Ljubljana, 14. oktober 2009 – Na 10. srečanju predsednika SLS mag. Radovana Žerjava s predstavniki Občinskih in Regionalnih odborov SLS se je vodstvo SLS sinoči v prostorih tajništva stranke srečalo s predstavniki Regionalnega odbora SLS Ljubljana. Poleg aktualnih tem so se pogovarjali o vidikih življenja v glavnem mestu ter delovanju stranke v prestolnici.
Ob robu delovnega srečanja, ki se je predsednik SLS mag. Radovan Žerjav izpostavil trenutno najbolj perečo problematiko glavnega mesta_ »Kot vidimo, je Ljubljana trenutno eno samo gradbišče, kar sicer govori o tem, da se stvari premikajo, vendar pa so po naših ugotovitvah nekateri projekti zastavljeni prerazkošno in jih žal ne moremo vklopiti v trenutno šibek finančni položaj celotne države. V Ljubljani bo treba ugotoviti, kateri so prednostni projekti, kajti očitno je, da Ljubljana v luči finančne krize ne bo zmogla vsega, kar je načrtovala pred krizo.« Pri stanju občinskih financ, ki že ali pa slej ko prej bodo sledile slabemu stanju državnega proračuna, SLS želi, da so med prednostnimi investicijami Mestne občine Ljubljana predvsem socialna stanovanja in reševanje drugih socialnih stisk Ljubljančank in Ljubljančanov v času gospodarsko-finančne krize.
Sicer pa je mag. Žerjav še povedal, da stranka ves čas krepi svoje delovanje na območju Regionalnega odbora SLS Ljubljana, ki obsega Mestno občino Ljubljana, in se poskuša aktivno vključevati v življenje glavnega mesta. »Tako se je ljubljanski odbor SLS zavzel za krepitev medkulturnega dialoga v glavnem mestu, krepijo pa tudi delovanje na drugih področjih. Seveda pa je tu vedno prostor za izboljšave: predvsem v smeri, da SLS v Ljubljani okrepi in pomladi svoje članstvo in se aktivneje vključi v delo tako na ravni četrtnih kot mestnih skupnosti,« je poudaril mag. Radovan Žerjav in napovedal, da bo SLS pripravila program za prestolnico Ljubljana.
Podpredsednica SLS Olga Franca je na srečanju poudarila predvsem pomembnost prisotnosti Mestnega odbora SLS Ljubljana v javnem življenju Ljubljančank in Ljubljančanov ter pohvalila delo Kluba kulturnikov pri SLS, ki z jesenjo spet začenja s prirejanjem kulturnih večerov v Vodnikovi domačiji, ki so doživeli lep sprejem pri prebivalcih glavnega mesta.
»Ker je ritem življenja v Ljubljani hiter in odnosi med ljudmi zato večkrat površinski, se morajo tudi mladi zavzemati za večjo kakovost življenja in medsebojnih odnosov, k čemur si prizadevamo prispevati tudi v Novi generaciji – tudi z akcijami, kot je naša trenutna »Rezervirano za rumeno«, ko skupaj z Zvezo paraplegikov Slovenije skušamo osveščati ljudi, naj ne parkirajo na mesta, rezervirana za invalide, če do tega niso upravičeni,« je povedal Bor Zgonc, predsednik podmladka SLS.