.

Foto: Posnetek zaslona-Insajder.

Vendar Insajder ni odnehal. Takoj zatem so poslali novo elektronsko sporočilo na ministrtvo za notranje zadeve. Vsebina je bila sledeča:

"Prosimo za pojasnilo - zakaj minister ne želi odgovarjati na ta vprašanja? Zdijo se pomembna, ker osvetljujejo njegovo profesionalno pot.

Želeli bi biti še nekoliko konkretnejši, zato vam pošiljamo še dodatna vprašanja za ministra Poklukarja in znova prosimo, da na ta in prejšnja čim prej odgovori.

Vprašanja:

1. Kdaj in kje je g. Poklukar prestopil kot pripadnik JLA iz JLA v TO?

2. Kje, na katerem štabu TO je podpisal prestopno izjavo?

3. Kje je ta njegova prestopna izjava?

4. Na katero delovno mesto in kdaj se je zaposlil v TO?

5. Ali je bil usposobljen za to delovno mesto v TO ob zaposlitvi leta 1991?

6. Ali je opravil zdravniški pregled za zaposlitev v TO leta 1991?

7. Kdo mu je v 3. PŠTO Kranj - Gorenjska pokrajina TO, pomagal pri zaposlitvi v TO?

8. Ali je v jeseni 1991 kuhal in prevažal hrano na Pokljuki, v Kranju in Ratečah?

9. Ali je v jeseni in zimi 1991 z avtomobilom za dostavo hrane na Pokljuko ali drugje povzročil karambol z avtomobilom TO ter se zvrnil s ceste?

10. Kdaj se je v TO zaposlil kot vojaški policist in ali je imel za to delovno mesto potrebne kompetence in usposabljanja, tudi opravljen zdravniški izpit in varnostno preverko, ker je vojaški policist tudi takrat bil pooblaščena uradna oseba in nosil osebno orožje?"

Zgodba se je spet ponovila. Spet so z ministrstva za notranje zadeve poslali skoraj isti odgovor da "minister na vprašanja ne bo odgovarjal." Ekipa Insajderja je raziskovala naprej, ali ima Boštjan Poklukar status vojnega veterana za Slovenijo. Obrnili so se na upravno enoto Radovljica ter na njih naslovili sledeče novinarsko vprašanje:

"Ali je Boštjan Poklukar, rojen januarja 1971, podal vlogo za vpis - priznanje veteranskega statusa?"

Sledil je zelo presenetljiv odogovr Upravne enote Radovljica:

"Upravna enota Radovljica do 22. 5. 2023 ni prejela nobene vloge za priznanje statusa vojnega veterana za Boštjana Poklukarja, rojenega januarja 1971.«

A novinarska ekipa Insajderja ni odnehala in vse kaže prišla do veredostojnih informacij, ki so potrdili njihove sume in indice. S pomočjo nekdanjih poklicnih kolegov Poklukarja in nekdanjega vplivnega playerja v varnostno-obveščevalnih krogih Antona Peinkiherja in pregledom dokumentacije, ki so jo pridobili s pomočjo zahteve do informacij javnega značaja razkrili dejstvo, ki ga je Boštjan Poklukar prekriva od svojega prvega dne vstopa v politiko.

"Večji del slovenske javnosti ne ve, da je bil Boštjan Poklukar leta 1991, v času vojne za Slovenijo, pripadnik JLA na Gorenjskem! Danes se Boštjan Poklukar, sedaj kot notranji minister, na spletni strani MNZ hvali, da je bil 'udeleženec vojne za Slovenijo 1991'. Že, ampak bil je udeleženec vojne proti Sloveniji, kot pripadnik JLA! Po merilih nekaterih slovenskih 'osamosvojiteljev' in tudi po aktih slovenskih državnih organov iz tistega časa je bil Boštjan Poklukar leta 1991 torej celo 'agresor' in eden od 'okupatorjev Slovenije',« opozarja Anton Peinkiher za spletni medij Insajder.

Vse kaže, da je to le začetek zgodbe o sporni preteklosti Boštjana Poklukarja. Nič, počasi se postavite v vrsto spoštovani notranji minister Boštjan Poklukar. Sedež pod medijskimi žarometi vas že čaka.

