Veržej, 8. oktober 2009 – Danes v Veržeju poteka že 9. srečanje vodstva SLS s predstavniki Občinskih in Regijskih odborov SLS v Prlekiji in Slovenskih Goricah. S predstavniki Mestnih in Občinskih odborov SLS so se pogovorili o aktualnem dogajanju ter o gospodarski in socialni situaciji v pokrajinah. Predsednik SLS mag. Radovan Žerjav je ob robu srečanja poudaril, da so te pokrajine zaradi gospodarske krize občutno bolj prizadete, kot je mogoče videti iz Ljubljane. »Veseli me, da je le prišlo do sestanka delodajalskih organizacij z vladnimi predstavniki, kjer so končno prišli do zaključkov, da je večina trenutnih protikriznih ukrepov neučinkovitih in da so določene dopolnitve nujne. Seveda pozdravljam vsak predlog, ki zajema ukrepe za neposredno pomoč gospodarstvu, žal pa se bojim, da država s tako poznimi ukrepi samo gasi posamezne požare, namesto da bi jih preprečevala,« je močno zaskrbljen predsednik SLS mag. Radovan Žerjav.
»Nujna je spodbuditev sektorja malega in srednjega gospodarstva, ki je nosilec ekonomije, a na nek način prepuščeno samemu sebi, saj ga stimulacije ne dosežejo. Država naj poskusi sredstva za investicije usmeriti preko lokalnih ravni, s katerih je mogoč veliko boljši in natančnejši nadzor.«
Predsednik SLS mag. Radovan Žerjav je ob robu srečanja z Regionalnimi in Občinskimi odbori SLS Prlekije in Slovenskih Goric še povedal, da če bo hotela Vlada RS držati obljubo, da ne bo zviševala davčnih obveznost, bo slej ko prej morala krepko zarezati v stroške javnega sektorja, na kar sam opozarja že od začetka krize. Trenutni rekordni proračunski primanjkljaj namreč ne bo dopuščal dodatnih interventnih proračunskih odhodkov, proračun za prihodnje leto pa je naravnan izjemno optimistično in se navezuje na hitro okrevanje gospodarstva, za kar pa nimamo nobenega zagotovila. »Bojim se, da bo v prihodnosti ohranjanje socialnega miru v javnem sektorju posledično povzročilo nepopravljivo škodo marsikateremu ključnemu slovenskemu podjetju,« meni predsednik SLS mag. Radovan Žerjav in zaključi: »Trenutno še ni čas za pogajanja o plačah, kot to narekujejo sindikati, temveč je prednostna naloga čim večja ohranitev delovnih mest in ustvarjanje novih.«