FF

Tranzicija v Sloveniji je končana. Zmagala je komunistična partija.

Ni ona ponižala davkoplačevalce, niti ni neumna. Davkoplačevalci se ponižujejo sami, ker takšne volijo že 30 let. (vsaj tistih 400.000)

Tako idiotskega naroda, ZA GOTOVO ni nikjer na svetu. Po propadu komunizma, izvoli za predsednika komunista, kateri ne mara svoje države (Kučan). Nato stalno voli prokomunistične stranke (LDS, SD. DeSus, Zares, Jankovič,...), ki kradejo cela podjetja in banke. Po 30-ih letih pa voli gibanje, ki obljublja višje davke, nižje plače, večji JS, monopol medijev in manj pravic. Res moraš biti popoln IDIOT......

Če bi afero "Fotopub" in afero "Rupnik", obravnavali z enakimi vatli, bi lahko rekli, da pravna država deluje, tako pa se vedno bolj potrjuje dejstvo, da imamo še kar "Bavconovo" (ne)pravo. Ko pade pravna država (in pri nas je), potem nastopi kaos, pravica močnejšega in končno razpad sistema. Komunizmu - zločincem, je to vedno uspelo. Komunizem je v Evropi načeloma mrtev, vendar ne počiva v miru.

F
Če človek ni na "pravi strani", se lahko pripravi na vse. Kdor ni z nami, je proti nam, tega bomo uničili.

"Je Marka Rupnika res treba vreči levom?"

Piše: Boštjan M. Turk*

Situacija v Sloveniji se slabša. Ne da bi se akterji zavedali, se približujemo razmeram, ki so sprožile državljansko vojno med letoma 1941 in 1945.

Kaj se dogaja, da smo upravičeni formulirati takšno trditev?

Najprej: v državi vlada brezvladje. Ko sem bil deset dni v Parizu, sem se zavedal predvsem ene razlike med Slovenijo in Francijo: namreč, da je Francija pravna država, Slovenija pa ne. Pravzaprav je, le biti moraš na pravi strani. To hkrati pomeni, da ni. Kajti pravica je za vse ali pa ni za nikogar. Za ljudi, ki se ne prištevajo k tranzicijski kontinuiteti, pravna državna ne obstaja. Njih zakon ne ščiti: nasprotno, tu je zato, da se uporablja proti njim. Uporablja se zato, da se ljudi najprej izloča iz javnega življenja (če so v politiki, primer Franc Kangler), potem pa še iz družbe kot takšne. Če se jim grozi, jih ustrezne institucije ne bodo zaščitile. Če nekdo na levici prijavi neko grožnjo, pa se bo zganil ce

Zelo žalostno, kam je ta narod padel; oziroma je že dolgo, pa se ni sposoben pobrati.

Vsaka nova stranka na desni, bo sprejeta na nož in popljuvana z lažmi in zavajanji. Prav tako vsak njen vodja. To pa zato, ker je tranzicija v Sloveniji že končana; zmagala je komunistična mafija.

P
Stranski učinki pobude iz hotela Slon: prvič javno skupaj dvojec Gregorčič-Avbelj, dva možna nova obraza desne sredine

"Zoprna reč. Ali ustavno sodišče ugotovi, da je zakon neustaven, ali pa požegna poseganje v mandate ob vsaki zamenjavi vlade ... Težko pa bo reči, da to lahko počnejo samo leve vlade ... Zadaj pa še, kot Damoklejev meč, Evropsko sodišče za človekove pravice ..." No, tako je ob včerajšnjem začetku postopka za oceno ustavnosti Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o RTV Slovenija – ZVRTS-1B na twittetju zapisal pravnik, dolgoletni visoki uradnik in politik Janez Pogorelec, sicer član vodstva Nove Slovenije, javno znan tudi kot "hud nasprotnik" Janeza Janše in menda stalni pretendent za ustavnega sodnika, toda včerajšnja pobuda za presojo ustavnosti novele zakona o javni televiziji iz ljubljanskega hotela Slon ima tudi nekatere zanimive in morda celo dolgoročne stranske učinke:

- Prvopodpisana pobudnika sta namreč dva doktorja znanosti, ki pa ju, glede na njuno dosedanje delo in siceršnje družbeno pojavljanje, lahko uvrstimo tudi med možne (oziroma potencialne) nove obraze slovenske

Sam vidim stvari mnogo bolj preprosto. Rupnik je zelo verjetno kriv (ni takoj negiral, izpovedi so podale redovnice) in kot tak mora odgovarjati. Ker je predstavnik Cerkve, še toliko bolj. Ta je v 2000 letih, naredila zelo veliko strahot, gorja in zločinov. Ali mislite, da bi morali Cerkvene zločine spregledati..........pa vseeno zagovarjati pravo državo.....?

F
(Rupnikovi) Mozaiki bodo nosili usodo človeka, ki jih je ustvaril. Ta jih je že zatemnila in jih še bo.