Luka Perš

Galerija slik

Zadnje objave

Sat, 20. Jul 2024 at 09:07

735 ogledov

Jevšek, Anželj in Gomboc ostro zavračajo navedbe v anonimki, ki razkriva ZAKULISNO DOGAJANJE NA MO MURSKA SOBOTA!!!
V naše uredništvo smo prejeli anonimko o dogajanju v MO Murska Sobota. Omenjena anonimka, ki so jo podpisali Zaskrbljeni občani Murske Sobote namenja veliko kritičnih besed sedanjemu županu MO MS Damjanu Anželju, podžupanu MO MS Timiju Gombocu in ministru za kohezijo in regionalni razvoj v aktualni vladi Aleksandru Jevšku. Vsi trije so ostro zanikali vse navedbe. "Anonimnih govoric brez kakršne koli osnove ne morem komentirati. Želim pa kot občan Murske Sobote, ki rad živim v tej občini, čestitati celotni ekipi in vsem sodelujočim v številnih projektih, zaradi katerih je Murska Sobota letos prejela kar tri nagrade: Zlati kamen za razvojno najbolj prodorno občino; nagrado za najbolj varno mesto v Sloveniji ter naziv »prostovoljstvu prijazna občina za leto 2024«. To je odraz skupnega dela ljudi s skupnimi cilji, znanjem in željo po boljšem življenju vseh občank in občanov Murske Sobote," se je odzval Jevšek. "Župan Damjan Anželj in podžupan Timi Gomboc odločno zavračava vse trditve iz anonimke, ki so neresnične in šikanozne,"so se odzvali v kabinetu župana MO MS.Mestno občino Murska Sobota od zadnjih lokalnih volitvah vodi Damjan Anželj. Na njih je kandidiral kot kandidat stranke Socialnih demokratov. V preteklosti je deloval kot dolgoletni uradni na UPE Murska Sobota, kratek čas pa je bil tudi del ekipe v kabinetu nekdanjega dolgoletnega murskosoboškega župana Aleksandra Jevška, zdaj minister za kohezijo in regionalni razvoj v trenutni vladi pod vodstvom Roberta Goloba.Sam se z gospodom Anželjem zelo dobro poznam. Skupaj sva verjetno več kot desetletje včasih skupaj obiskovala nogometne zelenice po Pomurju. On kot delegat, jaz kot sodnik. To je moje osebno mnenje, kar sedaj zapišem. Poznam ga že več kot deset let in o njem do sedaj še nisem slišal nič slabega. Pa tudi to napišem, da gre za pošteno osebo in ga tudi spoštujem.Župan MO MS Damjan Anželj. (Foto: Posnetek zaslona- Socialni demokrati)Jevšek, Anželj in Gomboc ostro zanikajo navedbe v anonimki!Zato nas je toliko bolj presenetila vsebina anonimke. V preteklosti je vodil MO MS Aleksander Jevšek. Za novodobno politično kariero se lahko nekdanji dolgoletni karierni višji policijski uslužbenec zahvali Socialnim demokratom. Prav ta stranka ga je prepoznala kot močan politični obraz v Murski Soboti.A vse kaže, da naj bi po mnenju avtorjev anonimke imel glavno besedo na MOMS še vedno Aleksander Jevšek. Omenjajo tudi vlogo podžupana MO MS Timija Gomboca. Med drugim so zapisali:"Naši viri pravijo, da je župan Anželj že mnogokrat spremenil svoje odločitve po intervenciji Jevška. Takšne spremembe odločitev povečujejo dvome o njegovi samostojnosti in sposobnosti vodenja občine brez vpliva iz ozadja. Zaradi tega se sodelavci na občini že zavedajo, da se ne morejo zanašati na Anželjevo besedo, saj se njegove odločitve pogosto spreminjajo glede na navodila, ki jih prejme od Jevška.Podžupan Timi Gomboc je znan po svojem nadutem in agresivnem vedenju na sejah občinskega sveta. Po prevzemu funkcije mu je samozavest eksplodirala, kar je opazno tako pri vodenju občine kot pri zapeljevanju sodelavk. Zaradi tega se je že znašel v nemilosti pri svoji ženi. Javna skrivnost je, da si skuša prevzeti krmilo občine. Njegove ambicije segajo dlje od trenutne vloge podžupana, saj je nekaterim že zaupal svoje načrte za kandidaturo za župana na naslednjih volitvah, in to mimo volje župana Anželja."Podžupan MO MS Timi Gomboc. (Foto: Posnetek zaslona-Univerza v Mariboru)Ker ima vsaka zgodba dve plati smo zaprosili za komentar tudi vse vpletene. Vsi trije so se odzvali in nam zaupali svoje odgovore.Odgovor župana MOMS Damjana Anželja in podžupana MO MS Timija Gomboca:»Župan Damjan Anželj in podžupan Timi Gomboc odločno zavračava vse trditve iz anonimke, ki so neresnične in šikanozne.«Odgovor ministra za kohezijo in regionalni razvoj Aleksander Jevšek:"Anonimnih govoric brez kakršne koli osnove ne morem komentirati. Želim pa kot občan Murske Sobote, ki rad živim v tej občini, čestitati celotni ekipi in vsem sodelujočim v številnih projektih, zaradi katerih je Murska Sobota letos prejela kar tri nagrade: Zlati kamen za razvojno najbolj prodorno občino; nagrado za najbolj varno mesto v Sloveniji ter naziv »prostovoljstvu prijazna občina za leto 2024«. To je odraz skupnega dela ljudi s skupnimi cilji, znanjem in željo po boljšem življenju vseh občank in občanov Murske Sobote."Nekdanji dolgoletni murskosoboški župan, zdaj minister za kohezijo in regionalni razvoj Aleksander Jevšek. (Foto: Posnetek zaslona- Vlada RS)Spodaj si lahko preberete celotno besedilo. Spoštovani bralci, sami ocenite, če se vam zdijo odgovori vpletenih verodostojni ali ne. Odločitev je vaša.Luka Perš

