Mediji še niso izpostavili njegove podobnosti z dr. Francetom prešernom (na znanih slikah domnevnega prešerna), frizure in kakšne grimaze. Da le ne bo imel fig v žepu, kot jih je, sicer prave, menda nosil pesnik. Pa lep dan pred novo predstavo.
Na včerajšnji tiskovni konferenci državne družbe GEN-I "o poslovnih rezultatih za leto 2021", ki jo je Robert Golob (mimogrede, Golob je na tej tiskovni konferenci nastopil - po lastnih besedah - kot uslužbenec GEN-I za strateški marketing in komunikacijo) več kot evidentno zlorabil za direktno trasiranje svoje politične kariere, se je zgodil scenarij - "enak prejšnjemu" (vir: Bogovi so padli na glavo):
- Golob v gledališkem, teatralnem slogu odigra samooklicanega slovenskega Steva Jobsa (čeprav samo preprodaja elektriko, tudi tisto iz NEK, in to na podlagi monopolne pogodbe), pri čemer na tiskovni konferenci, za katero državna družba GEN-I najame kar celo ljubljansko Festivalno dvorano?!*, uradno sicer namenjeno novinarjem, znova nastopijo neimenovani uslužbenci GEN-I, ki tam, pozor, med službenim časom svojemu šefu Golobu dramatično berejo vnaprej napisane hvalnice, češ, kakšen vizionar da je njihov šef in podobno. Ob tem pa moderatorka Betka Šuhel, ki sicer v ljubljanskih krogih ve

Kaj je Turk sploh gledal? Link natančno pojasnjuje, da ne gre za prevajalca, pač pa talibana, ki je želel s helikopterja natakniti zastavo na guvernerjevo palačo! In je živ seveda ter ne visi obešen za vrat. Razumel bi poanto, če bi Turk hotel poudariti, da so mediji kot Times npr. to fotografijo zlorabili kot izmišljeno z namenom predstaviti talibane, kot surove divjake ter da so to dejanje res storili. Pač pa je njegovo pisanje razumeti povsem v drugačni luči: da so talibani zahodnjakom poskušali nekaj dopovedati na tak način. Menim, da je ravno njegov prispevek dokaz, kako posamezniki kot on sam zlorabljajo netočne informacije in jih interpretirajo namenoma napačno.
Piše: Boštjan M. Turk*
Če bo revija Time iskala osebo leta 2021, ji ne bo treba daleč. V dneh po 15. avgustu so namreč svet obkrožile fotografije, na katerih kultni ameriški helikopter (črni sokol) razkazuje na kolesnicah obešeno truplo domačega prevajalca (vir: https://www.youtube.com/watch?v=BAltfNItSKU), ki je servisiral Nato v času zasedbe tega, kar talibani imenujejo lastna posest: Afganistana namreč. To je v celoti spominjalo na trenutek, ko so v Italiji na neki črpalki v zrak potegnili Benita Mussolinija in njegovo ljubico Claro, kar je postala ena od najbolj znanih fotografij 20. stoletja. Gre za univerzalno sporočilo. Talibani niso ne neumni ne necivilizirani, kajti razumejo govorico simbolov. Še več: to obvladajo bolje kot Hollywood: ni namreč mogoče bolj učinkovito sporočiti, koliko je ura po odhodu ZDA in njihovih zaveznikov, kot na takšen način. Obešeni prevajalec na fotografiji je najbolj povedna zgodba leta, ki se bo čez štiri mesece izteklo. Če ni živel v času svojega

Predlogi

Janez Novak
@janez.novak

Kamnik eMesto
@kamnik
Emesto je namenjeno digitalizaciji območja občine Kamnik. Tukaj najdete vsebine, ki jih objavljajo lokalna podjetja, kmetije, društva in prebivalci. Če želite vsebino dodati to storite iz svojega profila, tako da pri objavljanju vsebine dodate trend #Kamnik.

Hodoš eMesto
@hodos
Emesto je namenjeno digitalizaciji območja občine Hodoš. Tukaj najdete vsebine, ki jih objavljajo lokalna podjetja, kmetije, društva in prebivalci. Če želite vsebino dodati to storite iz svojega profila, tako da pri objavljanju vsebine dodate trend #Hodoš.