Pisno poslansko vprašanje Vladi RS poslanca SLS Franca Pukšiča v zvezi s političnim kadrovanjem v Aerodromu LJ
SLS Slovenska ljudska stranka

Sreda, 31. Julij 2013 ob 22:00

 Ljubljana, 1. avgust 2013 - Poslanec SLS Franc Pukšič je danes na Vlado RS naslovil pisno poslansko vprašanje v zvezi s političnim kadrovanjem v primeru imenovanja dr. Iztoka Podbregarja za tretjega člana Uprave Aerodroma Ljubljana, d. d., ki je ravno danes, 1. avgusta 2013 nastopil svoj petletni mandat. Poslanec SLS glede na javno dostopne podatke in navedene informacije od Vlade RS pričakuje konkretne odgovore in opredelitve vezane na to kadrovsko odločitev v podjetju, ki je v večinski državni lasti in se tudi sicer nahaja na vladnem seznamu podjetij namenjenih prodaji. Celotna vsebina pisnega poslanskega vprašanja je podana v nadaljevanju.



Spoštovani,



kot smo seznanjeni iz sredstev javnega obveščanja, je bil dne 17. julija 2013 za tretjega člana uprave Aerodroma Ljubljana d. d. imenovan dr. Iztok Podbregar. O navedeni kadrovski izbiri in nasploh o dodani vrednosti te poteze za vodenje Aerodroma Ljubljana, d. d. so se razpisali številni mediji. Odločitev nadzornega sveta navedene družbe je z vidika profesionalizacije upravljanja in stroškovne racionalizacije upravljanja z državnimi podjetji javnosti in tudi meni osebno popolnoma nerazumljiva, namreč, da v teh za slovensko gospodarstvo težkih časih in ob obubožanem državnem proračunu vlada preko Slovenske odškodninske družbe, katere predstavniki so člani nadzornega sveta Aerodroma Ljubljane, d. d., brez resnega razloga povečuje stroške za vodenje te družbe, ki je poleg tega tudi na že potrjenem seznamu 15 družb, namenjenih  prodaji. Nerazumljivo je, da v takšni situaciji Vlada RS dovoli takšno  povečanje stroškov poslovanja te družbe, novi član uprave bo namreč že samo s svojo plačo pomenil obremenitev družbe za vsaj 125.000 evrov.





Dr. Iztok Podbregar je bil za člana uprave Aerodroma Ljubljane, d. d. imenovan za petletno obdobje, funkcijo naj bi nastopil danes, 1. avgusta 2013. Nadzorni  svet družbe je namreč ocenil, "da je treba trenutno upravo okrepiti, predvsem v smislu predvidene spremembe lastništva in investicije v nov potniški terminal". Nadzorni svet se je, kot je znano, za dr. Podbregarja odločil na podlagi njegovih izkušenj na področju letalstva in varnosti ter upravljanja kritične infrastrukture. "Referenca je tudi, da je profesor in doktor znanosti organizacije in menedžmenta. Imel naj bi bogate izkušnje s področja strateškega in kriznega menedžmenta, metod in tehnik pogajanj ter kadrovskega menedžmenta in varnosti". Tako naj bi bila utemeljena njegova izbira za novega člana uprave v Aerodromu Ljubljana, d. d..

Pri vsem navedenem se glede na poznane reference gospoda dr. Iztoka Podbregarja celotna slovenska javnost upravičeno sprašuje o njegovi usposobljenosti za to delovno mesto in o njegovih dejanskih delovnih izkušnjah tako pri prodaji državnih naložb in pri vodenju velikih investicij kot tudi z vidika praktičnih menedžerskih izkušenj. Ne znamo si razložiti, kako lahko izkušnje vodenja obveščevalno varnostne agencije in izkušnje z delovnega mesta načelnika Generalštaba Slovenske vojske pomenijo resno dodano vrednost družbi, ki je tik pred dvema velikima izzivoma, pred veliko investicijo v letališko infrastrukturo in pred prodajo. Takšnih izkušenj pa po doslej poznanem življenjepisu dr. Podbregar nima.



