Na 8. redni seji DZ RS je poslanec in predsednik SLS mag. Radovan Žerjav predstavil naslednje stališče Poslanske skupine SLS_
V času, ko je svetovna finančna in gospodarska kriza zajela Slovenijo in ko država s sprejetimi ukrepi dodeljuje poroštva oziroma jamstva in tudi konkretna denarna sredstva za blažitev posledic krize, je prav, da se normativno uredijo tudi prejemki članov poslovodstev in nadzornih svetov podjetij, ki so teh ukrepov deležni.
Zato podpiramo dopolnjen predlog zakona, ki situaciji neprimerno visoke dohodke članov uprave in nadzornih svetov obdavčuje na način, da je pravzaprav vsak presežek v zakonu določene višine stoodstotno obdavčen.
S tem zakonom pravzaprav urejamo vprašanje menedžerske etike. Gre za urejanje problematike peščice ekscesnih individualnih primerov, kar je sicer po našem mnenju tudi pomembno, saj gre za simbolni signal slovenski družbi, njenim državljankam in državljanom. Predlagatelj očitno samokritično in satirično kot piko in i predstavlja ravno primer NLB in Marjana Kramarja, za katerega je evidentno, da mu je podlago za takšno izplačilo podarila vlada pod vodstvom LDS, katere člani ste bili takrat skoraj vsi, ki tokrat sicer v vlogi treh strank sestavljate koalicijo.
Gre sicer za potreben zakon, ne gre pa za rešitev, ki bi kakorkoli pripomogla k reševanju gospodarske krize ali pa reševanju pravih problemov Slovenije, slovenske tranzicije in njenih, če tako hočete, tajkunov. Torej, ne gre za ukrep, ki bi blažil finančno in gospodarsko krizo.
Sprašujem se, zakaj veliki borci za etična vprašanja in omejevanja ekscesnih situacij v slovenski družbi ne vložijo oziroma podprejo predloga zakona, ki bi na primer onemogočil dajanje jamstev poroštev oziroma sredstev tajkunom za tako imenovane menedžerske odkupe podjetij. Tukaj govorimo o milijonih evrov in ne o nekaj tisočih.
Mogoče ta problematika ni ekscesna in neetična? V lastno skledo je težko pljuvati, ni kaj. Na žalost tako pač je in dokler bomo priča takšnemu sprenevedanju tako ene kot druge politične opcije, toliko časa slovenski državljani od politike ne morejo pričakovati, da bo delovala v njihovo dobrobit.