Breme krize prelagate na delavce, obrtnike, podjetnike in kmete!
SLS Slovenska ljudska stranka

Nedelja, 22. September 2013 ob 22:00

Ustno poslansko vprašanje predsednika SLS in poslanca Franca Bogoviča predsednici Vlade RS Alenki Bratušek



Ljubljana, 23. september 2013 – Predsednik SLS Franc Bogovič je danes - 1. dan 17. redne seje Državnega zbora RS – predsednici Vlade RS mag. Alenki Bratušek zastavil ustno poslansko vprašanje o zagonu gospodarstva in gospodarske rasti in o tem, da breme krize prelaga na tiste, ki se lahko najmanj branijo; na tiste, ki ustvarjajo novo in dodano vrednost - na delavce, obrtnike, podjetnike, na kmete.

Celotno ustno poslansko vprašanje skupaj z odgovori predsednice Vlade RS mag. Bratušek – je podano v nadaljevanju spodaj_

FRANC BOGOVIČ (PS SLS): »Spoštovana predsednica, za vami in vašo ekipo je približno pol leta delovanja. Kot radi rečete, prihaja čas, ko je treba v praksi pokazati, kaj hočemo, kaj znamo in kaj zmoremo. Zavedam se, da je čas, v katerem ste nastopili kot predsednica Vlade, zahteven, zato ta čas rabi tudi pogovore, sodelovanje, koordinacijo in na nek način angažiranje vseh resursov v družbi, da bi izšli iz te krize in našli recept za težke razmere, v katerih se nahaja Slovenija. V tem času se zagotovo vsi strinjamo, da sta edino zagon gospodarstva in gospodarska rast tista dejavnika, ki nam lahko omogočita, da različni prejemki ostanejo na dosedanji ravni. Ko pregledujemo to polletje, lahko vidimo, kaj je bilo narejeno v tem času. Dvignil se je DDV. Na tej seji se predvideva sprememba na področju davka na dobiček pravnih oseb, prav tako Zakona o dohodnini, ki je na nek način usklajevan s to zamrznitvijo. Mirno lahko rečemo, da je to nek določen krizni  davek. V nadaljevanju nas, kot slišimo, glede na to, da se pač z opozicijo ne pogovarjate oziroma nismo imeli možnosti usklajevati predlogov za rebalans proračuna 2014, v proračunu 2015 čakajo velike spremembe na področju davka na nepremičnine, nov davek, ki bo spremenil sedanje stavbno zemljišče in tudi paket zakonodaje s področja lokalne samouprave. Glede na to, da smo v tem polletju velikokrat slišali, kako je znotraj koalicije težko uskladiti posamezna stališča, kako je pri posameznih ukrepih težko najti soglasje, hočeš nočeš pridemo do zaključka, da ste na koncu izbrali tiste, ki se pravzaprav najmanj lahko branijo in naložili breme te krize predvsem nanje; na tiste, ki ustvarjajo novo vrednost - na delavce, obrtnike, podjetnike, na kmete. Po drugi strani so občine s spremenjenim Zakonom o financiranju občin s predvideno ukinitvijo oziroma vzdrževanjem posameznih občin tiste, ki bodo plačale največji davek te krize. Sprašujem vas tudi, ali ocenjujete, da se s tem izpolnjuje program stabilnosti za 2014, ki ste ga danes enkrat že omenili, in v  tem programu zapisano razmerje, da bo dve tretjini javnofinančne konsolidacije narejene na odhodkovni strani in ena tretjina na področju novih davkov. Sam imam povsem obratno mnenje o teh ukrepih, ki ste jih doslej opravili.«

Predsednika Vlade RS mu je odgovorila naslednje_

MAG. ALENKA BRATUŠEK: »Na žalost se bodo moji odgovori že malo ponavljali, ker so tudi vprašanja zelo podobna. Pa začnimo s tem, kaj je do zdaj bilo narejenega. Ne bom še enkrat začela ali zelo na široko razlagala sanacije bank - kje in zakaj ta del stoji. Drugo_ rebalans, ki smo ga morali zaradi popolnoma nerealnega načrtovanja pripraviti in popraviti. 700 milijonov ste pridelali primanjkljaja v prvih treh mesecih.



