Ljubljana, 25. oktober 2017 – Svetnik SLS Janez Žagar je vložil dve pobudi za obravnavo na 28. seji Mestnega sveta Mestne občine Ljubljana. V eni je izpostavil, da lahko promet v vzhodni Ljubljani reši le predor Kajuhova-Dolenjska cesta, v drugi pa pozval MOL, da izobesi slovensko zastavo in uredi označitev mesta na Wolfovi ulici, kjer je bila slovenska zastava prvič razvita.
Po oceni Janeza Žagarja je izgradnja predora pod Golovcem (z nadaljevanjem Kajuhove ceste do Dolenjske ceste) ključnega pomena za rešitev stalnih prometnih zamaškov v vzhodni polovici Ljubljane. Vendar pa kljub dolgoletni podpori v vseh dosedanjih strategijah, v zadnjem desetletju ni bilo storjenega nič v smeri izvedbe zunanjega mestnega obroča. Ob zastojih na vzhodni AC in zapiranju tunela pod Golovcem so se ob prenovi Hradeckega ceste, pojavili izredni zastoji še na Roški cesti. Hradeckega nikoli ne bi smela biti prepoznana kot tranzitna cesta, to pomeni dokončno opozorilo, da je podaljšek Kajuhove pod Golovcem nujno zgraditi. Potrebovali bi ga že danes. Žagar je zato pozval vodstvo MOL, da se »takoj loti vsega potrebnega za čimprejšnjo izgradnjo tega prepotrebnega projekta in zanj tudi zagotovi financiranje tudi iz državnih in če je možno tudi evropskih sredstev.«
V drugi pobudi je Janez Žagar izpostavil, da Ljubljana ni le prestolnica samostojne Republike Slovenije, temveč tudi zgodovinska prestolnica vseh Slovencev in zato polna prizorišč, ki nosijo močan simbolni pomen za slovenski narod. Eno izmed takih mest je na Wolfovi ulici v Ljubljani, kjer je bila ob pomladi narodov prvič razvita slovenska zastava. Na tem mestu že leta stoji manjši napis, posvečen temu pomembnemu dogodku za emancipacijo slovenskega naroda_ »Na tem kraju je bila v evropski pomladi 1848 v rojstnem letu programa Zedinjene Slovenije prvič razvita slovenska zastava«. Nad napisom so tudi že pripravljena stojala za tri zastave, ki pa večino leta samevajo. Žagar je prepričan, da »občine ne bi stalo tako rekoč nič, če bi omenjeno mesto ozaljšala s slovensko zastavo (povsem primerno bi bilo ob njej razviti tudi ljubljansko in evropsko zastavo) ter s tem primerno počastila to simbolno pomembno mesto za slovenski narod.« Zato je podajal pobudo, da MOL poskrbi za stalno prisotnost slovenske zastave (tudi ljubljanske in evropske) na mestu, kjer je bila prvič razvita slovenska zastava. Obenem MOL poziva, da na tem mestu poskrbi za napis o tem pomembnem dogodku, ki bo v slovenščini in angleščini od daleč dobro viden vsem sprehajalcem po Wolfovi ulici.