Stališče PS SLS glede predloga Zakona o medijih
SLS Slovenska ljudska stranka

Sreda, 13. Julij 2011 ob 22:00

Ljubljana, 14. julij 2011Danes je v nadaljevanju 30. redne seje Državnega zbora RS poslanec SLS Janez Ribič predstavil stališče Poslanske skupine SLS glede predloga Zakona o medijih, ki si ga lahko preberete v nadaljevanju.



Predlog novega Zakona o medijih je že dolgo časa predmet različnih razprav. Največja in tudi najbolj odmevna se je zgodila pred dobrima dvema tednoma ravno v tej dvorani, ko je tu potekala javna predstavitev mnenj o tem zakonu. Na tej javni predstavitvi smo slišali zelo različna stališča, ki so v pretežni meri izražala nasprotovanja posameznim določbam zakona, medtem ko je redko kdo podal splošno mnenje o zakonu kot celoti. V PS SLS smo poskušali gledati na Zakon o medijih kot celoto, kaj novega prinaša, kako bo zagotovljena avtonomija medijev, kaj pomeni takšen zakon za lokalne in regionalne medije, kolikšen del sredstev se namenja za medije in konec koncev, kaj takšen zakon prinaša ljudem, poslušalcem, gledalcem, bralcem. Prišli smo do zaključkov, da se z zakonom uveljavlja nek novi koncept pojmovanja medijev, ki gre v pretežni meri v smeri mehkega nadzora države nad mediji, s čimer pa v PS SLS nikakor ne moremo soglašati. V svojem stališču se bom osredotočil na nekatere vsebine iz zakona, ki so nam v SLS najbolj padle v oči.



Najprej naj se ustavim pri vprašanju omejitev lastništva oziroma koncentracije v medijih. Nedvoumno je koncentracija lastništva v medijih eden izmed problemov, kateremu je treba posvetiti veliko pozornost in biti glede tega izjemno previden, predvsem pa se je treba učiti iz zgodovine. Pri tem imam v mislih precej dogodke, ki so se vrteli okoli Pivovarne Laško oziroma medijskih apetitov njenih nekdanjih lastnikov in upraviteljev, ki so z nakupom častnikov Delo in Večer obvladovali levji delež slovenskih tiskanih medijev. Do kam je pripeljalo vse to čivkajo že ptički na vejah. Delo se sooča z več kot 16 milijonsko izgube. Postopki glede prodaje častnika Večer se vlečejo že predolgo, naklade obema častnikoma padajo, zaposleni ostajajo brez izplačanih honorarjev in plačanih prispevkov za socialno varnost itd. Z veliko uredniško krizo, ki je posledica nepravilnih poslovnih odločitev, se sooča tudi častnik Dnevnik, kjer se že več kot eno leto išče novega odgovornega urednika, vodstvo častnika s politično podporo nekateri vladajočih elit pa še vedno tišči glavo v pesek in noče videti očitnega. Zato je po našem mnenju treba okrepiti vlogo Urada RS za varstvo konkurence glede vprašanja priglasitev, koncentracije v medijih, vendar se ne strinjamo s predlagateljem, da bi bilo odločanje o tem v izključni pristojnosti urada. Menimo namreč, da je treba ohraniti sedanjo ureditev, po kateri je treba za pridobitev več kot 230 % lastninskega ali upravljavskega deleža v mediju dobiti še predhodno soglasje Ministrstva za kulturo. Ureditev, po kateri sedaj ministrstvo diskrecijsko pravico pri odločanju o omejevanju koncentracije v mediju v PS SLS ocenjujemo za ustrezno, pri čemer pa je treba opozoriti, da se zaradi tega postopki ne smejo podaljševati.