Wed, 17. Jul 2024 at 19:20

3070 ogledov

Aleksander Čeferin ??? " davil soigralca"!??? na rekreacijskem nogometu!???????????????
V preteklosti me je del slovenske javnosti spoznal kot novinarja spletnega medija Nova24tv. Eden mojih najlepših spominov je predvsem spomin na večemesečno razkrivanje balkanskega- arabskega poslovno- politično- športnega omrežja sedanjega predsednika UEFA Aleksandra Čeferina.V Sloveniji dobesedno spremljamo RITOLIZNIŠKI odnos skorajda vseh športnih novinarjev v Sloveniji do odvetnika iz Grosupljega.Sedaj pa ga še v intervjuju za Reporter Magazin nekdanji prvi predsednik samostojne RS in nekdanji dolgoletni visoki politični predstavnik v nekdanjem režimu Milan Kučan že posredno vabi, da bi bil Čeferin pomemben akter na slovenskem političnem prizorišču.Čeferinu mandat predsednika UEFA poteče v letu 2027, v letu predsedniških volitev. Ne smemo pozabiti, da je že leta 2018 v svojem Nedeljskem šepetu novinar Aleksander Lucu razkril, da se bo Čeferin že leta 2022 podal v politiko.Vse kaže, da se bo Aleksander Čeferin takšnim željam težko uprl. Upajmo le, da bo uporabil svojo glavo in si svojimi referencami na UEFA z lahkoto našel službo v tujini. Mogoče pa mu cilj v bližnji prihodnosti postatipredsednik FIFA, kdo ve. Aleksander Čeferin, bolje da se ne silite v slovensko politiko. To bo ena najslabših vaših odločitev. Vi že veste, kako se boste odločili.Foto: Posnetek zaslona-Nova24tvKdaj bodo SERVILNI OSREDNJI RESNI MEDIJI nehali častiti Čeferina kot BOŽANSTVO? Ali res Čeferin misli, da ga osrednji mediji ne bodo nikoli soočili z afero Olimpija?Tudi sam sem zelo vesel, da je Aleksander Čeferin predsednik UEFA. Zaradi njega je moja Mura lahko igrala v evropskih nogometnih tekmovanjih in premagala angleškega nogometnega velikana Tottenham. Tudi vsi v Sloveniji se lahko zahvalimu Čeferinu, da je razširil število udeležencev na evropskih prvenstvih na štiriindvajset udeležencev. Ob tem tudi verjamemo, da je pomagal marsikateremu slovenskemu nogometnemu klubu. Pa tudi uvedba tekmovanja Liga narodov mi je zelo všeč. Vse lepo in prav. Vendar bistvena težava za Čeferina je njegovo več letno izogibanje priznanju o svojih nogometnih funkcionarskih izkušnjah s katerimi je kandidiral za predsednika NZS v letu 2011. Kot pogoj zakandidaturo predsednika NZS je bila, da je posameznik vsaj dve oziroma pet let deloval v nogometu.Čeferin ima še vedno na uradni strani NZS in UEFA zapisano, da je bil član izvršnega odbora NK Olimpija v letih 2006 do 2011. Mi smo že takrat izvedeli, da je bil Čeferin mogoče član upravnega odbora prvih nekaj mesecev v letu 2006.Že kot novinar Nova24tv sem razkril DOKUMENTE iz Upravne enota Ljubljana. Posredovani zapisniki občnih zborov društva NK Olimpija Ljubljana so razkrili, da Aleksander Čeferin v letih 2007 do 2011 ni zasedel nobene funkcionarske funkcije v NK Olimpija Ljubljana! PIKA! GAME OVER! A so, kot kaže ????PONAREDILI IZKUŠNJE??? in pri tem zavedli tudi Jambrekovo Novo univerzo. Prav ta univerza je potrdila, da so Čeferinove nogometne izkušnje pravno ustrezne za kandidaturo.Že pred našim dokončnim razkritjem pa so v Čeferinove funkcionarske nogometne izkušnje podvomili norveški raziskovalni reviji specializirani za razkrivanje afer v globalnem nogometu Josimar, VV Faktor in dolgoletni raziskovalni novinar Bojan Požar.Že takrat so vsi omenjeni pisali, da so funkcionarske izkušnje Čeferina zelo sporne. Tudi nekdanja predsednica KMN Litija Samanta Lovše je Norvežanom zaupala, da Čeferin nikoli ni bil del vodstvene strukture KMn Litija.Foto: Posnetek zaslona- Nova24tvSlovenski osrednji mediji, Društvo novinarjev Slovenije in Marko Milosavljević TIHO KOT MIŠKE zaradi cenzure intervjuja Miloša Njegoslava Milovića za Večer! Čeferin prepovedal objavo intervjuja, kjer bi bil prikazan kot poslovno sporna oseba!!!Sedanji predsednik UEFA Aleksander Čeferin bi v vsaki drugi normalni razviti demokratični državi takoj moral zapustiti svoj položaj. Vendar ima Čeferin srečo, da ga do sedaj osrednji slovenski resni mediji "ŠE" vedno "medijsko" zelo ljubijo. Bomo videli, kako dolgo bo to še trajalo.Čeferin je zelo verjetno po svojih kanalih izvedel, da sta novinarja Večera Damjana Žist in Matej Grošelj naredila intervju z nekdanjim dolgoletnim sodelavcem predsednika UEFA Milošem Njegoslavom Milovićem.Le ta je večkrat v intervjuju razkril nečednosti in sporne poslovne prakse Aleksandra Čeferina. Vendar se je zgodila CENZURA!!!! To je prvi ekskluzivno razkril na svojem X profilu Bojan Požar. " Toda zdaj je slišati, da intervjuja z Milovićem sploh ne bo, ker bi tako odločil Odlazek po navodilu/ ulazu Čeferina."Ne smemo pozabiti, da je prav Bojan Požar razkril donacijo UEFA preko NZS za športni dnevnik Ekipa v lasti družinske dinastije Odlazek v skupni višini 250 tisoč evrov. NZS pa se je do danes zavila v molk.Miloš Njegoslav Milović pa se je odločil, da bo zaradi CENZURE intervjuja v časniku Večer dal ekskluzivni intervju v oddaji Kdo vam laže na Nova24tv. Milović je v oddaji med drugim povedal:"Po vseh obljubah novinarja in novinarke, da bo ta intervju, ki sem jima dal v pričo mojega odvetnika objavljen, žal na koncu zaradi posredovanja prav Aleksandra Čeferina ni bil objavljen," je izpovedal Milović voditelju oddaje Kdo vam laže Borisu Tomašiču.Zato se lahko samo vprašate, spoštovani slovenski državljani, s kakšno namišljeno močjo upravlja Čeferin, da si en VEČER ne upa objaviti intervjuja osebe, ki je kritična do grosupeljskega odvetnika! HALO! Pa kaj je z vami, spoštovano uredništvo VEČERA!!! Enako se sprašujemo, kje je Društvo novinarjev Slovenije? Predsednik UEFA Aleksander Čeferin. (Foto: Posnetek zaslona-Slovenske novice)Čeferin ??? davil soigralca?? na nogometni rekreaciji????Aleksander Čeferin je med svojimi funkcionarskimi izkušnjami navedel tudi nogometni klub FC Ljubljana Lawyers. Vendar omenjena ekipa ni igrala nikoli pod okriljem tekmovanj NZS ali medobčinskih nogometnih zvez. Zato se enostavno omenjene izkušnje ne morejo upoštevati kot ustrezne.Vendar smo v preteklosti izvedeli nekaj informacij o omenjenem društvu. Zaupal nam jih je eden izmed nekdanjih višjih uslužbencev na NZS."To je šlo bolj za rekreacijsko nogometno društvo, kjer so se Čeferin in njegovi odvetniški prijatelji enkrat ali dvakrat na teden igrali rekreacijski nogomet. Še danes vem to, da je bil Čeferin biti vedno glaven. Drl se je nate in bil jezen, če si mu napačno podal žogo. Spominjam se, da sem ga enkrat videl, kako je ??? davil soigralca??? na igrišču."Mi res upamo, da si takšnega incidenta predsednik UEFA Aleksander Čeferin ni privoščil. Če se je pa res to zgodilo, pa omenjena poteza Čeferinu ne more biti v ponos. Upajmo le, da bo Aleksander Čeferin veliko boljmirnih živcev na morebitnih višjih političnih funkcijah v bližnji ali daljnji prihodnosti v Sloveniji.Luka Perš