"Tu se porajajo serije vprašanj, najprej - razumljivo - po odgovornosti avtorja in njegovi vlogi v očitanih mu spolnih zlorabah. Tudi zaradi tega mora spregovoriti, nastati mora dialog, ki naj na koncu prinese očiščenje. Seveda najprej žrtev. Samo upamo lahko, da se bo skozi katarzični proces nekega dne tudi avtorjeva umetnost vnovič pokazala v neskaljeni luči."

Piše: Boštjan M. Turk*

Slovenska in evropska kultura se je znašla pred enim od najzagatnejših izzivov. Ta se reducira na vprašanje, obsoditi velikega umetnika ali ne.

Slovenci smo sicer navajeni, da velikanom duha odpuščamo spodrsljaje telesa. Sam sicer nisem tipičen Slovenec, z izjemo prav te točke. V Prešerna sem se na primer zaljubil že kot osnovnošolec. Med počitnicami v gimnaziji sem se začel njegovo poezijo učiti na pamet in ni mi šlo slabo. Do današnjih dni sem zadržal kar precej njegovih verzov, ki so mi bistveno polepšali življenje. Namen poezije namreč je, da se je učimo na pamet. Rima in meter sta iz pradavnih čas

Od vseh ideologij, religij in partij, najbolj sovražim Katoliško cerkev in komunistične partije - komunizem. Naredile sta največ škode, ne samo meni, ampak celotni družbi.

P
Pismo redovnice: Prav vsi, tudi patri jezuiti, so bili seznanjeni z dejstvi, a so se odločili, da Rupnika prekrijejo z molkom

Afera patra Ivana Marka Rupnika je ena od mojih največjih novinarskih nerodnosti. Ker sem, priznam, čeprav po toliko letih novinarskih izkušenj, storil skoraj osnovnošolsko novinarsko napako: ko imaš ekskluzivno gradivo, poskrbi, da pride do objave čimprej, nikar ne odlašaj. A meni se je pri Rupniku - naivno - zgodilo prav to.

Spomnimo, takoj v začetku decembra sem na twitterju povzel pisanje portala Silene non possum, ene od italijanskih spletnih strani, specializiranih za Rimskokatoliško cerkev in Vatikan, kjer so poročali o Rupniku. Bil sem prvi pri nas, ki je to omenil, eden od prijateljev pa mi je takrat sporočil, da gre zgodbo z Rupnikom res za spremljati, mi dal nekaj dodatnih informacij, a me hkrati opozoril, naj vse dobro preverim, da ne "usekam mimo". Slovenski mediji so začeli poročati šele nekaj dni kasneje, vendar zelo sramežljivo, prve sicer Slovenske novice, seveda je bilo vse bolj ali manj povzemanje prej omenjenega portala.

Ker nisem ravno največji specialist za Cerke

Žalostno je, kako nizko smo, kot Slovenci in kot narod padli. Pa se ta politično butast narod, tega niti ne zaveda. Res me je zelo sram.

P
Ministrica ima problem: Golob gre mimo nje, Slovencev očitno ne mara preveč, samopodobo pa išče v slogu Urške Čepin

Poletna zgodbica, ki se je odvila pred mariborsko restavracijo Fudo, nam pravzaprav ogromno pove o predsedniku vlade in Gibanja Svoboda Robertu Golobu ter "njegovi" ministrici za digitalno preobrazbo Emiliji Stojmenovi Duh. O njunih značajih, izjemnih ambicijah in ne nazadnje tudi o funkcioniranju te "estradne" vlade, kot bi rekel znani komentator na Uri moči (Planet TV) Miran Videtič.

Zapisano po pripovedovanju naključnih prič:

Ministrica je očitno izvedela, da Golob prihaja na kosilo v Fudo, kamor pa ministrica - očitno - spet ni bila povabljena. Zato se je - še enkrat očitno - odločila nastaviti. Da pa morda vendarle še ujame njegovo ustno povabilo na kosilo. Tisti, ki ESD na ulici fizično prepoznajo, so namreč videli, kako se usedla za prvo zunanjo mizo restavracije na Glavnem trgu, niso pa takrat še vedeli, da se nastavlja prihajajočemu Golobu. No, potem pride Golob, toda predsednik vlade gre preprosto mimo nje. Tisti, ki so prizor opazovali, so tudi zlahka opazili, da ne samo, d

Kaj nam pomaga, tudi če bo sedanja opozicija ponovno prišla na oblast, ker itak ne bo znala počistiti z korupcijo, kriminalom in nesposobnimi, celo protidržavnimi posamezniki (od RTV do policije, sodstva, gospodarstva, šolstva,.....). Tega se je nabralo (ostalo) že toliko, da je resen razvojni in demokratični problem. PS: mislim, da nismo zreli za svojo državo - domovino.