V PS SLS smo zaskrbljeni tudi nad določbami o navzkrižnih povezavah pri lastništvu medijev. Menimo, da bo ponovno v privilegiranem položaju predvsem kapital lastnikov največjih medijev in tisti, ki so že sedaj povezani ali delajo na večjem območju, kot je lokalno ali regionalno. Ocenjujemo, da bodo izdajatelji lokalnih in regionalnih radijskih programov posebnega pomena še pod dodatnim uradom, osiromašena bodo predvsem okolja, ki so daleč od centrov ob mejah Slovenije. Osiromašena bo pravica do obveščenosti, ugasnili bodo vsebine, ki kapitalsko niso zanimive, katerih priprava je dražja v primerjavi z centralizirano pripravo novic, tudi zaradi dela na razvejanjem terenu in jih nihče ne bo obudil. Lokalna novica, ljudska izročila, kulturna dediščina, jezikovna narečja, lokalna ustvarjalnost v gospodarstvu, kulturi, športu, v civilni družbi ne bo možnosti za medijsko opismenjevanje mladih, nabiranje prvih izkušenj, možnost za delo tudi v domačem okolju. Vse to pa so dejavnosti izdajateljev lokalnih in regionalnih radijskih programov posebnega pomena, zato velja premisliti, ali se odreči omejitvam navzkrižnega lastništva iz obstoječega Zakona o medijih. Skeptični smo tudi glede določbe 95. člena predloga zakona, ki znižuje prag za obvezno priglasitev koncentracije medijev, saj se s tem, po našem mnenju, bistveno povečuje obseg dela na Uradu RS za varstvo konkurence, ki je že tako ali tako kadrovsko podhranjen. Poleg tega bi se s tem preveč poseglo v sistemsko zakonodajo na področju varstva konkurence, kar je potrdil tudi rešilec dolžnosti urada Damjan Matičič. Prepričani smo, da bi bili učinki predlagane ureditve glede omejevanja koncentracije praktično nični, zato ne vidimo razlogov za njeno spreminjanje.

Naslednja problematika na katero smo v SLS zelo pozorni in ji namenjamo veliko srb, je ustrezna zaščita slovenskega jezika, kar predlog zakona sicer opredeljuje v tretjem členu, nekaj pa tudi v poglavju o programskih deležih. Slovenski jezik mora ostati predmet zaščite s strani vseh medijev, njegovo vlogo je treba še povečati kljub trendom multikulturnosti in globalizacije, ki v medijskem prostoru velikokrat razvrednotijo slovenski jezik. Slovenski jezik je pač bistvo naše identitete, naše kulture, zato ga je treba ohranjati, njegovo pravilno uporabo pa je treba povečevati tudi v medijih, predvsem v televizijskih in radijskih. Uporaba knjižnega jezika je tako bolj ali manj domena tiskanih medijev ter nacionalnih radijskih in televizijskih programov, med tem ko so pri množici komercialnih programov vse bolj uporabljajo neknjižne oblike jezika, ki sicer so na nek način izkaz časa v katerem živimo, pa vendar mora biti dolžnost medijev, da spodbuja uporabo knjižnega jezika. Najbrž ni odveč poudarjati, da raven kakovosti izražanja mladih izrazito upada, predvsem po zaslugi sodobnih oblik komuniciranja, zato je odgovornost medijev pri jezikovni vzgoji mladih še toliko večja. Določba tretjega odstavka 62. člena, ki uveljavlja tematske televizijske programe, za katere ne veljajo deleži slovenskih avdiovizualnih del, je po našem mnenju problematična in ne pomeni ničesar drugega, kot dodatnega zmanjševanja pomena slovenskega jezika v televizijskih programih, kar pa je za nas nesprejemljivo. Podobno stališče imamo do krčenja pravice do popravka. Predvideva se namreč zgolj možnost zanikanja objavljenih navedb, medtem ko bo predstavitev nasprotujočih si dejstev onemogočena. Treba je poudariti, da je obstoječa ureditev pravice do popravka, ki dopušča tudi možnost prikaza nasprotujočih si dejstev, dobra in po našem mnenju ne predstavlja posega v uredniško avtonomijo. Dejstvo je, da se kljub veljavni ureditvi zgodi, da se ta pravica v medijih krši. Res je predvsem pomembno upoštevati profesionalne etične standarde, ki bodo onemogočili objavo žaljivih, nepreverjenih in neresničnih navedb, s katerimi se nedvomno poseže v dostojanstvo posameznika, vendar zakonska norma na tem področju daje šibkejši strani vendarle tudi zakonsko možnost do odgovora in popravka.