Avgusta je državni proračun izkazoval presežek. Skupaj od januarja do avgusta je primanjkljaj znašal 1,3 milijarde, dvesto triintrideset milijonov na mesec pod prejšnjo vlado in približno, povprečno govorim, sto milijonov pod to vlado. Se pravi, če povem tako po gospodarsko, za 60 % smo uspeli zmanjšati izgubo. In seveda, popraviti vse napake, ki so bile narejene, protiustavne in tako naprej. Za razdolževanje podjetij sem povedala, da se zelo zavzemam in trudim, da bo zakon oziroma dva zakona ali pa en zakon, kolikor se bodo na koncu odločili pred vami, čim prej. Moja želja je bila že prej, pa je zaradi zahtevne materije za našo državo nekaj povsem novega in se tega ne da tako hitro. Zadolžitev, ki smo jo uspeli izpeljati, se strinjam, lahko ji rečemo tudi draga ali celo predraga, ampak uspešno smo zagotovili denar za financiranje proračuna do konca leta. Brezposelnost, sem že povedala, se je tudi zaradi aktivne politike zaposlovanja, ki jo izvaja ta vlada, znižala na sto šestnajst tisoč, za sedem tisoč šesto ljudi, to pomeni sedem tisoč šesto triinpetdeset, bolj konkretno. Izvoz je letos narasel za 2,3 %. Če to rečemo nič, gospod Bogovič, potem ne vem. Ampak - gremo tudi k temu, kar ste našteli: DDV - smo ena izmed zadnjih evropskih držav, ki je dvignila davek na dodano vrednost. Zelo minimalno odstopamo od povprečja Evropske unije in prepričana sem, da vi to zelo dobro veste.  Davek na nepremičnine se še vedno usklajuje, pa ne bom rekla s socialnimi partnerji,  ampak z deležniki, ki jih to zadeva. Verjamem, da bomo na koncu ta zakon uspeli uskladiti čim širše. Prav se nam pa zdi in zato smo v to šli, da tisti, ki imajo več v tej  državi, vplačujejo tudi več davkov. In da je po vsej državi enak sistem. To je osnovno izhodišče, ki smo se ga držali, ko smo začeli s tem zakonom. In pravzaprav je ta davek na nepremičnine zadnja točka iz programa stabilnosti za 2013. Ste me vprašali kako ga izpolnjujemo, bomo rekli, da s tem zakonom naredimo piko k letu 2013.

Občine: tukaj se lahko pogovarjamo v čigavem interesu je, da se občine ne zmanjšujejo. Je to v interesu županov ali je to v interesu ljudi? Velika večina Slovenk in Slovencev si po javnomnenjskih anketah želi združevanja občin in tudi po naši  oceni bo to prineslo občanom nekaj dobrega, seveda pa nekaj manj dobrega za župane, politične stranke in funkcionarje. Ker pa se zavedamo, da je to postopek, ki se je v bistvu tudi gradil, bom zdaj rekla kar dvajset let, se bomo tega lotili, pa ne bom rekla počasi, ampak zelo premišljeno. Argumente, zakaj je to smiselno, pa vsekakor imamo.«



Predsednik SLS in poslanec Franc Bogovič pa je od predsednice Vlade želel še dopolnitev odgovora_ 

