Olimpija poražena iz Rusije
Objavljeno Oct 09, 2019
Košarkarji Cedevite Olimpije so na obračunu drugega kola 7Days EuroCupa doživeli poraz proti Unicsu iz Kazana. Rusko moštvo je bilo na domačem parketu boljše z 80:67. Moštvo Cedevite Olimpije po dveh odigranih tekmah v tej sezoni Evropskega pokala še ne pozna slasti zmage. Izbranci glavnega trenerja Slavena Rimca so na gostovanju v ruskem Kazanu klonili proti domačemu Unicsu z 80:67. Najboljši strelec Zmajev je bil Marko Simonović s 13 točkami, sledil je Ryan Boatright, ki jih je dosegel 11. Zmaji so se na gostovanju pri močnem Unicsu hrabro borili in prikazali povsem drugačno predstavo, kot da slutiti končni rezultat. V tretji četrtini so si priigrali celo dvomestno prednost, še ob vstopu v zadnjo četrtino pa so vodili s 60:55. Tedaj so domači stopili na plin in v zaključku srečanja povsem zasenčili Ljubljansko četo. Zadnjo četrtino so dobili z delnim rezultatom 25:7 in na koncu zasluženo slavili zmago. Cedevita Olimpija se bo v četrtek v jutranjih urah vrnila v Ljubljano. V nedeljo ob 17.00 Ljubljančane na domačem parketu stoženske lepotice čaka dvoboj drugega kola Lige ABA z zagrebško Cibono. 7DAYS EUROCUP, 2. KOLO Športna dvorana Kazan (Kazan, Rusija), sreda, 9. oktober: UNICS KAZAN – CEDEVITA OLIMPIJA 80:67 (12:15, 26:20, 17:25, 25:7) Cedevita Olimpija: Krušlin 9, Boatright 11, Krampelj, Hopkins 3, Murić 9 (5 skokov), Mulalić, Miller-McIntyre 7, Blažič 9 (8 skokov), Stipanović 6 (4 podaje), Simonović 13 (5 skokov), Zirbes.