 

Poslanci Slovenske ljudske stranke nasprotujemo tudi ustanovitvi sveta za medija, ki ga žal ne moremo videti drugače, kot nadzorni politični organ, ki v nasprotju s prej omenjeno pravico do popravka predstavlja grob poseg v avtonomijo novinarjev in urednikov. Dejstev, zaradi katerih se nam zdi uveljavitev takšnega organa škodljiva, je več. Kot prvo, se postavi vprašanje strokovnosti in apolitičnosti takšnega organa že v postopku njegovega imenovanja, saj naj bi člane svete imenoval Državni zbor RS z večino glasov navzočih poslancev, kar je malo da ne smešno, glede nato, da naj bi šlo za avtonomni organ na zelo občutljivem področju, kar področje medije nedvomno je. Sprašujem se, kje so takšno določbo predlagali tisti strokovnjaki, ki so v nedavno sprejetem zakonu o STA želeli uveljaviti dvotretjinsko večino navzočih poslancev za imenovanje članov nadzornega sveta. Nekoliko nenavadno je namreč, da se k zelo podobni problematiki pristopa z diametralno nasprotujočimi se stališči. Očitno ta isti strokovnjaki ciljajo na katero izmed mest v svetu za medije, pot do katerega bo precej enostavnejša. Nadalje, v SLS ocenjujemo, da bi se z vzpostavitvijo sveta za medija odprla vrata k cenzuri novinarskega in publicističnega dela, saj mu bo preko imenovanj članov novinarskih časnih razsodišč, odločitve katerih bodo med drugim vplivale tudi na pogoje za pridobitev statusa samostojnega novinarja, omogočeno nadzorovati medije na način, ki bo po godu aktualni oblasti. S tem bi se namreč poseglo tudi v svobodo novinarskega dela in organiziranja, saj bodo vse odločitve, vključno z določanjem etičnih in profesionalnih standardov v medijih v izključni pristojnosti sveta profesionalne novinarske organizacije, kot sta društvo novinarjev Slovenije in združenje novinarjev in publicistov, pa bodo iz procesa povsem izključene.



Potem so še tukaj določbe o ostrejših pogojih za pridobitev statusa svobodnega novinarja, ki nedvomno predstavljajo korak nazaj, saj določa tukaj, da kandidat ne sme biti obsojen na novinarskem častnem razsodišču, kar je nekoliko nelogično, glede na to, da večina novinarjev ni vključena v nobeno novinarsko organizacijo, ki ga zato tudi ne more obsoditi. Določba pa nasprotuje tudi 42. členu Ustave RS, ki določa svobodo združevanja in organiziranja. Za nasprotovanje o ustanovitvi sveta je še veliko razlogov, ki pa jih sedaj ne bom obširneje razlagal. Da pa ne bo izgledalo, kot da so vse zakonske določbe slabe, naj povem naslednje.

Strinjamo se namreč z določbo zakona, ki določa, da mora biti večinski del dnevno predvajane glasbe slovenskih ustvarjalcev predvajan podnevi, saj so se do sedaj slovenske kvote izpolnjevale večinoma v nočnem času. Bi pa bilo po našem mnenju nujno razmisliti o zvišanju odstotka predvajanja slovenske glasbe, ki je trenutno določen pri 20 %, na kar opozarjajo tudi številni slovenski glasbeni ustvarjalci. Tudi rešitve na področju večje pluralizacije medijev, predvsem možnosti dolgoročnega financiranja programov, ki so v javnem interesu, se nam ne zdijo tako napačne, saj dajejo več možnosti za razvoj lokalnih medijev, predvsem radijskih postaj, ki so se marsikje že znašle pred propadom oziroma so bile prisiljene svoje frekvence prodajati nekomercialnim radijskim mrežam. In ravno ta problematika povezovanja v radijske mreže namreč je bila ena izmed najbolj izpostavljenih na javni predstavitvi mnenj, saj predlog zakona ukinja radijske mreže, ki so v preteklih letih, roko na srce, precej monopolizirale slovenski radijski prostor. Vendar pa je tako drastičen ukrep prekomeren, poleg tega pa je nemogoče predvideti, kaj bi se zgodilo potem. Ali bi lokalne radijske postaje, ki so bile pred propadom in so se bile primorane vključiti v radijsko mrežo, nenadoma povsem same začele ustvarjati svoj program. Zelo verjetno, da ne. V PS SLS se nikakor ne želimo postavljati na stran lastnikov radijskih mrež, ki velikokrat tudi zlorabijo svoj nadrejeni položaj, vendar pa je treba k reševanju tovrstne problematike pristopiti zelo previdno. V PS SLS ugotavljamo, da v predlogu zakona obstajajo določene rešitve, ki so nujno potrebne. Pri tem imam v mislih predvsem rešitve na področju financiranja programov v javnem interesu, saj veljavni zakon ne zagotavlja preživetja lokalnih in regionalnih medijev, ki delujejo v javnem in kulturnem interesu. Zaradi trenutnega sistema financiranja lokalnih medijev z rebalansom proračuna predvidenega zmanjševanja sredstev za kulturo in monopolizacije medijev s strani največjih medijskih hiš, je namreč ogrožen obstoj vseh manjših lokalnih medijev, zato so spremembe v smeri večje pluralizacije nujne.

