Družini, št. 48, z dne, 27. novembra 2011, je na strani 9. v prispevku avtorja Bogomirja Štefaniča z naslovom_ »Kaj se skriva za širokim nasmeškom?« objavljena tudi razpredelnica opredelitev volilnih programov devetih strank do »temeljnih načel družbenega nauka Cerkve«, ki so jo pripravili v Svetu katoliških laikov Slovenije. V razpredelnici (nepodpisani) avtorji navajajo, da je iz volilnega programa razvidno, da za Slovensko ljudsko stranko ne velja spoštovanje človeškega življenja od spočetja do naravne smrti in da ni jasen odnos do promocije prostovoljstva in solidarnosti.
Zaradi pravilne obveščenosti spoštovanih bralcev Družine je treba povedati, da nobena od teh dveh trditev v razpredelnici Sveta katoliških laikov Slovenije ni resnična in za nobeno ne moremo najti osnove v volilnem programu SLS, ki ga stranka zaradi svoje operativnosti imenuje Delovni načrt SLS za prihodnji mandat (več na spletni strani_ http://www.sls.si/bin?bin.svc=obj&bin.id=A003D77F-B16C-F630-0206-C3C9F070F098). Nasprotno, v poglavju o zdravstvu je SLS na primer zapisala_« Ohranili bomo univerzalni dostop do zdravstvenih storitev, prizadevali si bomo, da bodo državljani imeli enake možnosti za čim boljše zdravje in prizadevali si bomo za solidarnostni sistem_ vsak naj prispeva po svojih možnostih in vsak naj dobi po njegovi potrebi.« Poglavje o sociali je v volilnem programu oz. Delovnem načrtu SLS prepredeno z ukrepi, ki temeljijo na solidarnosti, posebej so v našem programu poudarjeni tudi ukrepi družinske politike.
Temeljni program Slovenke ljudske stranke, sprejet na kongresu leta 2007, je tisti programski dokument SLS, ki ima naravo trajnega temeljnega dokumenta stranke, letošnji volilni program SLS pa pomeni konkretni Delovni načrt SLS za ukrepe za obdobje od leta 2012 – 2016 in tako določa konkretne ukrepe za obdobje enega vladnega mandata. Kljub temu se iz kratkoročnega Delovnega načrta SLS ne more sklepati, da se stranka do nekaterih tem ni opredelila - ali celo več, da ene ključnih tem celo ne podpira.
Zato smo dolžni bralcem tednika Družina posebej izpostaviti, da v zvezi s spoštovanjem človekovega življenja od spočetja do smrti temeljni programski dokument SLS v poglavju Družina določa: »Človek je izhodišče, temelj in obenem tudi cilj vsake demokratične družbene ureditve. Človeka in njegovo svobodo zato postavljamo na prvo mesto. Prizadevamo si za njegovo spoštovanje od spočetja do naravne smrti. Družina je prvo in najpomembnejše okolje, v katerem se oblikuje vsak človek. Družina nam pomeni zaupanje in varnost. Zato želimo ohranjati družino kot vrednoto, ki zagotavlja obstoj slovenskemu narodu."
V spoštovanju najvišje vrednote človeka - od spočetja do naravne smrti – ustvarjalcem tednika Družina in spoštovanim bralkam in bralcem želimo vse dobro.