Pred Aerodromom Ljubljana, d. d. je odločitev o pomembni investiciji v nov, 57-milijonov vredni potniški terminal, o kateri bodo na skupščini, ki naj bi bila iz 30. avgusta (iz neznanih razlogov je zdaj prestavljena na september) odločali delničarji, torej država. Investicija naj bi bila sofinancirana s strani Evropske Unije in države Slovenije, zeleno luč je projektu že dala tudi prejšnja Vlada Republike Slovenije. Slovenska odškodninska družba, ki upravlja z večinskim lastniškim deležem v Aerodromu Ljubljana, d.d. je na junijski skupščini podprla razvojne načrte uprave Aerodroma Ljubljana. Pri tem naj bi upravi priporočila, da bi bilo smiselno za ta projekt poiskati morebitnega strateškega partnerja.



Zastavljam si vprašanje, kako lahko Podbregarjevo imenovanje vpliva na načrtovano naložbo v potniški terminal? Po znanih podatkih aktualna uprava Aerodroma Ljubljana, d, d, to naložbo močno podpira, nekateri nadzorniki pa manj. Kot je slišati, se nad idejo ne navdušuje več tudi Vlada RS oz.  vladajoča ekipa z resornim ministrom Omerzelom vred. Slovenska javnost se sprašuje, ali izvira pobuda za imenovanje dr. Podbregarja za tretjega člana uprave Aerodroma Ljubljana, d. d. iz političnih razlogov katere od koalicijskih strank ali pa je dr. Podbregar postal član uprave Aerodroma Ljubljana d. d. zato, da bo neke vrste varuh naložbe ali zato, da bo to naložbo poskušal preprečiti ali pa so v ozadju celo kakšni bolj sporni interesi, povezani z denarnim tokom investicije oziroma prodaje. Po zadnjih informacijah naj bi se za nakup Adrie Airways, d. d. in Aerodroma Ljubljana, d. d. že močno zanimali nekateri investitorji, domnevno s Kitajske. Predstavniki družbe China Southern Airlines naj bi se v Ljubljani pogovarjali o sodelovanju, kar naj bi bila tako za Aerodrom Ljubljana, d. d. kot tudi Adrio Airways, d. d. odlična prodajna priložnost. Kakšna bo torej vloga dr. Podbregarja pri investiciji in prodaji?



Zanima me tudi, kako lahko razumemo obrazložitev nadzornega sveta, da je dr. Podbregar primeren zaradi vodenja nove investicije, če je javno znano, da je bilo mnenje dr. Podbregarja ključno pri odločitvi vlade dr. Janeza Drnovška za nakup povsem zgrešene investicije v letalo Falcon. Prav dr. Podbregar je bil namreč njegov svetovalec in ključni član vladne delovne skupine, ki je tedanji Vladi priporočila nakup tega letala. Pri takratnem predsedniku Vlade RS je bil dr. Podbregar tudi v funkciji  ministrskega svetnika za obrambo do leta 2002, ko ga je predsednik vlade predlagal za direktorja Slovenske obveščevalno-varnostne agencije. 



Računsko sodišče RS je v postopku revizije razkrilo številne nepravilnosti pri poslovanju agencije SOVA v obdobju Podbregarjevega vodenja te agencije. Komisija za nadzor obveščevalnih in varnostnih služb Državnega zbora RS se je z navedenimi nepravilnostmi ukvarjala daljše obdobje, o ugotovitvah je seznanila tudi Državni zbor. Komisija je v javnih stališčih zapisala, da je »ozka skupina znotraj SOVE vzpostavila vzporeden sistem delovanja mimo veljavnih pravil in predpisov in da je SOVA v enem delu delovala kot politična policija v smislu, da je nezakonito posredovala tajne informacije, nezakonita izplačila, tajno sledenje komunikacij mimo zakona..)«. In za to bi moral biti odgovoren prav dr. Podbregar.