Vendar pa zato ne potrebujemo novega zakona, pač pa bi bilo enake učinke mogoče doseči z ustreznimi spremembami trenutno veljavnega zakona. Dejstvo pa je, da je v predlaganem zakonu veliko nevarnosti, ki ogrožajo svobodo slovenskih medijev, zato bomo v PS SLS glasovali proti sklepu, da je zakon primeren za nadaljnjo obravnavo, saj ocenjujemo, da je mogoče nujne spremembe doseči že z noveliranjem veljavnega zakona. Zavedamo se, da so svobodni in neodvisni mediji temelj vsake demokratične družbe, zato mora objektivno medijsko poročanje postati in ostati cilj proti kateremu moramo vsi, tako mediji kot javnost in politika jasno stremeti.

Zadnje objave

Sat, 27. Oct 2018 at 18:12

1314 ogledov

V Škofji Loki z dobro voljo in delovno energijo vstopajo na lokalne volitve
Obiskal jih je tudi Robert Strah, županski kandidat SDS, in se zahvalil za podporo SLS pri kandidaturi za župana Škofje Loke. Zbrani člani in svetniški kandidati liste SLS v Škofji Loki pa so obljubili, da se bodo pri svojem delu maksimalno potrudili.

Sat, 27. Oct 2018 at 18:10

2256 ogledov

Pogovorni večer: Zakaj je krščanstvo tako pomembno za dobrobit družbe?
Slovenska ljudska stranka vljudno vabi na pogovorni večer ZAKAJ JE KRŠČANSTVO TAKO POMEMBNO ZA DOBROBIT DRUŽBE? Dogodek bo potekal v dvorani Slovenske matice, Kongresni trg 8, Ljubljana, in sicer v soboto, 3. novembra 2018, ob 19. uri. Skozi zgodovinski oris in kritično refleksijo sedanjosti se bomo vprašali, kako je krščanska misel, tako katoliška, kot protestantska, vplivala na pridobitve naprednih in uspešnih družb, ki jih cenimo še danes, in sicer tako verujoči, kot neverujoči. Osredotočili se bomo tudi na dobo razsvetljenstva in vzroke, ki vodijo Zahod k oddaljevanju od svoje lastne tradicije. Vprašali se bomo, kako se soočati z modernim tokom mišljenja in vsemi ostalimi izzivi, ki bodo neizogibni. Z nami bodo naslednji odlični gostje: dr. Stane Grandadr. Janez Šumradaddr. Jonatan Vinkler Pogovor bo povezoval: Matjaž Lulik Veselimo se srečanja z vami!

Thu, 25. Oct 2018 at 22:19

1698 ogledov

Predstavili kandidate skupne liste SLS in stranke Glas za otroke in družine za ljubljanski mestni svet
Na današnji novinarski konferenci v Ljubljani so se predstavili kandidati skupne liste  SLS in stranke Glas za otroke in družine za mestni svet MO Ljubljana. Nosilec skupne liste Janez Žagar, dr. Jože Osterc, Janez Podobnik, dr. Andrej Umek in Aleks Leo Vest so predstavili ključne poudarke, s katerimi SLS vstopa v kandidaturo za ljubljanske mestne svetnike. Izpostavili so prizadevanje za to, da za vožnjo po ljubljanski obvoznici ne bi več potrebovali vinjete in da se v Ljubljani za potrebe Ljubljančanov  in drugih prebivalcev vzpostavi tržnico in veletržnico z izključno slovensko lokalno pridelano hrano po sprejemljivih cenah. Prizadevali si bodo tudi za to, da bi ljubljanski mestni svet postal prostor spoštljive in odprte komunikacije. Aleš Primc in Polona Naglič pa sta v imenu stranke Glas za otroke in družine izpostavila prizadevanje, da bi Ljubljana postala družinam čim bolj prijazno mesto, da bi v prihodnje posebno pozornost namenili številnim upokojencem in drugim osamljenim ljudem in se zavzela za več rekreacijskih površin v Ljubljani tudi za domače ljubljenčke. Predsednik SLS Marjan Podobnik  pa je ob podpori kandidatom in kakovostni celotni listi izpostavil, da si bo skupaj s sodelavci prizadeval, da se SLS odpre mestu in da enako kot s podeželskim SLS zadiha tudi z mestnim pljučnim krilom. Čeprav je bilo v Ljubljani pod dosedanjim vodstvom župana Zorana Jankovića in njegove ekipe narejenega tudi veliko pozitivnega, SLS – tako kot SDS in NSi – podpira župansko kandidaturo Anžeta Logarja v prepričanju, da lahko dosedanje dobre projekte nadgradi, neoptimalne pa spremeni.

