26. julij 2017
Občinski odbori SLS Brezovica, Domžale, Log Dragomer, Mengeš, Moravče, Šentjur, Škofja Loka, MO Ljubljana, Nova generacija SLS in Zveza upokojencev pri SLS vas v okviru projekta Povežimo Slovenijo
V A B I M O
da se nam pridružite na obisku v Šentjurju pri Celju in Rogaški v sredo, 20. septembra 2017, to je v tednu občinskega praznika v Šentjurju in Slomškovega godu.
Arheološko najdišče Rifnik sega v mlajšo kameno dobo; v Šentjurju, ki nosi ime po krasni cerkvi sv. Jurija, so se rodili štirje skladatelji družine Ipavec (Benjamin je uglasbil našo himno Slovenec sem) ter z njimi slovenska romantična glasba; tu je Muzej južne železnice, ki je pred 160 leti povezala Slovence od Dunaja do Trsta; štajerska in druga vina predstavijo v vinogradniški učni kleti. V bližini je rojstni kraj bl. A. M. Slomška Ponikva in prečudovita baročna cerkev sv. Martina. Sosednja Rogaška se ponaša z zdraviliščem ter s steklarno z zanimivo proizvodnjo in izdelki čudovitih oblik.
Sporočajo, da se že veselijo srečanja z nami in da nam bodo razkazali vse to, za zaključek pa so predvideli srečanje s predsednikom SLS mag. Markom Zidanškom v vinorodnih Dramljah. V Rogaški nas pričakuje predsednik OO SLS gospod Martin Kidrič, predsednica OO SLS Šentjur gospa Mihaela Rožej pa je zapisala_ »Kdor je že bil kdaj z nami Šentjurčani, potem ve, da v Šentjurju ne boste ne žejni ne lačni in tudi petja in dobre volje ne bo manjkalo. Poskrbeli bomo, da vam izlet ostane v nepozabnem spominu.«
Strošek za avtobus bo okrog 10 evrov, ogled steklarne 5 evrov, obroki skupaj 10 evrov.
Avtobus odpelje s parkirišča P + R pri Dolgem mostu ob 6_45, s Krtine pa ob 7_15. Odhod iz Šentjurja je predviden ob 19. uri.
Vabimo mlade vseh starosti, člane in nečlane; povabite tudi prijatelje in znance. Posebej bomo veseli koga, ki bi kaj zapel ali zaigral, da se oddolžimo Šentjurčanom za lepo petje v Ljubljani; morebiti nam tudi doma kaj zapojejo.
Svojo udeležbo čimprej, najpozneje pa do 25. avgusta, sporočite predsedniku svojega občinskega odbora (za Ljubljano pa Ivanki Brezigar_ ivanka.brezigar@telemach.net ali 031 418 627). Pohitite, ker je zanimanje veliko. Ko bo avtobus poln, vpisujemo v čakalno vrsto za morebitno sprostitev sedežev v zadnjih dneh.
Z najboljšimi željami,
Marija Veršič, Rado Smolnikar, Janez Per, Iztok Novak, Ivan Vidic, Mihaela Rožej, Janez Jenko, Janez Žagar, Daniel Valentine in Anton Bogataj
Jul 26, 2017