Mon, 15. Jul 2024 at 14:38

3785 ogledov

ČAS JE, DA SE UGRABITEV SLOVENSKEGA NOGOMETA S STRANI SRBSKIH VOJAŠKIH POSLOVNIH STRUJ ENKRAT ZA VSELEJ ZAKLJUČI!!
Tokrat vam korak za korakom predstavljamo nogometno poslovno omrežje v Nogometni zvezi Slovenije. Eno najmnočnejših vlog ima Zveza nogometnih sodnikov Slovenije. Omenjeno omrežje je že s Čeferinom, zdaj pa še z Radenkom Mijatović "ugrabilo" vzvode delovanja športne zveze z letnim proračunom več kot deset milijonov evrov. Zato smo vam tudi predstavili nekdanjega dolgoletnega predsednika ZNSS Vlada Šajna v članku z naslovom "Tople zabave" Vlada Šajna v dolenjskih brunaricah? Kdo je Vlado Šajn, ena najmočnejših figur nogometnega poslovnega omrežja.Foto: Prava.siPredstavili pa smo tudi poslovno pot in ozadja omrežja sedanjega predsednika NZS Radenka Mijatovića v članku Kdo je Radenko Mijatović, predsednik Nogometne zveze Slovenije? Operativec "balkanskih milijonov" poslovnega omrežja EX JLA!. Foto: Prava.siZdaj pa se za trenutek vrnimo v preteklost. Do sedaj so mesto predsednika NZS zasedali Marko Ilešič, Rudi Zavrl, Ivan Simič, Aleksander Čeferin in Radenko Mijatović. To, kar je se potiho govorilo v ozadju ves čas je z mandati Čeferina in Mijatovića udarilo na plano. "Že večkrat smo v našem mediju omenjali, da ima na slovensko gospodarstvo še vedno močan vpliv del vojaških struktur nekdanje JLA. Že večkrat so tudi drugi balkanski raziskovalni novinarji pisali, da ima prav omrežje iz nekdanje JLA ključno vlogo v balkanskih poslil z energetiko, nafto in plinom... Zelo dobri poznavalci omenjega omrežja vedo povedati, da je prav Mijatović eden izmed tistih, ki velja za enega osrednjih igralcev takoimenovanega "balkanskega kapitala" z omrežja poslovnih akterjev Aleksandra Vučiča. Tukaj akterji omenjajo še Zorana Jankovića in Aleksandra Čeferina. "To, kar je najbolj žalostno, da so slovenski nogomet ugrabili za svoje lastne poslovne politične športne interese klike vojaškega omrežja, ki jim Slovenija nikoli ni bila in NE BO INTIMNA OPCIJA! Foto: Posnetek zaslona-MMC RTV SlovenijaAli bo Drago Kos spet izvisel kot kandidat za predsednika NZS?Zdaj pa malce pozornosti namenimo nekdanjemu dolgoletnemu kriminalistu in prvemu predsedniku Komisije za preprečevanje korupcije Drago Kosu. Iskreno, kot majhen otrok sem videval Draga Kosa kot nogometnega sodnika v vlogi navijača Mure. Tudi nisem imel takrat in tudi kasneje pojma, kdo je Drago Kos."Peter iz Sove" je bil tudi eden izmed prvih mednarodnih nogometnih sodnikov v času samostojnosti. Z njim pa je kot mednarodni pomočnik sodnika sodeloval tudi na domačih in mednarodnih nogometnih zelenicah Robert Zirnstein, zaposlen v SOVI od leta 2012 in v "osrednjih resnih medijih" razkrit kot obalni član stranke SDS. Tudi sedanji vodja poslanske skupine Socialnih demokratov Korošec Jani Prednik bi verjetno s svojim delom pridobil status mednarodnega pomočnika sodnika, a se je raje odločil za politiko. Je že vedel zakaj in kakšna kuhinja vlada v ZNSS in posledično na NZS. Verjetno je še kak sodnik s strankarsko izkaznico. Drago Kos je v preteklosti namigoval, da ga zanima mesto predsednika Nogometne zveze Slovenije. Že kot kandidat se je pojavljal po odstopu Simiča v letu 2011, a so se "nogometni poslovni" strici raje odločili za odvetnika iz Grosupljega. Pa še PONAREDILI so NJEGOVE FUNKCIONARSKE IZKUŠNJE! PIKA!Že nekaj časa nazaj se je Kos spet v intervjujih v "osrednjih resnih medijih" predstavljal kot morebitni kandidat za predsednika Nogometne zveze Slovenije. Ker so Kosu vedno bile pomembne funkcije, je popolnoma razumljivo, da si je po dolgoletni uspešni sodniški karieri in sedaj kontrolorja sojenja zaželel najvišje funkcije v slovenskem nogometu. Med drugim je povedal, da ga funkcija predsednika NZS zelo resno zanima. A je med drugim tudi dejal, da verjetno ne bo kandidiral za funkcijo predsednika, če se bo za ponovni mandat predsednika odločil trenutni predsednik NZS Radenko Mijatović. Vednar bi za Kosa lahko kot težavo za morebitno kandidaturo predstavljala tako imenovana afera nekdanjega Računskega sodišča in aktualnega kandidata Slovenije za komisarja v EU komisiji Tomaža Vesela, sedaj direktorja ene izmed medijskih družb v lasti družinskih članov, sorodnikov, nekdanjih žena družinske dinastije Odlazek. Že v preteklosti je o tem poročal Dnevnik, sam pa sem o tem pisal decembra 2020. V preteklosti so se pojavile informacije, da je mladi Vesel kot delavec na gradbiščih v Nemčiji sodeloval v kriminalni združbi, ki je kradla gradbeni material in stroje. Že večkrat so se pojavile informacije, da je prvi informacijo Dnevniku takrat lansiral prav Drago Kos. Kljub temu, da je v preteklosti prejel vprašanja glede Veselove dogodivščine v Nemčiji, se je Kos zavil v molk. Vesel pa je večkrat povedal, da gre za izmišljotine. Lahko razkrijem, da sem že decembra 2020 pošiljal vprašanja v Nemčijo. Mogoče je letos spet čas, da pridemo tej zgodbi enkrat do dna.Foto: Prava.siSlovenski nogomet je UGRABLJEN s strani starega srbskega JLA poslovnega omrežja? Zakaj pri tem sodelujejo posamezniki iz tožilstva, policije in odpadnikov SDV? Čas je, da se nogomet vrne k civilni sferi!Zakaj smo izpostavili SOVO? Zakaj izpostavljamo VOJSKO? Zakaj lahko izpostavimo SODSTVO, TOŽILSTVO? Zakaj bomo sedaj izpostavili še POLICIJO? Zakaj smo omenjali primer Slavka Vinčiča? Zakaj poslovno omrežje aktualnega predsednika NZS Radenka Mijatoviča? Zakaj smo vam razkrili nekatere osebnostne lastnosti nekdanjega dolgoletnega predsednika ZNSS Vlada Šajna?Jebiga, ker so se prav v NZS združila omrežja v ????biznisih z drogo????, balkansko vojaško poslovno omrežje z najmočnejšim vplivom v poslih z energetiko, plinom, nafto na področju Zahodnega Balkana in operativcev iz represivnih struktur, ki so ugrabile del tožilstva ( Specializirano državno tožilstvo) in del policije (kriminalistična policija).Ste že pozabili na zgodbo Miloša Njegoslava Milovića? Prav ta omrežja so poskrbela, da je Milovič kljub ŠTIRIKRATNI OPROSTITVI!!! bil na koncu obsojen v zadevi, kjer je celotno zadevo v resnici koordiniral krog Aleksandra Čeferina.Ne smemo pozabiti, da je tožilec, ki je preganjal Milovića bil v času Čeferinove vladavine na NZS imenovan za disciplinskega sodnika! HALO, a tukaj pa ni NAVZKRIŽJE INTERESOV, spoštovano tožilstvo??? Na vse to, kar opozarjamo sedaj smo že opozarjali v člankih z naslovom Vroča odvetniška-poslovna železniška saga! Ali bo "Tanjin" Miloš zapečatil kariero Aleksandra Čeferina? in Zakaj je primer MILOVIČ ŠOLSKI PRIMER IZVAJANJE SELEKCIJE NA TRGU S STRANI KRALJICE POSTOPKOV-TOŽILSTVA GROBARJEV SLOVENIJE?.Vzporedni mehanizem globoke države z odpadniki iz UDBE ter operativci iz dela policije, dela tožilstva so se predali tistim silam, ki niso bili NIKOLI za SAMOSTOJNO SLOVENIJO! Se čudite, da se Janković in Čeferin slikata "non stop" s srbskim predsednikom Aleksandrom Vučićem? Zato nas ne čudi, da se je predvsem "stara vojaška srbska JLA" struja vedno poskrbela, da je nogomet na Balkanu ostal pod njihovim radarjem. Večina teh se je integrirala v organe represije in pregona v Sloveniji. Večina teh, kar pa je NAROBE. Ugrabili so nogomet in posledično tudi slovenski šport! Čas je, da se VOJSKA, POLICIJA, TOŽILSTVO, SOVA umaknejo iz nogometa! Nogomet in šport se morata vrniti civilni sferi. PIKA!P.S.: Drago Kos pa se izkazuje tudi za skrbnega očeta. Pomaga svoji hčerki postavljati odvetniško pisarno. Bo vsaj nehal plačevati odvetniške storitve odvetniški družbi predsednice države RS Nataši Pirc Musar.Luka Perš