«Spoštovana predsednica, pravite, da se vprašanja ponavljajo. Imam občutek, da se tudi odgovori ponavljajo, ne glede na to, kakšno je vprašanje. Zelo radi se zatečete v preteklo leto, v to, česa kdo ni naredil, kaj je narobe v slovenskem prostoru. Pozabljate, kaj je bilo lani v drugi polovici leta narejenega zato, da se je preprečila ustanovitev slabe banke. To, da ne bi bili takšni minusi v blagajnah, kot so, ker vsi vemo, da z letom kasneje takšnih upravljanj z določbami s krediti, kot je zdaj, ta dolg, ki ga bodo davkoplačevalci plačali, bil samo večji. Spomnite se, kdo je ob pol dvanajstih vlagal v ustavno presojo. Tudi pri slovenskem državnem holdingu lani je bilo vse narejeno zato, da se ga ne sprejme, da ga ne bi popravili. Vi ste zelo dobra poznavalka proračuna, na tem ste delali leta, zato mene ne morete zavajati, če poslušate javnost in razlagate, kaj je v prvih treh mesecih, kaj je v drugih mesecih leta, kajti vsi dobro vemo, kakšna je dinamika prejetih prilivov v proračun in kako proračun skozi vsa leta, v začetku leta izkazuje bistveno večji primanjkljaj kot na koncu leta. Tudi sicer opažam pri komunikaciji, ki jo uporabljate, da se zelo radi zatečete predvsem v napad tistih, ki želijo sodelovati v tej zadevi. Nekaj podobnega je bilo v Celju na sejmu obrti in podjetnosti, kjer so bili podjetniki prav zgroženi, sam sem bil zelo zgrožen, ko sem na Odboru za gospodarstvo slišal, da je dokument več kisika za gospodarstvo, da so to mokre sanje za gospodarstvo, in to reče poslanka, ki vodi Odbor za gospodarstvo. Zato mislim, da bi bilo prav to, kar sem želel na začetku tako vašega mandata pri prvem poslanskem vprašanju kot danes, da bi sedli vsi skupaj za mizo in dorekli ukrepe, ki niso enostavni, in da bi poleg koalicije in opozicije, kot sem že večkrat dejal, povabili tudi sindikate na eni strani in delodajalce na drugi strani ter skupaj poiskali izhod iz krize. Mislim, da jih iščete, še enkrat več, ponavljam, enostransko, na strani tistih, ki se težje branijo v tej družbi.«

Predsednica Vlade mag. Alenka Bratušek je takole dopolnila svoj odgovor_

»Gospod Bogovič, zato sem tudi pozvala vse, ki ste jih  zdaj našteli, da pomagajo pri tem. Moja kritika je šla in še vedno gre v to, da to ne delamo prek medijev. Tisti, ki resno mislimo, sedimo za mizo in se pogovarjamo za zaprtimi vrati, ne da se za vsak izmišljen ukrep, o katerem se niti vlada niti kdorkoli drug ne pogovarja, naredi celo medijsko dramo. In točno v to smer je šla moja pripomba in lahko danes ponovim gospodarstvenikom, ki vsak teden znova medijsko nastopajo in govorijo kaj je treba narediti. Z velikim veseljem se bom usedla z njimi na to temo. Zdaj pa samo še dve stvari. Zakon o slabi banki je bil uveljavljen mislim, da 27. 12. 2012. Ne glede na pripetljaje pred tem, ki so se zgodili, ampak do 21.  marca ni bilo narejeno nič, tri mesece nič, nič ni bilo pripravljeno, ko smo prišli in prevzeli vlado. Za SDH se boste pa dobro spomnili, kaj je bila naša glavna kritika. To je prenos lastništva premoženja na SDH. In z novim predlogom lastništvo ostaja državi. Prihodki od prodaje tistega, kar bomo prodajali, če bomo prodajali, bo šlo v proračun in ne bo ostalo na holdingu kar tako. To je bila glavna kritika tudi mene osebno, ko sem sedela v opoziciji. In to s predlogom zakona, ki je pred nami, še enkrat, je predlog in se usklajuje, rešujemo. Glejte, še kako se zavedam, da je gospodarska rast nujna. Še kako se zavedam, da je nujna tudi konsolidacija javnih financ in konsolidacijo javnih financ se da narediti na tri načine, tudi to sem tukaj že skoraj neštetokrat povedala, z nižjimi odhodki, kar pomeni poseganje v pravice, lahko tudi tako, če mislite, samo predlagajte potem te radikalne posege, z večjimi prihodki ali pa s kombinacijo, kot smo se tega lotili mi.«