Različne institucije, od Varuha človekovih pravic do Informacijske pooblaščenke in posebne Vladne delovne skupine, ki so preiskovale delovanje SOVE za časa direktorja dr. Podbregarja, so prišle do podobnih ugotovitev, torej, da se je na zgoraj opisan način znotraj formalne organizacije oblikovala še »neformalna sredina«, ki je bila brez sistemskega nadzora in je nepooblaščeno izvajala celo vrsto "nalog". Ta del organizacije se je ohranjal ne glede na spremembe akta o organizaciji in sistemizaciji SOVE. Tudi nabava določene specialne tehnike in druge opreme za potrebe te »neformalne skupine« naj bi bila ločena od nabav za ostale organizacijske enote agencije. Nepravilnosti oz. dogajanja, ki so se odvijala na SOVI, navaja tudi poročilo Računskega sodišča, ki ga je obravnavala Komisija Državnega zbora za nadzor javnih financ.



Kot je torej splošno znano, so se na SOVI v času, ko jo je vodil dr. Iztok Podbregar, dogajale številne nepravilnosti, dokazi so bili posredovani  tožilstvu  in policiji. Ni pa znano, kako so se zadeve zaključile, ali so se, ali so še v teku ali pa so zastarale? Ali je in kakšna ugotovljena odgovornost današnjega vrhunskega menedžerja in nenadomestljivega strokovnjaka za investicije dr. Iztoka Podbregarja za vse tu naštete in številne druge ugotovljene nepravilnosti?



Prav gotovo nam je vsem dr. Podbregar ostal v spominu, ko je pred časom pred TV-kamerami zagotavljal, da na dokumentih SOVE z njegovimi podpisi »ne prepozna svojega podpisa oziroma, da ta ni njegov ter se mu zdi dokaj nenavaden«. Prav tako je po poročanju takratnega časnika Dnevnik zatrdil_ »Parafe nimam in je nikoli nisem uporabljal. Vedno se podpisujem.« Preiskava je kasneje potrdila, da je dr. Podbregar daljše časovno obdobje uporabljal parafo (žig oz. faksimile podpisa), to je bilo razvidno iz številnih listin. Med drugim so se parafe uporabljale tudi za podpisovanje večine dokumentov pri uporabi nezakonitega dela posebnega sklada SOVE. V tem primeru so bile torej njegove izjave evidentno neresnične, podpisi so bili njegovi in tudi parafe je de facto uporabljal.    



Prav tako je znano, da je dr. Podbregar v času vodenja SOVE financiral ustanovitev in poslovanje zasebnega podjetja Webs. Projekt  formalno ni bil nikoli odobren in podpisan s strani vodstva agencije, se pa je izvajal in financiral. Takratni direktor dr. Podbregar je leta 2004 odobril začetne stroške projekta in zagonske stroške v skupni višini več kot 4,000.000 tolarjev, kasneje pa plačeval tudi po 350.000,00 tolarjev za mesečne stroške delovanja podjetja, ki so se kasneje še povečali. Agencija pod vodstvom dr. Podbregarja je iz neproračunskega dela posebnega sklada (črni fond) v obdobju od julija 2004 do junija 2005 za delovanje omenjenega zasebnega podjetja izplačala finančna sredstva v skupni višini 10.926.000 tolarjev (ti podatki so pridobljeni s spletne strani Vlade RS). Pri pregledu poslovanja agencije s sredstvi neproračunskega dela posebnega sklada in na podlagi uradnih dokumentov agencije, je bilo poleg tega v obdobju od julija 2005 do septembra 2006 ugotovljenih še vsaj deset takšnih nezakonitih izplačil, prejemnik teh nezakonito izplačanih sredstev je bil po ugotovitvah kar takratni direktor agencije, dr. Iztok Podbregar.



Predsednica Vlade RS mag. Alenka Bratušek je v svojih javnih nastopih večkrat  opozarjala, da je politično kadrovanje v organe upravljanja in vodenja podjetij in bank v pretežni državni lasti nedopustno in ob različnih priložnostih zagotavljala, da bo torej njena Vlada brez izjeme podpirala zgolj in samo strokovno kadrovanje. Sedaj smo priča, ko Vlada RS politične kadre zaposluje v vodstva državnih podjetjih, poleg tega, da je po naših informacijah novi član uprave Aerodroma Ljubljana, d.d. obremenjen tudi z več kazenskimi postopki in celo spornimi izvedenskimi pričevanji na sodišču.