Thu, 25. Oct 2018 at 22:15

1597 ogledov

SLS v Zagorju ob Savi z doslej najmočnejšo listo
SLS Zagorje ob Savi je danes na novinarski konferenci v Gostišču Ribnik predstavila županskega kandidata SLS, kandidatno listo za občinske svetnike ter Razvojni program SLS za občino Zagorje ob Savi. Primož Jelševar, direktor Inštituta dr. Antona Korošca je povedal, da gre za doslej najmočnejšo listo, na kateri je sedem direktorjev oz. lastnikov uspešnih zagorskih podjetij, trije sedanji in več nekdanjih predsednikov KS, guverner Rotary Slovenija, predsednica Zveze kmetic Slovenije, predsedniki športnih društev in ugledni gospodarji kmetijskih gospodarstev ter drugi uspešni Zagorjani. Ker nas poznate, pa je njihov slogan. Županski kandidat Alojz Slavko Jelševar je oče štirih otrok, glasbenik in dolgoletni direktor visokotehnološkega podjetja JE&GR. Kot je dejal, je čas, da Občina Zagorje dobi drzen razvojni program in ambiciozno ekipo, ki ga bo uresničila. Zagorje mora imeti po njegovih besedah posluh za ustvarjanje delovnih mest prihodnosti – to pa so okoljsko ozaveščena podjetja, ki ustvarjajo visoko dodano vrednost. Iztok Živko, direktor družbe Tevel iz Kisovca je predstavil projekt energetsko samozadostne Občine Zagorje ob Savi, ki bi bila lahko največja takšna občina in tako zgled v Evropi. Ker je v občini ponovno povišana raven PM10 delcev, je nujno potrebna sprememba miselnosti. Tako kot je bil eden od znanilcev drugačnega načina razmišljanja projekt Manj svečk za manj grobov, ki so ga začeli člani zagorske SLS in so ga povzeli tudi drugi kraji po Sloveniji, bi bili lahko v Zagorju zgled drugim občinam, kjer bi s serijo manjših vetrnih in plinskih elektrarn ter hidroelektrarn na zasebnih površinah ustvarili dovolj električne energije za potrebe vseh zagorskih gospodinjstev. Janez Lipec, guverner Rotary district 1912, ki pokriva Slovenijo in Makedonijo, si želi, da se Zagorje odpre navzven in izkoristi tržno nišo razvoja turizma. Aktivno je treba podpreti lokalne šole, da bodo zagotavljale potrebe trga dela prihodnosti. Izkoristiti  je treba naravne potenciale in ljudi, ki imajo znanje, voljo in delovne navade, takšnih pa je v Zagorju dovolj. Delo mora znova postati vrednota. Neda Starman Ržišnik, predsednica Konjeniškega kluba Vajkard Valvasor je predstavila projekt razvoja termalnega in eko turizma v Zagorski dolini s postavitvijo informacijskih tabel in zemljevidov ter odprtjem turistično informativne pisarne in info točke v Zagorje. Predstavila je idejni projekt obnove Medijskih toplic kot ekskluzivnih term v stilu časa Vajkarda Valvasorja, ki bi bile povezane z obnovljenim Medijskim Gradom, kjer bi se izvajale grajske poroke. Boštjan Ocepek, predsednik krajevne skupnosti Šentlambert, je povedal, da mu je program SLS zelo blizu, saj temelji na enakomernem razvoju vseh krajev v občini. Tudi za Občino Zagorje bi bilo dobro, da bi namenila več sredstev za obnovo cest in družbenega življenja na okoliških vaseh. Te so sicer lepo urejene tudi zaradi veliko prostovoljnega dela, ki ga naredijo krajani.