Thu, 11. Jul 2024 at 13:16

2060 ogledov

"Tople zabave" Vlada Šajna v dolenjskih brunaricah? Kdo je Vlado Šajn, ena najmočnejših figur nogometnega poslovnega omrežja
Kdo je Vlado Šajn? Gre za nekdanjega dolgoletnega (mednarodnega??) nogometnega sodnika, mednarodnega kontrolorja sojenja in visokega uslužbenca UEFA za sojenje in spreminjanje nogometnih pravil. Zaradi svoje funkcije v UEFI se je moral odpovedati dolgoletnemu vodenju Zveze nogometnih sodnikov Slovenije in je funkcijo prepustil svojemu dolgoletnemu zavezniku David McDowellu. Nekateri so že večkrat namignili tudi v medijih, da je v resnici prav Vlado Šajn ena najmočnejših figur v slovenskem nogometnem poslovnem omrežju. Tudi predsednik UEFA Aleksander Čeferin zelo dobro ve, koga mora na UEFA zelo pozorno poslušati. Svoje mnenje o nogometni sodniški organizaciji pa je povedal tudi nekdanji zelo uspešni mednarodni nogometni sodnik Damir Skomina iz Kopra. Kot strokovni komentator za analiziranje sodniških odločitev v prvi slovenski nogometni ligi je med komentiranjem ene izmed teh povedal sledeče v oddaji Pod prečko na Sportklubu : "“Ni naključje, da nisem del sodniške organizacije. Na to sem ponosen.”Lahko iskreno zapišem, da je življenje raziskovalnega novinarja vedno zabavno, jebiga, a včasih zaradi finančnih težav in osmih tožb tudi zelo stresno. Jebiga, vse to je del posla. Preživijo najboljši in najmočnejši.Tokrat vam predstavljamo še enega "nogometnega poslovnega" igralca na slovenski gospodarski športni sceni. To je nekdanji dolgoletni predsednik Zveze nogometnih sodnikov Slovenije Vlado Šajn. Že večkrat so se pojavljale informacije, da velja Šajn za eno najmočnejših nogometnih figur v Sloveniji.Nekdanji dolgoletni predsednik Zveze nogometnih sodnikov Slovenije Vlado Šajn. (Foto: Posnetek zaslona-Siol)Šajnov sporni poslovni model v podjetjih Mediafin! Strankam, ki niso mogle dobiti kredite na bankah zaračunali 40-odstotne obresti! Kdo Šajnovi poslovni partnerji? Poglejte si katastrofalne številke vseh Šajnovih podjetij! Fursu dolžan 150 tisoč evrov v letu 2016????O spornih poslih Vladimira Šajna se je v preteklosti že poročalo v slovenskih medijih. Najbolj temeljito so se poslovne poti lotili v mediju Svet24 v lasti nekdanje žene Martina Odlazka, Alenke Nardini. Tako so v članku z naslovom UMAZANA KAMPANJA Sumljivo: predsednika NZS predlagata z veliko masla na glavi razkrili sporno delovanje podjetja Mediafin, kjer je njegov dolgoletni poslovni partner David Mcdowell, sedanji predsednik Zveze nogometnih sodnikov Slovenije. Tudi sedanji predsednik Nogometne zveze Slovenije Radenko Mijatović sta ga za kandidata za predsednika NZS v letu 2016 predlagala Šajn in Mcdowell.Kaj so mediji očitali podjetju Mediafin? Najbolj sporno je bilo, da je več podjetij z imenom Mediafin posodil v daljšem časovnem obdobju več kot tri milijone evrov. Njihove stranke so bile večinoma osebe, ki niso dobile kredite na bankah. Kot še piše v zgoraj omenjenem članku, pa so imeli kar 40-odstotne obrestne mere! Zanimivo, sedež podjetja se je nahajal oziroma se še na Dunajski 21 v Ljubljani. Zaradi svojih poslov pa sta bila Šajn in Mcdowell po poročanju Planet Danes dolžna FURS-u 150 tisoč evrov.Foto: Posnetek zaslona- Svet24tvKrovno podjetje Vlada Šajna Mediafin obstaja od novembra 1998. Poleg Šajn sta v lastništvu podjetja še David Andrew Mcdowell Zor in z zelo majhnim lastniškim deležem ( 0,6 %) Bajram Lazicani, nekdanji dolgoletni predsednik Zveze ljubljanskih nogometnih sodnikov in tudi dolgoletni član izvršnega odbora ZNSS. Dušan Tomše pa je vlogo zastopnika podjetja opravljal od leta 1998 do marca 2010.Po podatkih na E-bonitetah pa lahko opazimo, da podjetje po njihovem mnenju posluje s težavo. Med drugim so zapisali:"Po merilih ZFPPIPP je nastopila domneva insolventnosti zaradi dolgoročne plačilne nesposobnosti po kriteriju negativnega kapitala (1. tč. III. odst. 14. čl. ZFPPIPP). Po zadnji bilanci subjekt posluje z izgubo.Poslovanje je izrazito odvisno od tujih virov financiranja. Izkazan presežek kratkoročnih obveznosti nad kratkoročnimi sredstvi vodi v nelikvidnost. Kreditna izpostavljenost je, zaradi relativne višine terjatev glede na ustvarjene prihodke, zelo visoka. Posledica relativno nizkega izida iz poslovanja je podpovprečna stopnja donosnosti sredstev. Ustvarjen promet je neprimerno nizek glede na vložena sredstva. Nizka višina letnih prihodkov nakazuje na izpostavljenost subjekta tveganjem zaradi sprememb v njegovem poslovnem okolju."Sledilo je ustanovitev podjetja Mediafin Kom, ki ga je leta 2003 s podobnimi lastniški deleži ustanovila zgoraj omenjena trojica. Podjetje je delovalo do septembra 2016. Zakaj so ga izbrisali, pa so v preteklosti že razkrili novinarski kolegi iz Planeta in Sveta24. Kot kaže je nekdo iz Šajnovega kroga ugotovil, da je dobro imeti vsaj en športni medij na svoji strani. Tako je Bojan Požar v maju 2021 razkril, da sta UEFA in NZS namenili športnemu dnevniku Ekipa v lasti družinskih članov, sorodnikov in nekdanjih žena družinske dinastije Odlazek 250 tisoč evrov."“Konkretno, več različnih virov iz NZS nam je zaupalo, povedalo, da naj bi Nogometna zveza pod postavko (beri: krinko) promocije prej omenjenega evropskega nogometnega prvenstva U21 (Maribor – marec 2021) na (povezana) podjetja, ki izdajajo Odlazkov športni časnik Ekipa24*, nakazala 250 tisoč evrov", je zapisal Bojan Požar.