Kot lahko beremo v teh dneh (24ur.com), "..brez močne politične podpore dr. Iztok Podbregar zagotovo ne bil izbran na ta položaj". Nekateri v ozadju vidijo Gregorja Golobiča, drugi predsednico Vlade, mag. Alenko Bratušek, tretji ministra Sama Omerzela. Zanima me, spoštovana Vlada, kdo je v resnici najbolj zaslužen za to imenovanje? Upamo lahko samo, da ne gre celo za kakšno protiuslugo, saj je, kot vemo, na sodišču prav dr. Podbregar kot izvedenec zavrnil ključni dokaz tožilstva v razvpiti zadevi "balkanski bojevnik".



Spoštovana Vlada, zanima me, ali drži, da za navedenim kadrovanjem v Aerodromu Ljubljana, d .d.,  ki se je zgodilo 17.7.2013 stoji celotna Vlada, torej, ali celotna ministrska ekipa na čelu s predsednico Vlade podpira tak način vodenja državnih podjetij, slabo prakso, ki je Slovenijo v letih od osamosvojitve pa do danes privedla v to izjemno težko finančno in gospodarsko situacijo?



Naj spomnim, ob vsem navedenem, poleg spornega vodenja in tudi financiranja SOVE, poleg pomanjkanja ustreznih izkušenj za področje vodenja investicij in svetovanja na področju prodaje naložb, je bil namreč dr. Iztok Podbregar še ne tako davno tudi predsednik Liberalne demokracije Slovenije, zato je težko verjeti, da je v omenjeni situaciji šlo za zelo argumentirano "strokovno odločitev" in za obljubljeno profesionalizacijo vodenja družb v pretežni državni lasti.



Glede na naloge in načrte uprave in nadzornikov (gradnja stolpa oz. investicije v nov potniški terminal, iskanje strateškega partnerja..) bi morala biti oseba na delovnem mestu tretjega člana uprave, če je to sploh potrebno, oseba z dolgoletnimi izkušnjami na področju vodenja investicij, z izkušnjami s področja vodenja evropskih projektov in črpanja evropskih sredstev in z mednarodnimi referencami s področja naložbenega svetovanja in prodaje, česar izbrani član uprave po javno dostopnih informacijah več kot očitno nima.



Spoštovana Vlada RS, zanima me, kako ob vseh navedenih dejstvih pred slovensko javnostjo opravičite imenovanje dr. Iztoka Podbregarja na delovno mesto tretjega člana uprave, ki po sklepu nadzornega sveta od 1. avgusta 2013 pomaga pri vodenju Aerodroma Ljubljana, d. d. ?



Ali je nadzorni svet izbral na to delovno mesto dr. Podbregarja na priporočilo Vlade, ali je šlo za strankarsko delitev stolčkov ali pa so člani Nadzornega sveta Aerodroma Ljubljane povabili na razgovor in kasneje izbrali dr. Podbregarja povsem neodvisno, po strokovni plati?



Zanima me tudi, ali je dr. Podbregar predložil ob imenovanju Potrdilo o nekaznovanosti in potrdilo, da ni v kazenskem postopku, če ni, me zanima, ali je to Nadzorni svet od njega sploh zahteval?



Poleg tega me zanima, kaj je z vsemi ovadbami in kazenskimi postopki, ki so bili sproženi proti dr. Iztoku Podbregarju? Koliko jih je od skupaj, koliko jih je od vseh pravnomočnih in koliko jih je zastaralo?





Za čimprejšnji  pisni odgovor se Vam zahvaljujem.

Zadnje objave

Sat, 27. Oct 2018 at 18:12

1305 ogledov

V Škofji Loki z dobro voljo in delovno energijo vstopajo na lokalne volitve
Obiskal jih je tudi Robert Strah, županski kandidat SDS, in se zahvalil za podporo SLS pri kandidaturi za župana Škofje Loke. Zbrani člani in svetniški kandidati liste SLS v Škofji Loki pa so obljubili, da se bodo pri svojem delu maksimalno potrudili.