Predsednik SLS in poslanec Franc Bogovič je po koncu nastopa predsednice Vlade podal naslednji postopkovni predlog_

»Glede na to, da se je ukinila praksa, da bi koalicija in opozicija usklajevali takšne predloge, tudi skrite javnosti, bom izkoristil priložnost in predlagal, da v parlamentu spregovorimo o tem v skladu s Poslovnikom in poiščemo rešitve skupaj. Bi vam pa predstavil samo podatek. Konec lanskega septembra je bilo 105.500 brezposelnih, danes jih je 116.000. Tudi tu gre za ciklične pojave kot pri proračunu, kar tudi vi zelo dobro veste. Kar se tiče slabe banke, pozabljate, kaj je bilo zamujenega v drugi polovici lanskega leta. Radi poveste, da prve tri mesece letošnjega leta, v katerem je bila ustanovljena družba, in od tu naprej se zapleta, ker nam enostavno tisti, ki nam posojajo denar, ne verjamejo, kaj počnemo v Republiki Sloveniji. Bojim se, da bodo tudi ukrepi, ki so predvideni, težko prepričali tiste, ki nam posojajo in nam bodo še v prihodnje posojali denar. Tudi kar zadeva slovenski državni holding.

Ja, ena stvar je okoli premoženja, druga je okoli upravljanja. Zelo lepo se danes upravlja s tem premoženje in se je tudi politično postavilo tiste, ki danes enostavno vodijo to upravljanje. In tudi ambicije očitno teh tez zakona, ki so bili nam na razpolago, videti so podobne, da bi se tudi prek SOD to še naprej počelo. Sam imam ob tem zelo slab občutek, da smo enostavno v nekem klinču, kjer, kot večkrat rečete,  vi predlagajte. Mi se moramo skupaj zmenit, kajti opažam, da se v tej ljubi državi želi  samo s prstom kazati na to, kdo je za kaj kriv, in bog nas varuj, če nekdo z desne politične opcije, za katero pravite, da zna samo z manjšanjem teh pravic, kaj predlaga, kajti to je izkoriščeno za ta namen. Mislim, da se bomo morali v tej državi resnično vsi skupaj vsesti in te ukrepe prevzeti na obeh straneh. Zaradi tega vsega, kot sem že dejal, upam, da bomo izglasovali predlog, da o teh vprašanjih opravimo razpravo v Državnem zboru. Dokaj podobno je s prvim poslanskim vprašanjem, ki vam je bilo postavljeno, in mogoče na tak način tudi zbližati kakšna stališča in tudi poiskati ukrepe, ki jih ta država nujno potrebuje.«

O predlogu predsednika SLS in poslanca Franca Bogoviča bo Državni zbor odločal jutri, 24. septembra, v okviru glasovanj.

Zadnje objave

Sat, 27. Oct 2018 at 18:12

1321 ogledov

V Škofji Loki z dobro voljo in delovno energijo vstopajo na lokalne volitve
Obiskal jih je tudi Robert Strah, županski kandidat SDS, in se zahvalil za podporo SLS pri kandidaturi za župana Škofje Loke. Zbrani člani in svetniški kandidati liste SLS v Škofji Loki pa so obljubili, da se bodo pri svojem delu maksimalno potrudili.