Šajn pa je v sledečih letih ustvaril še podjetja Mediafin PRO v letu 2009. Kot delni lastniki se poleg Šajna pojavljajo še Andrej Lovrič, David Andrew Mcdowell Zor, Iztok Gustinčič in Miroslav Marič. Kot je vidno, je leta 2018 Šajn iz tega podjetja izstopil kot lastnik. Leta 2012 sta Mcdowell in Šajn še ustanovila Mediafin Finance, ki sta jo prenesla lastniško na Mediafin Pro. Vendar je tudi to podjetje že od leta 2022 izbrisano iz poslovnega registra.Tople zabave Vlada Šajna in druščine v dolenjskih brunaricah?Kot raziskovalni novinar velikokrat naletim na zelo zanimive novice tam, kjer bi to najmanj pričakoval. Že od novembra 2014 obiskujem Onkološki inštitut Ljubljana. Zdaj se točno ne spomnijam, katerega leta je bilo, sam pa predvidevam da v poletnih mesecih v obdobju med leti 2018-2020.Velikokrat so mi redne kontrole opravljali specializantje. Ker me na eni izmed kontrol ni prevzela moja resorna zdravnica je mojo kontrolo prevzel eden izmed zdravnikov, po moji oceni star med 45. do 50. let. Zelo hitro sva se zapletla v zanimiv in sproščen pogovor.Med drugim sva debatirala tudi o nogometu. Tistih besed, ki mi jih je takrat povedal o Vladu Šajnu kot nogometni sodnik ne bom pozabil nikoli. Med drugim mi je povedal:"Joj, to sploh ne veš, kakšne posle se gredo Šajn in njegovi sodniški pajdaši. V svetu nogometa sem že več kot deset let. V marsikaterem klubu sem bil. Tako sem se spoznal tudi z Vladimirom Šajnom. Velikokrat sem bil na njegovih zabavah v eni izmed dolenjskih brunaric. Tam se je veliko predvsem popivalo. Po navadi so se zabave končale tudi s "toplimi fintami". Vse to sem videl na lastne oči," mi je takrat zaupal zdravnik.Foto: Posnetek zaslona-SportklubDamir Skomina: “Ni naključje, da nisem del sodniške organizacije. Na to sem ponosen.” V delu slovenske javnosti je odmevala izjava nekdanjega dolgoletnega zelo uspešnega mednarodnega ngometnega sodnika Damira Skomino iz Kopra. Zdaj že upokojeni sodnik je poznan predvsem ljubiteljem nogometa kot gostujoči strokovni komentator v oddaji Pod prečko na Sportklubu. V njej analizira in podaja svoje mnenje o različnih nogometnih situacijah v prvi slovenski nogometni ligi. V eni izmed njih je bil kritičen do odločitve enega izmed slovenskih nogometnih sodnikov. Med drugim je povedal:“Ni naključje, da nisem del sodniške organizacije. Na to sem ponosen.”Še več kritičnih besed Zvezi nogometnih sodnikov Slovenije pa je Skomina namenil v posebnem intervjuju za Sportklub v članku z naslovom Damir Skomina: “Verjamem, da nisem ravno ‘persona grata'”. " Nisem kritičen, samo povem tako, kot je. Če nekdo pričakuje, da bom takšen, kot je bil v oddaji moj predhodnik Darko Čeferin, ki je stvari potvarjal in govoril tako, da so bile všečne odgovornim v sodniški organizaciji, se zelo moti.Zadnji krogi so jasno pokazali, kakšno je slovensko sojenje. Vidimo tudi paradoks, ko je sodnik, ki je na tekmi Celje – Koper delal ogromne napake, nato pa bil že na naslednji tekmi prisoten v Kopru, za nagrado pa je dobil tudi finale slovenskega pokala. V normalnem, poslovnem, športnem svetu to ne obstaja. Pri nas pač. Povem, kar si mislim. Razumem, da je nekdo zavisten in ogovarja kolega drugemu kolegu, ne morem pa verjeti, da imamo sodnika, ki razlaga odločitve ostalih sodniških kolegov direktorjem in predsednikom klubov. Ne morem verjeti, da so takšne stvari dovoljene in sprejemljive ter da za to ni sankcij. Vse to dovolj pove o sodniški organizaciji.To ni vprašanje zame. Svoje delo opravljam profesionalno in se nanj zelo dobro pripravim. Velikokrat slišim s strani klubskih funkcionarjev, da sodnikom moje razlage niso všeč in da sem nekompetenten. Govorijo, da nisem zraven in ne vem, za kaj se gre. A to, kar jaz vem, sami ne bodo nikoli. Izkušenj in znanja ti nihče ne more vzeti.Večkrat sem že dejal, da pri vsaki situaciji, ki jo komentiram, ne presojam sam. Imam svoje mnenje, a o tem povprašam tudi eminentne sodnike, ki so bili mednarodno zelo uveljavljeni. Kar povem, ni samo moje mnenje, ampak tudi mnenje zelo, zelo uglednih sodnikov.Povprašajte klube in boste dobili odgovor. Klub sicer vedno gleda nase, a še nisem slišal, da bi kateri dejal, da so zmagali zaradi sodnika, temveč le izgubili. Nisem na strani klubov, zelo dobro poznam eno in drugo stran.Predvsem pogrešam jasnost, transparentnost in odgovornost. Za dobre stvari moraš biti nagrajen, za slabe pa ne nujno kaznovan, temveč, da se napake zavedaš. Zdaj imamo na eni strani nekoga, ki se postavlja s pozicije moči in se kljub napakam skuša izgovarjati na moj račun.Dejanja so jasna, a tudi novinarji znate napihniti stvari in jih narediti senzacionalne. Če pogledamo spletno stran časnika Ekipe, je ta kot revija Lady in ne športni časopis. Gre za “trič trač” rubriko, ki je na spletu v posmeh sami Ekipi. Dejansko je to slovenski The Sun in ne Ekipa. Vselej povem, kaj si mislim in stvari ne zavijam v celofan, da so videti lepše. Šport športnikom, trače pa množici, ki uživa v tem," je povedal Skomina.Nič, Vlado Šajn je le še eden izmed "biserov" za veliko število državljanov tako imenovanega nogometnega poslovnega omrežja.Foto: E-boniteteFoto: E-boniteteFoto: E-boniteteLuka Perš