Thu, 25. Oct 2018 at 22:14

2557 ogledov

SLS samozavestno na lokalnih volitvah: »Ker nas poznate«
Na predstavitvi v Kobilju je županske kandidate podprl predsednik SLS Marjan Podobnik in predstavil glavne vsebinske poudarke delovanja SLS. Povedal je, da je SLS stranka, ki spoštuje sočloveka, družino, delo, lastnino in domovino in je odprta za vse, razen za podpornike skrajnih stališč. Izpostavil je uspešnost dela županov in občinskih svetnikov SLS, kar je tudi razlog za optimizem pred prihajajočimi volitvami. SLS je imela doslej 32 županov izvoljenih na svoji listi, skupaj z neodvisnimi in skupnimi kandidati s podporo SLS pa je v Klubu županov SLS sodelovalo 42 županj in županov. Podobnik je izrazil pričakovanje, da bo Klub županov SLS tudi v prihodnje ostal številčno najmočnejši. Sledila je predstavitev Roberta Ščapa, župana Občine Kobilje, Cvetke Ficko, županje Občine Grad, Ludvika Novaka, župana Občine Puconci, Franca Horvata, župana Občine Tišina in Antona Törnarja,  župana Občine Črenšovci. Župani so bili enotni, da je treba povečati sredstva za takoimenovano povprečnino, s čimer bi zagotovili intenzivnejši razvoj tudi manjših podeželskih in obmejnih občin. Zavzeli so se tudi za čimprejšnjo ustanovitev pokrajin ter prenos dela državnih pristojnosti in sredstev z državne ravni na prihodnje pokrajine. Marjan Podobnik je predstavljena prizadevanja županje in županov v celoti podprl. Kasneje se je predsednik SLS v občini Kidričevo srečal s kandidatom SLS za župana Damjanom Medvedom in kandidati SLS za občinski svet ter podprl njihovo kandidaturo.

Thu, 25. Oct 2018 at 22:12

2049 ogledov

Dr. Darinka Fakin že petič za županjo Občine Majšperk
Dr. Darinka Fakin živi z možem Brankom in sinom Tomažem v Majšperku. Funkcijo županje opravlja nepoklicno, saj je kot redna profesorica zaposlena na Univerzi v Mariboru, Fakulteti za strojništvo, na Oddelku za Oblikovanje in tekstilne materiale. Osnovno šolo je obiskovala v Majšperku in nadaljevala šolanje na Gimnaziji Dušana Kvedra Ptuj. Dodiplomski študij je končala na takratni Tehniški fakulteti Maribor in se leta 1985 zaposlila v Tovarni volnenih izdelkov v Majšperku. Med delom je kot mlada raziskovalka končala tudi magistrski študij. Po več kot 15-letnem delu v industriji se je leta 2000 zaposlila na Fakulteti za strojništvo, kjer je leta 2004 tudi doktorirala. Med delom je vseskozi aktivna tudi na raziskovalnem področju, je avtorica ali soavtorica številnih izvirnih znanstvenih člankov, patentov, raziskovalnih nalog, elaboratov, študij, strokovnih člankov, avtorica in soavtorica učbenikov in navodil za vaje. V lokalno politiko se je vključila že leta 1994, ko je nastala naša Občina Majšperk. V prvem mandatu je bila predsednica Občinskega sveta, v drugem podžupanja in sedaj opravlja že četrti mandat funkcijo županje. Ta funkcija ji predstavlja velik izziv, saj vemo, da je uvedba lokalne samouprave prinesla tudi lokalnemu okolju velike priložnosti. To se opazi skoraj na vsakem koraku. V teh letih so izvedli številne pomembne investicije na področju infrastrukture, izobraževanja, športa, kulture, turizma, gospodarstva, varovanja in urejanja okolja ter na področju delovanja društev. Vse to jim je uspelo, ker so bili sposobni delati skupaj.
Teme
arhiv

Prijatelji

SLS Sv. Trojica v Slovenskih GoricahSLS Sv. Jurij v Slovenskih goricahSLS Sveta AnaSLS ŠentiljSLS PesnicaSLS LenartSLS KungotaSLS CerkvenjakSLS BenediktSLS PivkaSLS PostojnaSLS SežanaAnton  ŠkofSLS KoperSLS KomenSLS IzolaSLS DivačaSLS Hrpelje-KozinaSLS Ilirska BistricaSLS Gornji GradSLS LjubnoSLS LučeSLS MozirjeSLS NazarjeSLS Rečica ob SavinjiSLS Šmartno ob PakiSLS ŠoštanjSLS VelenjeSLS Središče ob DraviSLS CirkulaneSLS DestrnikSLS Dornava

NAJBOLJ OBISKANO

Stališče PS SLS glede predloga Zakona o medijih