Sat, 27. Oct 2018 at 18:10

2250 ogledov

Pogovorni večer: Zakaj je krščanstvo tako pomembno za dobrobit družbe?
Slovenska ljudska stranka vljudno vabi na pogovorni večer ZAKAJ JE KRŠČANSTVO TAKO POMEMBNO ZA DOBROBIT DRUŽBE? Dogodek bo potekal v dvorani Slovenske matice, Kongresni trg 8, Ljubljana, in sicer v soboto, 3. novembra 2018, ob 19. uri. Skozi zgodovinski oris in kritično refleksijo sedanjosti se bomo vprašali, kako je krščanska misel, tako katoliška, kot protestantska, vplivala na pridobitve naprednih in uspešnih družb, ki jih cenimo še danes, in sicer tako verujoči, kot neverujoči. Osredotočili se bomo tudi na dobo razsvetljenstva in vzroke, ki vodijo Zahod k oddaljevanju od svoje lastne tradicije. Vprašali se bomo, kako se soočati z modernim tokom mišljenja in vsemi ostalimi izzivi, ki bodo neizogibni. Z nami bodo naslednji odlični gostje: dr. Stane Grandadr. Janez Šumradaddr. Jonatan Vinkler Pogovor bo povezoval: Matjaž Lulik Veselimo se srečanja z vami!

Thu, 25. Oct 2018 at 22:19

1692 ogledov

Predstavili kandidate skupne liste SLS in stranke Glas za otroke in družine za ljubljanski mestni svet
Na današnji novinarski konferenci v Ljubljani so se predstavili kandidati skupne liste  SLS in stranke Glas za otroke in družine za mestni svet MO Ljubljana. Nosilec skupne liste Janez Žagar, dr. Jože Osterc, Janez Podobnik, dr. Andrej Umek in Aleks Leo Vest so predstavili ključne poudarke, s katerimi SLS vstopa v kandidaturo za ljubljanske mestne svetnike. Izpostavili so prizadevanje za to, da za vožnjo po ljubljanski obvoznici ne bi več potrebovali vinjete in da se v Ljubljani za potrebe Ljubljančanov  in drugih prebivalcev vzpostavi tržnico in veletržnico z izključno slovensko lokalno pridelano hrano po sprejemljivih cenah. Prizadevali si bodo tudi za to, da bi ljubljanski mestni svet postal prostor spoštljive in odprte komunikacije. Aleš Primc in Polona Naglič pa sta v imenu stranke Glas za otroke in družine izpostavila prizadevanje, da bi Ljubljana postala družinam čim bolj prijazno mesto, da bi v prihodnje posebno pozornost namenili številnim upokojencem in drugim osamljenim ljudem in se zavzela za več rekreacijskih površin v Ljubljani tudi za domače ljubljenčke. Predsednik SLS Marjan Podobnik  pa je ob podpori kandidatom in kakovostni celotni listi izpostavil, da si bo skupaj s sodelavci prizadeval, da se SLS odpre mestu in da enako kot s podeželskim SLS zadiha tudi z mestnim pljučnim krilom. Čeprav je bilo v Ljubljani pod dosedanjim vodstvom župana Zorana Jankovića in njegove ekipe narejenega tudi veliko pozitivnega, SLS – tako kot SDS in NSi – podpira župansko kandidaturo Anžeta Logarja v prepričanju, da lahko dosedanje dobre projekte nadgradi, neoptimalne pa spremeni.