Wed, 10. Jul 2024 at 15:03

2068 ogledov

Kdo je Radenko Mijatović, predsednik Nogometne zveze Slovenije? Operativec "balkanskih milijonov" poslovnega omrežja EX JLA!
Radenko Mijatovič je predsednik Nogometne zveze Slovenije. V teh dneh je kot predsednik panožne zveze doživel enega večjih uspehov v dosedanji karieri . Nogometna moška članska reprezentanca je na letošnjem evropskem prvenstvu v nogometu v Nemčiji prvič uvrstila v izločilne boje in šele po izvajanju kazenskih strelov klonila proti nekdanjim evropskim prvakom Portugalcem. Radenko Mijatović je v preteklosti povedal, da je dobršen del športne kariere preživel kot nogometaš Litije. Kdo si je že v Litiji "nabiral funkcionarske nogometne izkušnje", spoštovani državljani?Mijatović pa se je tudi razveselil zmage Gibanje Svobode na zadnjih parlamentarnih volitvah v letu 2022. Že takrat je več različnih medijev razkrilo, da je prav Mijatovič poravnal stroške povolilne zabave GS v Cvetličarni. Foto: Posnetek zaslona-Požareport.Je pa že dlje časa jasno, da velja v nogometnih krogih operativec predsednika UEFA Aleksandra Čeferina in dolgoletnega vplivnega člana UEFA za nogometna pravila in sojenje Vlada Šajna, nekdanjega dolgoletnega predsednika Zveze nogometnih sodnikov Slovenije (ZNSS). Mijatović pa je bil dolgoletni kader v vodstvu ZNSS. Vendar nas je že nekaj naših gospodarskih žvižgačev opozorilo na poslovno pot Radenka Mijatovića. Z nekaj kliki na svetovnem spletu lahko hitro opazite, koliko funkcij opravlja Mijatović. Ob tem se res čudimo, kdaj ima čas sploh voditi zvezo. Zato pa je to priložnost izkoristil eden izmed nekdanjih zlatih reprezentatov, bil v času Mijatovičeve ere "big boss" in pobegnil v Anglijo. Predsednik Nogometne zveze Slovenije Radenko Mijatović. (Foto: Posnetek zaslona-Sportklub)Poslovni imperij Radenka MijatovičaSodeč po podatkih na e-bonitetah Radenko Mijatović v vlogi prokurista ali direktorja zastopa podjetja MSIN, Brinje Commerce, Hifi Color Studio, Cetis (izvršni direktor) in EGP. Kot lastnik se pojavlja v podjetju Brinje Commercial, kjer ima 50-odstotni lastniški delež. Ključno podjetje, v katerem deluje Radenko Mijatović je poslovna družba MSIN. V teh podjetjih imajo svoje lastniške deleže. (Foto: E-bonitete)Sedi pa tudi v nadzornih svetih podjetij Varnost Vič in Cetis. Od leta 2022 do 2023 pa je zasedel mesto nadzornika v podjetju Zarja Elektronika. Boljši poznavalci slovenske poslovne scene vedo povedati, da velja Mijatović za enega ključnih operativcev podjetja MSIN. Foto: E-boniteteLastnika podjetja sta vsak s 50-odstotnim deležem Marko Mohar (ADM INVEST družba za investiranje d.o.o.) in Matjaž Satler (MS INVEST družba za investiranje d.o.o.). Eden izmed lastnikov MSIN pa skupaj s Bojanom Petanom preživlja tožilski masaker v zadevi Terme Čatež na okrožnem sodišču v Kopru. Ob tem smo tudi slišali, da je Mijatovičeva spremljala življenjska sreča. Kot mlad delavec v Logatcu je spoznal punco iz bolj premožne družine. Tukaj so bili zametki poslovnega imperija Radenka Mijatovića. Foto: E-boniteteOperativec balkanskih milijonov nekdajnih vojaških struktru JLA omrežja srbskega predsednika Aleksandra VučićaŽe večkrat smo v našem mediju omenjali, da ima na slovensko gospodarstvo še vedno močan vpliv del vojaških struktur nekdanje JLA. Že večkrat so tudi drugi balkanski raziskovalni novinarji pisali, da ima prav omrežje iz nekdanje JLA ključno vlogo v balkanskih poslil z energetiko, nafto in plinom. Kot so nam zatrdili naši viri, je prav Mijatovič eden osrednjih operativcev tega omrežja. Ob slikah Čeferina, Jankoviča z voditeljem Republike Srbske Miloradom Dodikom in srbskim predsednikom Aleksandrom Vučičem smo se prvo vprašali, kje je Mijatović? Predsednik Republike Srbske Milorad Dodik, srbski predsednik Aleksander Vučić, predsednik UEFA Aleksander Čeferin in ljubljanski župan Zoran Janković. (Foto: Posnetek zaslona-Portalplus)Zelo dobri poznavalci omenjega omrežja vedo povedati, da je prav Mijatović eden izmed tistih, ki velja za enega osrednjih igralcev takoimenovanega "balkanskega kapitala" z omrežja poslovnih akterjev Aleksandra Vučiča. Tukaj akterji omenjajo še Zorana Jankovića in Aleksandra Čeferina. Mogoče ste že pozabili, da so prav Srbi prvi nominirali Čeferina za predsednika UEFA. Ne smemo pa niti pozabiti na prijateljstvo med Čeferinom in nekdanjim predsednikom srbske nogometne zveze in tajkunom in vplivnim članom UEFA Slavišo Kokezo. Slednji je izginil iz poslovne, politične in športne scene ob razkritju kriminalne črnogorske združbe Kavaški klan. Del kritičnih medijev do politike Aleksandra Vučiča pa je tudi večkrat trdil, da je Kavaški klan deloval po notah nekaterih nekdanjih najvišjih političnih predstavnikov Vučičeve stranke. Nekateri insajderji srbske politike pa so nekajkrat omenili, da je bil ključni igralec iz ozadja v času vladavine Vučiča lani umrli nekdanji srbski predsednik v letih 1997-2002 in haaški obtoženec za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije Milan Milutinović. Sam pa sem že kot novinar Nova24tv opozarjal na balkansko omrežje Avstrijca Martina Schlaffa v članku [Video] To je Martin Schlaff, avstrijski milijarder in bančnik balkanskega kriminalnega omrežja: Iz držav nekdanje Jugoslavije do sedaj izginilo 150 milijard evrov! objavljen dne desetega aprila 2021.Foto: Posnetek zaslona-Nova24tvVelikokrat se umazani denar iz mafijskih poslov opere v različnih poslih. Nekateri si izberejo tiskarno za tiskanje potnih listov, drugi spet varnostne službe, tretji spet igralnice.Jebiga, denar pač more postati legalen. Malce si poglejte podjetja, v katerih je Mijatovič direktor, prokurist, predsednik ali le izvršni direkto in s čim se ukvarjajo. Boste zelo hitro ugotovili, kaj je ključna naloga poslovnega imperija kjer ima pomembno vlogo Radenko Mijatovič.Zelo dobro se ve, da so se nekateri ljudje iz Slovenije morali iti zagovarjat v Beograd, da pojasnijo, kam so izginili balkanski milijoni. Pa še en znani sin iz Ljubljane je moral tam ostati nekaj dni za varščino, da so se v posli v Ljubljani uredili. Luka Perš

