Ljubljana, 27. avgust 2009 – Mag. Radovan Žerjav je v današnjem odzivu na predlog novele zakona o dohodnini poudaril, da je vsebina tega predloga za SLS nesprejemljiva, za Slovenijo in njeno gospodarstvo pa škodljiva. »Nerazumljivo je, da Vlada RS želi še bolj obremeniti tisti sloj prebivalstva, ki lahko Sloveniji in slovenskemu gospodarstvu v času krize najbolj pomaga, to je inteligenca, ki pokriva pomembna delovna mesta v gospodarstvu, še posebej pa strokovnjaki s področja tehničnih ved,« je izpostavil mag. Žerjav. Dodal je še, da ljudi, ki bi opravljali visokostrokovno delo na področju tehničnih poklicev v Sloveniji že tako primanjkuje, s takšno demotivacijo pa jih bo slovenska vlada in njena vedno bolj ostra davčna politika popolnoma odgnala. »Zna se zgoditi, da bo večji del tehnične inteligence preprosto odšel, saj bodo pogoji za delo in življenje v Sloveniji, če bo šlo tako naprej, postali popolnoma nevzdržni.«
Izguba izobražencev tehničnega profila bi za seboj potegnila številne negativne posledice za Slovenijo in njeno gospodarstvo, saj to pomeni zastoj na področju tehnološkega razvoja, ki že sedaj močno zaostaja za optimalnim, ki bi še omogočal ponoven vzpon gospodarstva po umiritvi finančno-gospodarske krize, ki zaenkrat še vedno pretresa svetovno gospodarstvo. »Ves čas moramo misliti na spodbujanje tehnološkega razvoja in investicij, tudi sedaj, ko se večina podjetij bori zgolj za preživetje, sicer bo hudo tudi po koncu krize,« še opozarja mag. Žerjav.
Po prepričanju SLS najnovejši predlog zakona o dohodnini tudi ni nikakršna rešitev za krpanje vedno večje javnofinančne luknje, ki jo ustvarja Vlada RS, ker ne zna ali ne želi zmanjšati sredstev za potrebe javne uprave. »Če se prihodki v državni proračun zmanjšajo, se morajo zmanjšati tudi odhodki. Javno porabo bo treba, pa če to hočemo ali ne, zmanjšati v splošnem vsaj za 20 do 30 %. Drugače se ta račun preprosto ne izide,« poudarja predsednik SLS mag. Žerjav in zaključuje: »Glede proračunskega primanjkljaja moramo resnično nemudoma ukrepati, vendar ne z nerazumnim višanjem proračunskih prihodkov na plečih slovenskih državljank in državljanov, temveč z varčevanjem pri proračunskih odhodkih, kjer so še vedno rezerve, na katere sem že večkrat opozoril in ki jih aktualna vlada očitno noče videti.«