Thu, 25. Oct 2018 at 22:15

1590 ogledov

SLS v Zagorju ob Savi z doslej najmočnejšo listo
SLS Zagorje ob Savi je danes na novinarski konferenci v Gostišču Ribnik predstavila županskega kandidata SLS, kandidatno listo za občinske svetnike ter Razvojni program SLS za občino Zagorje ob Savi. Primož Jelševar, direktor Inštituta dr. Antona Korošca je povedal, da gre za doslej najmočnejšo listo, na kateri je sedem direktorjev oz. lastnikov uspešnih zagorskih podjetij, trije sedanji in več nekdanjih predsednikov KS, guverner Rotary Slovenija, predsednica Zveze kmetic Slovenije, predsedniki športnih društev in ugledni gospodarji kmetijskih gospodarstev ter drugi uspešni Zagorjani. Ker nas poznate, pa je njihov slogan. Županski kandidat Alojz Slavko Jelševar je oče štirih otrok, glasbenik in dolgoletni direktor visokotehnološkega podjetja JE&GR. Kot je dejal, je čas, da Občina Zagorje dobi drzen razvojni program in ambiciozno ekipo, ki ga bo uresničila. Zagorje mora imeti po njegovih besedah posluh za ustvarjanje delovnih mest prihodnosti – to pa so okoljsko ozaveščena podjetja, ki ustvarjajo visoko dodano vrednost. Iztok Živko, direktor družbe Tevel iz Kisovca je predstavil projekt energetsko samozadostne Občine Zagorje ob Savi, ki bi bila lahko največja takšna občina in tako zgled v Evropi. Ker je v občini ponovno povišana raven PM10 delcev, je nujno potrebna sprememba miselnosti. Tako kot je bil eden od znanilcev drugačnega načina razmišljanja projekt Manj svečk za manj grobov, ki so ga začeli člani zagorske SLS in so ga povzeli tudi drugi kraji po Sloveniji, bi bili lahko v Zagorju zgled drugim občinam, kjer bi s serijo manjših vetrnih in plinskih elektrarn ter hidroelektrarn na zasebnih površinah ustvarili dovolj električne energije za potrebe vseh zagorskih gospodinjstev. Janez Lipec, guverner Rotary district 1912, ki pokriva Slovenijo in Makedonijo, si želi, da se Zagorje odpre navzven in izkoristi tržno nišo razvoja turizma. Aktivno je treba podpreti lokalne šole, da bodo zagotavljale potrebe trga dela prihodnosti. Izkoristiti  je treba naravne potenciale in ljudi, ki imajo znanje, voljo in delovne navade, takšnih pa je v Zagorju dovolj. Delo mora znova postati vrednota. Neda Starman Ržišnik, predsednica Konjeniškega kluba Vajkard Valvasor je predstavila projekt razvoja termalnega in eko turizma v Zagorski dolini s postavitvijo informacijskih tabel in zemljevidov ter odprtjem turistično informativne pisarne in info točke v Zagorje. Predstavila je idejni projekt obnove Medijskih toplic kot ekskluzivnih term v stilu časa Vajkarda Valvasorja, ki bi bile povezane z obnovljenim Medijskim Gradom, kjer bi se izvajale grajske poroke. Boštjan Ocepek, predsednik krajevne skupnosti Šentlambert, je povedal, da mu je program SLS zelo blizu, saj temelji na enakomernem razvoju vseh krajev v občini. Tudi za Občino Zagorje bi bilo dobro, da bi namenila več sredstev za obnovo cest in družbenega življenja na okoliških vaseh. Te so sicer lepo urejene tudi zaradi veliko prostovoljnega dela, ki ga naredijo krajani.