Sat, 27. Oct 2018 at 18:10

2259 ogledov

Pogovorni večer: Zakaj je krščanstvo tako pomembno za dobrobit družbe?
Slovenska ljudska stranka vljudno vabi na pogovorni večer ZAKAJ JE KRŠČANSTVO TAKO POMEMBNO ZA DOBROBIT DRUŽBE? Dogodek bo potekal v dvorani Slovenske matice, Kongresni trg 8, Ljubljana, in sicer v soboto, 3. novembra 2018, ob 19. uri. Skozi zgodovinski oris in kritično refleksijo sedanjosti se bomo vprašali, kako je krščanska misel, tako katoliška, kot protestantska, vplivala na pridobitve naprednih in uspešnih družb, ki jih cenimo še danes, in sicer tako verujoči, kot neverujoči. Osredotočili se bomo tudi na dobo razsvetljenstva in vzroke, ki vodijo Zahod k oddaljevanju od svoje lastne tradicije. Vprašali se bomo, kako se soočati z modernim tokom mišljenja in vsemi ostalimi izzivi, ki bodo neizogibni. Z nami bodo naslednji odlični gostje: dr. Stane Grandadr. Janez Šumradaddr. Jonatan Vinkler Pogovor bo povezoval: Matjaž Lulik Veselimo se srečanja z vami!

Thu, 25. Oct 2018 at 22:19

1701 ogledov

Predstavili kandidate skupne liste SLS in stranke Glas za otroke in družine za ljubljanski mestni svet
Na današnji novinarski konferenci v Ljubljani so se predstavili kandidati skupne liste  SLS in stranke Glas za otroke in družine za mestni svet MO Ljubljana. Nosilec skupne liste Janez Žagar, dr. Jože Osterc, Janez Podobnik, dr. Andrej Umek in Aleks Leo Vest so predstavili ključne poudarke, s katerimi SLS vstopa v kandidaturo za ljubljanske mestne svetnike. Izpostavili so prizadevanje za to, da za vožnjo po ljubljanski obvoznici ne bi več potrebovali vinjete in da se v Ljubljani za potrebe Ljubljančanov  in drugih prebivalcev vzpostavi tržnico in veletržnico z izključno slovensko lokalno pridelano hrano po sprejemljivih cenah. Prizadevali si bodo tudi za to, da bi ljubljanski mestni svet postal prostor spoštljive in odprte komunikacije. Aleš Primc in Polona Naglič pa sta v imenu stranke Glas za otroke in družine izpostavila prizadevanje, da bi Ljubljana postala družinam čim bolj prijazno mesto, da bi v prihodnje posebno pozornost namenili številnim upokojencem in drugim osamljenim ljudem in se zavzela za več rekreacijskih površin v Ljubljani tudi za domače ljubljenčke. Predsednik SLS Marjan Podobnik  pa je ob podpori kandidatom in kakovostni celotni listi izpostavil, da si bo skupaj s sodelavci prizadeval, da se SLS odpre mestu in da enako kot s podeželskim SLS zadiha tudi z mestnim pljučnim krilom. Čeprav je bilo v Ljubljani pod dosedanjim vodstvom župana Zorana Jankovića in njegove ekipe narejenega tudi veliko pozitivnega, SLS – tako kot SDS in NSi – podpira župansko kandidaturo Anžeta Logarja v prepričanju, da lahko dosedanje dobre projekte nadgradi, neoptimalne pa spremeni.