Wed, 10. Jul 2024 at 15:03

5391 ogledov

Kdo je Radenko Mijatović, predsednik Nogometne zveze Slovenije? Operativec "balkanskih milijonov" poslovnega omrežja EX JLA!
Radenko Mijatovič je predsednik Nogometne zveze Slovenije. V teh dneh je kot predsednik panožne zveze doživel enega večjih uspehov v dosedanji karieri . Nogometna moška članska reprezentanca je na letošnjem evropskem prvenstvu v nogometu v Nemčiji prvič uvrstila v izločilne boje in šele po izvajanju kazenskih strelov klonila proti nekdanjim evropskim prvakom Portugalcem. Radenko Mijatović je v preteklosti povedal, da je dobršen del športne kariere preživel kot nogometaš Litije. Kdo si je že v Litiji "nabiral funkcionarske nogometne izkušnje", spoštovani državljani?Mijatović pa se je tudi razveselil zmage Gibanje Svobode na zadnjih parlamentarnih volitvah v letu 2022. Že takrat je več različnih medijev razkrilo, da je prav Mijatovič poravnal stroške povolilne zabave GS v Cvetličarni. Foto: Posnetek zaslona-Požareport.Je pa že dlje časa jasno, da velja v nogometnih krogih operativec predsednika UEFA Aleksandra Čeferina in dolgoletnega vplivnega člana UEFA za nogometna pravila in sojenje Vlada Šajna, nekdanjega dolgoletnega predsednika Zveze nogometnih sodnikov Slovenije (ZNSS). Mijatović pa je bil dolgoletni kader v vodstvu ZNSS. Vendar nas je že nekaj naših gospodarskih žvižgačev opozorilo na poslovno pot Radenka Mijatovića. Z nekaj kliki na svetovnem spletu lahko hitro opazite, koliko funkcij opravlja Mijatović. Ob tem se res čudimo, kdaj ima čas sploh voditi zvezo. Zato pa je to priložnost izkoristil eden izmed nekdanjih zlatih reprezentatov, bil v času Mijatovičeve ere "big boss" in pobegnil v Anglijo. Predsednik Nogometne zveze Slovenije Radenko Mijatović. (Foto: Posnetek zaslona-Sportklub)Poslovni imperij Radenka MijatovičaSodeč po podatkih na e-bonitetah Radenko Mijatović v vlogi prokurista ali direktorja zastopa podjetja MSIN, Brinje Commerce, Hifi Color Studio, Cetis (izvršni direktor) in EGP. Kot lastnik se pojavlja v podjetju Brinje Commercial, kjer ima 50-odstotni lastniški delež. Ključno podjetje, v katerem deluje Radenko Mijatović je poslovna družba MSIN. V teh podjetjih imajo svoje lastniške deleže. (Foto: E-bonitete)Sedi pa tudi v nadzornih svetih podjetij Varnost Vič in Cetis. Od leta 2022 do 2023 pa je zasedel mesto nadzornika v podjetju Zarja Elektronika. Boljši poznavalci slovenske poslovne scene vedo povedati, da velja Mijatović za enega ključnih operativcev podjetja MSIN. Foto: E-boniteteLastnika podjetja sta vsak s 50-odstotnim deležem Marko Mohar (ADM INVEST družba za investiranje d.o.o.) in Matjaž Satler (MS INVEST družba za investiranje d.o.o.). Eden izmed lastnikov MSIN pa skupaj s Bojanom Petanom preživlja tožilski masaker v zadevi Terme Čatež na okrožnem sodišču v Kopru. Ob tem smo tudi slišali, da je Mijatovičeva spremljala življenjska sreča. Kot mlad delavec v Logatcu je spoznal punco iz bolj premožne družine. Tukaj so bili zametki poslovnega imperija Radenka Mijatovića. Foto: E-boniteteOperativec balkanskih milijonov nekdajnih vojaških struktru JLA omrežja srbskega predsednika Aleksandra VučićaŽe večkrat smo v našem mediju omenjali, da ima na slovensko gospodarstvo še vedno močan vpliv del vojaških struktur nekdanje JLA. Že večkrat so tudi drugi balkanski raziskovalni novinarji pisali, da ima prav omrežje iz nekdanje JLA ključno vlogo v balkanskih poslil z energetiko, nafto in plinom. Kot so nam zatrdili naši viri, je prav Mijatovič eden osrednjih operativcev tega omrežja. Ob slikah Čeferina, Jankoviča z voditeljem Republike Srbske Miloradom Dodikom in srbskim predsednikom Aleksandrom Vučičem smo se prvo vprašali, kje je Mijatović? Predsednik Republike Srbske Milorad Dodik, srbski predsednik Aleksander Vučić, predsednik UEFA Aleksander Čeferin in ljubljanski župan Zoran Janković. (Foto: Posnetek zaslona-Portalplus)Zelo dobri poznavalci omenjega omrežja vedo povedati, da je prav Mijatović eden izmed tistih, ki velja za enega osrednjih igralcev takoimenovanega "balkanskega kapitala" z omrežja poslovnih akterjev Aleksandra Vučiča. Tukaj akterji omenjajo še Zorana Jankovića in Aleksandra Čeferina. Mogoče ste že pozabili, da so prav Srbi prvi nominirali Čeferina za predsednika UEFA. Ne smemo pa niti pozabiti na prijateljstvo med Čeferinom in nekdanjim predsednikom srbske nogometne zveze in tajkunom in vplivnim članom UEFA Slavišo Kokezo. Slednji je izginil iz poslovne, politične in športne scene ob razkritju kriminalne črnogorske združbe Kavaški klan. Del kritičnih medijev do politike Aleksandra Vučiča pa je tudi večkrat trdil, da je Kavaški klan deloval po notah nekaterih nekdanjih najvišjih političnih predstavnikov Vučičeve stranke. Nekateri insajderji srbske politike pa so nekajkrat omenili, da je bil ključni igralec iz ozadja v času vladavine Vučiča lani umrli nekdanji srbski predsednik v letih 1997-2002 in haaški obtoženec za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije Milan Milutinović. Sam pa sem že kot novinar Nova24tv opozarjal na balkansko omrežje Avstrijca Martina Schlaffa v članku [Video] To je Martin Schlaff, avstrijski milijarder in bančnik balkanskega kriminalnega omrežja: Iz držav nekdanje Jugoslavije do sedaj izginilo 150 milijard evrov! objavljen dne desetega aprila 2021.Foto: Posnetek zaslona-Nova24tvVelikokrat se umazani denar iz mafijskih poslov opere v različnih poslih. Nekateri si izberejo tiskarno za tiskanje potnih listov, drugi spet varnostne službe, tretji spet igralnice.Jebiga, denar pač more postati legalen. Malce si poglejte podjetja, v katerih je Mijatovič direktor, prokurist, predsednik ali le izvršni direkto in s čim se ukvarjajo. Boste zelo hitro ugotovili, kaj je ključna naloga poslovnega imperija kjer ima pomembno vlogo Radenko Mijatovič.Zelo dobro se ve, da so se nekateri ljudje iz Slovenije morali iti zagovarjat v Beograd, da pojasnijo, kam so izginili balkanski milijoni. Pa še en znani sin iz Ljubljane je moral tam ostati nekaj dni za varščino, da so se v posli v Ljubljani uredili. Luka Perš
Teme
BoštjanPoklukar JLA KuharJLA osamosvojitvenavojna

Prijatelji

NAJBOLJ OBISKANO

Notranji minister Boštjan Poklukar bil PRIPADNIK JLA V času osamosvojitvene vojne 1991?????