Ljubljana, 3. november 2009 – Mestni odbor SLS Ljubljana odločno nasprotuje ogromnim podražitvam ogrevanja, vodovoda in komunalnih storitev v Ljubljani, ki so v celoti neutemeljene. Kot sta danes opozorila Aleš Primc, v. d. predsednika MO SLS Ljubljana, in Boštjan Furlan, predsednik MO Nove generacije SLS Ljubljana, ni namreč prav nobenih izrednih razmer ali podražitev na globalnem trgu surovin, ki bi opravičevale enormne dvige cen, kakršnim smo bili priča v času jugoslovanske hiperinflacije v osemdesetih letih prejšnjega stoletja. Župan za podražitve, s katerimi želi Ljubljančankam in Ljubljančanom v enem letu iz rok izpuliti okrog 30.000.000 evrov, nima nobenih pomembnih razlogov.
»Župan Zoran Janković je z odločitvijo, da pred zimo močno podraži ogrevanje in s tem v času gospodarske krize še dodatno obremeni na tisoče družin, ponovno dokazal, da nima občutka za ljudi in mu ni mar za dobrobit Ljubljančanov in Ljubljančank,« je ogorčen Primc. V MO SLS Ljubljana župana Jankovića opominjamo, da za razliko od njega meščani v času tranzicije nismo na sporen način pridobili na milijone evrov premoženja in da se na tisoče ljubljanskih družin stežka prebija skozi mesec.
V MO SLS Ljubljana ugotavljamo, da župan Janković na ljubljansko občino in njene meščane gleda kot brezčutni fevdalec na svoj fevd in tlačane, ki jim lahko po mili volji nalaga bremena. »Vendar pa ne živimo v fevdalizmu, temveč v demokraciji, zato od župana pričakujemo, da bo javnosti razkril plače desetih najbolje plačanih uslužbencev v vsakem od podjetij Mestne občine Ljubljana, ki višajo cene, ter višino svetovalnih in sponzorskih pogodb v teh podjetjih v zadnjem letu,« je župana Mestne občine Ljubljana pozval Boštjan Furlan. Prepričani smo, da se bodo razlogi za podražitve pokazali tudi iz teh podatkov, če bo seveda župan imel dovolj poguma, da jih bo predstavil javnosti.
Ko monopolisti zvišujejo cene, gre dejansko za povišanje davkov, saj državljani nimamo nobene možnosti, da bi storitve naročili pri drugem ponudniku. »Zato od slovenske vlade pričakujemo, da bo preprečila povišanje cen storitev v Ljubljani, saj bi se v nasprotnem primeru dejansko povečale »davčne obremenitve« skoraj 14 % slovenskega prebivalstva,« pa zaključi Aleš Primc.