Thu, 25. Oct 2018 at 22:15

1601 ogledov

SLS v Zagorju ob Savi z doslej najmočnejšo listo
SLS Zagorje ob Savi je danes na novinarski konferenci v Gostišču Ribnik predstavila županskega kandidata SLS, kandidatno listo za občinske svetnike ter Razvojni program SLS za občino Zagorje ob Savi. Primož Jelševar, direktor Inštituta dr. Antona Korošca je povedal, da gre za doslej najmočnejšo listo, na kateri je sedem direktorjev oz. lastnikov uspešnih zagorskih podjetij, trije sedanji in več nekdanjih predsednikov KS, guverner Rotary Slovenija, predsednica Zveze kmetic Slovenije, predsedniki športnih društev in ugledni gospodarji kmetijskih gospodarstev ter drugi uspešni Zagorjani. Ker nas poznate, pa je njihov slogan. Županski kandidat Alojz Slavko Jelševar je oče štirih otrok, glasbenik in dolgoletni direktor visokotehnološkega podjetja JE&GR. Kot je dejal, je čas, da Občina Zagorje dobi drzen razvojni program in ambiciozno ekipo, ki ga bo uresničila. Zagorje mora imeti po njegovih besedah posluh za ustvarjanje delovnih mest prihodnosti – to pa so okoljsko ozaveščena podjetja, ki ustvarjajo visoko dodano vrednost. Iztok Živko, direktor družbe Tevel iz Kisovca je predstavil projekt energetsko samozadostne Občine Zagorje ob Savi, ki bi bila lahko največja takšna občina in tako zgled v Evropi. Ker je v občini ponovno povišana raven PM10 delcev, je nujno potrebna sprememba miselnosti. Tako kot je bil eden od znanilcev drugačnega načina razmišljanja projekt Manj svečk za manj grobov, ki so ga začeli člani zagorske SLS in so ga povzeli tudi drugi kraji po Sloveniji, bi bili lahko v Zagorju zgled drugim občinam, kjer bi s serijo manjših vetrnih in plinskih elektrarn ter hidroelektrarn na zasebnih površinah ustvarili dovolj električne energije za potrebe vseh zagorskih gospodinjstev. Janez Lipec, guverner Rotary district 1912, ki pokriva Slovenijo in Makedonijo, si želi, da se Zagorje odpre navzven in izkoristi tržno nišo razvoja turizma. Aktivno je treba podpreti lokalne šole, da bodo zagotavljale potrebe trga dela prihodnosti. Izkoristiti  je treba naravne potenciale in ljudi, ki imajo znanje, voljo in delovne navade, takšnih pa je v Zagorju dovolj. Delo mora znova postati vrednota. Neda Starman Ržišnik, predsednica Konjeniškega kluba Vajkard Valvasor je predstavila projekt razvoja termalnega in eko turizma v Zagorski dolini s postavitvijo informacijskih tabel in zemljevidov ter odprtjem turistično informativne pisarne in info točke v Zagorje. Predstavila je idejni projekt obnove Medijskih toplic kot ekskluzivnih term v stilu časa Vajkarda Valvasorja, ki bi bile povezane z obnovljenim Medijskim Gradom, kjer bi se izvajale grajske poroke. Boštjan Ocepek, predsednik krajevne skupnosti Šentlambert, je povedal, da mu je program SLS zelo blizu, saj temelji na enakomernem razvoju vseh krajev v občini. Tudi za Občino Zagorje bi bilo dobro, da bi namenila več sredstev za obnovo cest in družbenega življenja na okoliških vaseh. Te so sicer lepo urejene tudi zaradi veliko prostovoljnega dela, ki ga naredijo krajani.

