SŽZ pri SLS_ »Želimo si spodbuditi žensko populacijo k uporabi svoje podjetniške žilice tudi v poslovnem svetu!«
Ljubljana, 14. junij 2010 – Minulo soboto so se v Strunjanu na prvi seji sestale novoizvoljene članice Slovenske ženske zveze pri SLS, na čelu s predsednico Vesno Starman. Največ pozornosti so že uvodoma namenile temeljnemu poslanstvu SŽZ in ga opredelile kot sooblikovanje pogojev za enakovredno vlogo žensk v družbi ter dajanje podpore pri uveljavljanju interesov. Kot je povedala predsednica SŽZ pri SLS Vesna Starman, statistike namreč kažejo, da je večina brezposelnih oseb in oseb, zaposlenih za določen čas, ženskega spola. »Ti dve dejstvi sta izraz prikrite diskriminacije na trgu dela in sta povezani s starševsko vlogo, zato smo se odločile, da se bolj posvetimo tej problematiki in dokažemo, da so že skozi zgodovino ženske igrale mnogo pomembnejšo vlogo, kot jim je družba pripravljeni priznati,« še pojasni Vesna Starman.
Članice IO SŽZ pri SLS so sprejele sklep o pripravi referata z naslovom »Ekonomska vloga mater skozi čas«, njegov namen pa je jasno predstaviti sposobnost žensk in mater, da so kot nosilke družinskega življenja, navkljub težkim razmeram uspele zagotoviti obstoj celotne družine. Referat bo postal osnova za nadaljnje aktivnosti v smeri spodbujanja ženskega podjetništva. »Želimo prikazati, kako so moški skozi zgodovino sicer večinoma zagotavljali finančna sredstva, vendar je z njimi skrbno razpolagala ženska in na ta način nosila odgovornost za preživetje družine,« je povedala podpredsednica SLS in predsednica programskega sveta SŽZ Olga Franca, ki dodaja, da bodo svoje ugotovitve primerjali s svojimi kolegicami na avstrijskem Koroškem ter na ta način utemeljile razvoj naše družbe, ki deloma še vedno zapostavlja žensko kot enakovredno na določenih področjih.
»Želimo si spodbujati ženske k samoiniciativnosti, saj so skozi zgodovino pravzaprav že rojene organizatorke, od tu do uspešne podjetnice pa je samo korak. Veliko je zato treba narediti na odpravljanju neustreznih pogojev v družbi, ki zavirajo žensko vključevanje v podjetniško dejavnost,« je prepričana predsednica SŽZ pri SLS Vesna Starman.
V ta namen bo SŽZ pri SLS tudi organizirala izobraževanja na področju komuniciranja, poslovnih praks in organizacije ter na ta način spodbujale žensko podjetništvo. Članice SŽZ se bodo tudi aktivno vključevale v razpravo pri sprejemanju zdravstvene, socialno - pravne oz. delavske ter šolske in druge zakonodaje.
Na seji so članice SŽZ ustanovile tudi »Sklad medsebojne pomoči«, v katerega bodo članice skozi leto vplačevale, zbrana sredstva pa bodo namenjena starejšim, bolnim in vsem pomoči potrebnim članicam SŽZ. V najkrajšem možnem času bo zaživela tudi spletna stran SŽZ pri SLS, na kateri bo mogoče spremljati vse aktivnosti in dosežke.