Marjan Podobnik je po izvolitvi izpostavil pet glavnih ciljev, ki jih je potrdil tudi občni zbor SNZ pri SLS_
Slovenska narodna zveza pri SLS bo vztrajala na celovitosti Piranskega zaliva in ohranitvi prostega dostopa Slovenije na odprto morje ter pri pravični rešitvi drugih odprtih vprašanj s sosednjo Hrvaško.
Slovenska narodna zveza pri SLS si bo prizadevala, da se glavni del najkvalitetnejšega in strateško pomembnega državnega premoženja, še posebej v slovenskih bankah, zavarovalnicah, telekomunikacijah in energetiki, privatizira tako, da postane lastništvo prvega - obveznega - pokojninskega stebra. S tem bi poleg ohranitve dela najkvalitetnejšega premoženja v slovenskih rokah hkrati postavili dober temelj za graditev stabilnega pokojninskega sistema, kar je nujno za razbremenitev gospodarstva in zmanjšanje javnega dolga.
Taka stališča glede privatizacije državnega premoženja je SLS, žal neuspešno, zastopala v koalicijskih pogajanjih pred oblikovanjem nove vlade. Slovenska narodna zveza pri SLS pričakuje, da bo vodstvo SLS argumentirano zastopalo ta stališča v morebitnih nadaljnjih koalicijskih dogovarjanjih. Zaradi velikega pomena in vpliva te odločitve na prihodnost Slovenije in slovenstva Slovenska narodna zveza pri SLS tudi predlaga, da se pred dokončno odločitvijo o prodaji več kot 1000 milijard sit vrednega državnega premoženja opravi kakovostna javna razprava z vključitvijo najuglednejših strokovnjakov in analizo različnih tujih izkušenj.
Slovenska narodna zveza pri SLS si bo prizadevala za celovito decentralizacijo Slovenije s poudarkom na izboljšanju statusa občin in na prenosu nekaterih ministrstev, drugih državnih ustanov in sedežev nekaterih državnih podjetij iz Ljubljane v druga slovenska mesta.
Slovenska narodna zveza pri SLS bo vztrajala na stališču, da v prihodnjo evroregijo lahko vstopi Slovenija le kot celota in si prizadevala, da bi bila Ljubljana sedež te evroregije.
Slovenska Narodna Zveza pri SLS bo ob polni podpori delovanju vodstva SLS in polni podpori novi slovenski vladi s posebno pozornostjo spremljala in opozarjala na nujnost zaščite slovenskega jezika, nujnost ustrezne družinske in demografske politike ter pozitivnega odnosa do slovenskega podeželja. Podpirala bo tudi druge ukrepe, ki neposredno ali posredno pozitivno vplivajo na obstoj in razvoj slovenstva v matični domovini, v zamejstvu, izseljenstvu in zdomstvu.