Izhodišča za pozitivne spremembe
Spoštovani
Zelo cenim vsako pozitivno razmišljanje in izkušnje, pa me zanima, kako dolgo bostr še analizirala različne družbenesisteme, države in stanje ter razmere iz preteklosti in ugotavljala kdo ima prav in je bolj pomemben od super ali zlo sil v svetu!
Osebno sem s takšnim početjem in analizo razmer zaključil že v l. 1996, ko sem ugotovil, ne samo, kaj in zakaj se je zgodilo s SFRJ in nadaljevalo v samostojni Sloveniji.
Odločil sem se za nadgradnjo samoupravljanja in novega bolj pravičnega družbenega sistema, zato sem pričel graditi na dobrem, ki se je potrdilo v praksi v vseh znanih družbenih sistemih, primarno seveda v SRFJ in samoupravljanjem ter neuvrščenih,, ki niso imeli prave vizije in učinkovitega razvojnega procesa, ki temelji na pravičnem novem družbenem sistemu ter udejanja pravi posvetni humanizem in spoštuje osnovne zakonitosti življenja, ki nam jih vsem enako zagotavljajo naravne zakonitosti življenja.
V novem družbenem sistemu neposredne demokracije Bio-humanizmu (bionomija in humanizem) političnih strank in podobnih neumnosti več ne potrebujemo, saj je soupravljanje in ustvarjalno sodelovanje naloga in dolžnost slehernika, ne pa predmet ideoloških manipulacij in drugih mahinacij na osnovi egoizma človeka, razredne družbe in hirarhične organizacije!
Tomaž Mastnak s svojim delovanjem danes potrjuje svoje široko teoretično in praktično znanje, ki je nujno potrebno za indikacijo slabosti in negativnih pojavov delovanja človeka in družbene skupnosti v različnih družbenih sistemih, zato je to dejstvo pri vsakem potrebno upoštevati.
Dejstvo je, da kdor je aktiven in deluje, tudi greši, ali dela napake!
Bolj pomembno vprašanje se glasi, ali je sposoben te svoje napake tudi priznati in svoje ravnanje spremeniti, kajti egoizem človeka ne dopušča kritike in še manj samokritike, ki je lastnost le ljudi z višjo stopnjo samozavesti!
Prav posamezniki ali organizirane skupine, ki v svojem delovanju upoštevajo samokritiko ali objektivno kritiko, so najbolj pomembne, kajti zavedajo se pomena samokritike za učinkovit družbeno-ekonomski razvojni proces vsakega človeka in nacionalne ter mednarodne družbene skupnosti!
Za klasične družbene sisteme in vodilne, ali oblastne strukture velikih držav, je značilno, da svojo dominacijo, obstoj in razvoj utemeljujejo na moči, sili in nasilju, zato so zasvojeni s svojimi koncepti in zablodami ali predsodki, saj jim egoizem ne omogoča samokritike in empatije, zato stopnjujejo konflikte in so vir nasilja ter uničevanje zdravih pogojev za življenje, kar pomeni, da so brez prave vizije in perspektive obsojeni na propad, kar sploh ni slabo, kajti to po naravnih zakonih življenja določa evolucija ali naravni zakoni življenja!
Dejstvo je, da, če sodelujemo z njimi bomo delili njihovo usodo, če gremo svojo pot, imamo priložnost in možnost ustvariti pogoje za boljšo in bolj pravičen družben sistem, ki nam omogoča permanentno odpravljanje negativnih pojavov in slabosti ter zagotavlja uveljavljanje pozitivnih moralno-etičnih vrednot humanizma, ki upošteva za svoj razvoj osem temeljev sodobne in enakopravne svobodne ustvarjalne mednarodne človeške skupnosti ljudi!
Dejstvo je tudi, da le novo in boljše lahko menja staro in slabo, zato svojo prihodnost lahko gradimo le na tistem dobrem, kar imamo danes in se fokusiramo na želeno prihodnost ter aktiviramo vse svoje ustvarjalne potenciale, ki služijo človeku in življenju ter zagotavljajo izboljšanje, ali pozitivni razvojni proces, na vseh področjih življenja, kar zahteva evolucija in omogoča univerzalno ravnovesje med materialnim in duhovnim blagostanjem vsega življenja in potrebnih dobrin za razvoj na višjo stopnjo zavesti človeka!
Kakšno je bilo izhodišče za gradnjo novega in bolj pravičnega družbenega sistema, si lahko vsakdo, ki ga zanima, ogleda iz vsebine temeljne deklaracije iz l. 1996 v prilogi, oz. na linku spodaj! http://pomlad.eu/wp-content/uploads/2018/03/Temeljna-deklaracija.pdf
Jul 13, 2023