Thu, 25. Oct 2018 at 22:14

2557 ogledov

SLS samozavestno na lokalnih volitvah: »Ker nas poznate«
Na predstavitvi v Kobilju je županske kandidate podprl predsednik SLS Marjan Podobnik in predstavil glavne vsebinske poudarke delovanja SLS. Povedal je, da je SLS stranka, ki spoštuje sočloveka, družino, delo, lastnino in domovino in je odprta za vse, razen za podpornike skrajnih stališč. Izpostavil je uspešnost dela županov in občinskih svetnikov SLS, kar je tudi razlog za optimizem pred prihajajočimi volitvami. SLS je imela doslej 32 županov izvoljenih na svoji listi, skupaj z neodvisnimi in skupnimi kandidati s podporo SLS pa je v Klubu županov SLS sodelovalo 42 županj in županov. Podobnik je izrazil pričakovanje, da bo Klub županov SLS tudi v prihodnje ostal številčno najmočnejši. Sledila je predstavitev Roberta Ščapa, župana Občine Kobilje, Cvetke Ficko, županje Občine Grad, Ludvika Novaka, župana Občine Puconci, Franca Horvata, župana Občine Tišina in Antona Törnarja,  župana Občine Črenšovci. Župani so bili enotni, da je treba povečati sredstva za takoimenovano povprečnino, s čimer bi zagotovili intenzivnejši razvoj tudi manjših podeželskih in obmejnih občin. Zavzeli so se tudi za čimprejšnjo ustanovitev pokrajin ter prenos dela državnih pristojnosti in sredstev z državne ravni na prihodnje pokrajine. Marjan Podobnik je predstavljena prizadevanja županje in županov v celoti podprl. Kasneje se je predsednik SLS v občini Kidričevo srečal s kandidatom SLS za župana Damjanom Medvedom in kandidati SLS za občinski svet ter podprl njihovo kandidaturo.

Thu, 25. Oct 2018 at 22:12

2050 ogledov

Dr. Darinka Fakin že petič za županjo Občine Majšperk
Dr. Darinka Fakin živi z možem Brankom in sinom Tomažem v Majšperku. Funkcijo županje opravlja nepoklicno, saj je kot redna profesorica zaposlena na Univerzi v Mariboru, Fakulteti za strojništvo, na Oddelku za Oblikovanje in tekstilne materiale. Osnovno šolo je obiskovala v Majšperku in nadaljevala šolanje na Gimnaziji Dušana Kvedra Ptuj. Dodiplomski študij je končala na takratni Tehniški fakulteti Maribor in se leta 1985 zaposlila v Tovarni volnenih izdelkov v Majšperku. Med delom je kot mlada raziskovalka končala tudi magistrski študij. Po več kot 15-letnem delu v industriji se je leta 2000 zaposlila na Fakulteti za strojništvo, kjer je leta 2004 tudi doktorirala. Med delom je vseskozi aktivna tudi na raziskovalnem področju, je avtorica ali soavtorica številnih izvirnih znanstvenih člankov, patentov, raziskovalnih nalog, elaboratov, študij, strokovnih člankov, avtorica in soavtorica učbenikov in navodil za vaje. V lokalno politiko se je vključila že leta 1994, ko je nastala naša Občina Majšperk. V prvem mandatu je bila predsednica Občinskega sveta, v drugem podžupanja in sedaj opravlja že četrti mandat funkcijo županje. Ta funkcija ji predstavlja velik izziv, saj vemo, da je uvedba lokalne samouprave prinesla tudi lokalnemu okolju velike priložnosti. To se opazi skoraj na vsakem koraku. V teh letih so izvedli številne pomembne investicije na področju infrastrukture, izobraževanja, športa, kulture, turizma, gospodarstva, varovanja in urejanja okolja ter na področju delovanja društev. Vse to jim je uspelo, ker so bili sposobni delati skupaj.
Teme
arhiv

Prijatelji

SLS Sv. Trojica v Slovenskih GoricahSLS Sv. Jurij v Slovenskih goricahSLS Sveta AnaSLS ŠentiljSLS PesnicaSLS LenartSLS KungotaSLS CerkvenjakSLS BenediktSLS PivkaSLS PostojnaSLS SežanaAnton  ŠkofSLS KoperSLS KomenSLS IzolaSLS DivačaSLS Hrpelje-KozinaSLS Ilirska BistricaSLS Gornji GradSLS LjubnoSLS LučeSLS MozirjeSLS NazarjeSLS Rečica ob SavinjiSLS Šmartno ob PakiSLS ŠoštanjSLS VelenjeSLS Središče ob DraviSLS CirkulaneSLS DestrnikSLS Dornava

NAJBOLJ OBISKANO

Breme krize prelagate na delavce, obrtnike, podjetnike in kmete!