Thu, 25. Oct 2018 at 22:14

2553 ogledov

SLS samozavestno na lokalnih volitvah: »Ker nas poznate«
Na predstavitvi v Kobilju je županske kandidate podprl predsednik SLS Marjan Podobnik in predstavil glavne vsebinske poudarke delovanja SLS. Povedal je, da je SLS stranka, ki spoštuje sočloveka, družino, delo, lastnino in domovino in je odprta za vse, razen za podpornike skrajnih stališč. Izpostavil je uspešnost dela županov in občinskih svetnikov SLS, kar je tudi razlog za optimizem pred prihajajočimi volitvami. SLS je imela doslej 32 županov izvoljenih na svoji listi, skupaj z neodvisnimi in skupnimi kandidati s podporo SLS pa je v Klubu županov SLS sodelovalo 42 županj in županov. Podobnik je izrazil pričakovanje, da bo Klub županov SLS tudi v prihodnje ostal številčno najmočnejši. Sledila je predstavitev Roberta Ščapa, župana Občine Kobilje, Cvetke Ficko, županje Občine Grad, Ludvika Novaka, župana Občine Puconci, Franca Horvata, župana Občine Tišina in Antona Törnarja,  župana Občine Črenšovci. Župani so bili enotni, da je treba povečati sredstva za takoimenovano povprečnino, s čimer bi zagotovili intenzivnejši razvoj tudi manjših podeželskih in obmejnih občin. Zavzeli so se tudi za čimprejšnjo ustanovitev pokrajin ter prenos dela državnih pristojnosti in sredstev z državne ravni na prihodnje pokrajine. Marjan Podobnik je predstavljena prizadevanja županje in županov v celoti podprl. Kasneje se je predsednik SLS v občini Kidričevo srečal s kandidatom SLS za župana Damjanom Medvedom in kandidati SLS za občinski svet ter podprl njihovo kandidaturo.

Thu, 25. Oct 2018 at 22:12

2041 ogledov

Dr. Darinka Fakin že petič za županjo Občine Majšperk
Dr. Darinka Fakin živi z možem Brankom in sinom Tomažem v Majšperku. Funkcijo županje opravlja nepoklicno, saj je kot redna profesorica zaposlena na Univerzi v Mariboru, Fakulteti za strojništvo, na Oddelku za Oblikovanje in tekstilne materiale. Osnovno šolo je obiskovala v Majšperku in nadaljevala šolanje na Gimnaziji Dušana Kvedra Ptuj. Dodiplomski študij je končala na takratni Tehniški fakulteti Maribor in se leta 1985 zaposlila v Tovarni volnenih izdelkov v Majšperku. Med delom je kot mlada raziskovalka končala tudi magistrski študij. Po več kot 15-letnem delu v industriji se je leta 2000 zaposlila na Fakulteti za strojništvo, kjer je leta 2004 tudi doktorirala. Med delom je vseskozi aktivna tudi na raziskovalnem področju, je avtorica ali soavtorica številnih izvirnih znanstvenih člankov, patentov, raziskovalnih nalog, elaboratov, študij, strokovnih člankov, avtorica in soavtorica učbenikov in navodil za vaje. V lokalno politiko se je vključila že leta 1994, ko je nastala naša Občina Majšperk. V prvem mandatu je bila predsednica Občinskega sveta, v drugem podžupanja in sedaj opravlja že četrti mandat funkcijo županje. Ta funkcija ji predstavlja velik izziv, saj vemo, da je uvedba lokalne samouprave prinesla tudi lokalnemu okolju velike priložnosti. To se opazi skoraj na vsakem koraku. V teh letih so izvedli številne pomembne investicije na področju infrastrukture, izobraževanja, športa, kulture, turizma, gospodarstva, varovanja in urejanja okolja ter na področju delovanja društev. Vse to jim je uspelo, ker so bili sposobni delati skupaj.
Teme
arhiv

Prijatelji

SLS Sv. Trojica v Slovenskih GoricahSLS Sv. Jurij v Slovenskih goricahSLS Sveta AnaSLS ŠentiljSLS PesnicaSLS LenartSLS KungotaSLS CerkvenjakSLS BenediktSLS PivkaSLS PostojnaSLS SežanaAnton  ŠkofSLS KoperSLS KomenSLS IzolaSLS DivačaSLS Hrpelje-KozinaSLS Ilirska BistricaSLS Gornji GradSLS LjubnoSLS LučeSLS MozirjeSLS NazarjeSLS Rečica ob SavinjiSLS Šmartno ob PakiSLS ŠoštanjSLS VelenjeSLS Središče ob DraviSLS CirkulaneSLS DestrnikSLS Dornava

NAJBOLJ OBISKANO

Pisno poslansko vprašanje Vladi RS poslanca SLS Franca Pukšiča v zvezi s političnim kadrovanjem v Aerodromu LJ