Prepričljiva poraza za Miami in Dallas
Objavljeno Jan 28, 2021
Tako Miami kot Dallas sta v noči na četrtek doživela prepričljiva poraza. Miami, za katerega je zaradi poškodbe dimelj manjkal Goran Dragić, je izgubil proti vedno bolj razigranemu Denverju, Dallas, ki je prvič po dolgem času zaigral v polni postavi, pa proti ekipi Utah, ki je dosegla deseto zaporedno zmago, po porazu LA Lakersov pa je vodilna ekipa v zahodni konferenci. Miami je vodil samo na začetku tekme, že konec prve četrtine je prednost gostov narasla na 15, konec polčasa na 25. Na začetku zadnje četrtine se je Miami uspel približati na samo 7 točk zaostanka, toda Denver je hitro odgovoril in prednost kmalu spet povišal na varnih 20 točk, najvišja prednost pa se je na semaforju pokazala ravno ob koncu tekme, 27 točk. Miami še vedno igra zelo oslabljen, poleg že dalj časa odsotnega Butlerja je še vedno manjkal Tyler Herro, manjkal pa je tudi slovenski zvezdnik Goran Dragić. Pri domačih je bil najboljši strelec Kendrick Nunn, dosegel je 17 točk, Bam Adebayo 15. Za Denver, za katerega je 2 minuti, v katerih je zbral en skok, igral tudi Vlatko Čančar, je Nikola Jokić dosegel 21 točk in imel 11 skokov. Podobno usodo kot Miami je doživel tudi Dallas - čeprav prvič po dolgem času v praktično popolni postavi, na drugi strani pa je zaradi pretresa možganov manjkal Donovan Mitchell, so bili Luka Dončić in soigralci povsem nemočni proti od danes vodilni ekipi zahodne konference, ki je dosegla že deseto aporedno zmago. Dallas ni vodil niti enkrat, prvo četrtino so domači dobiliza 13, po drugi vodili že za 21. Najvišja prednostna tekmi je znašala 25 točk, Dallas pa v zadnji četrtini nikoli ni prišel pod 10 točk zaostanka. Utah je prevladoval predvsem pod košem, kjer je Rudy Gobert gospodaril z 29-imi točkami in 20-imi skoki. Joe Ingles, ki je v prvi peterki nadomestil Mitchella, je dosegele 21 točk, vse z meti za tri točke, najboljši strelec pa je bil rezervist Jordan Clarkson, dosegel je 31 toč. Luka Dončić je bil najboljši strelec za Dallas - dosegel je 31 točk (met za tri 7:2), zbral je še štiri skoke in 6 asistenc. Hardaway Jr. je dosegel 19 točk, Pozingis eno manj. V derbiju večera so se prvaki pomerili proti vodilni ekipi vzhodne konference. Philadelphia je bila na koncu s košem Tobiasa Harrisa 2 sekundi pred koncem za točko boljša in Lakersom prizadejala prvi letošnji poraz v gosteh. LeBron James je dosegel 34 točk, Joel Embiid zazmagovalce 28. Dosežek večera je ob novem porazu svoje ekipe uspel Bradleyu Bealu - proti New Orleansu je na gostovanju v dresu Washingtona dosegel 47 točk. To je bila že deseti zaporedni poraz Washingtona po tem, ko je Bradley Beal presegel mejo 40-ih točk. Napeto je bilo tudi v Atlanti, kjer je Brooklyn po podaljšku premagal Atlanto. Trojka Durant (32), Harden (31) in Irving (26) je skupaj dosegla 89 točk, Harden je imel tudi 15 asistenc in 8 skokov. Pri Atlanti je dal Trae Young 28 točk. Liga NBA, 27.1.: Chicago - Memphis prestavljena tekma Indiana - Charlotte 116:106 Detroit - Cleveland 107:122 Sacramento - Orlando 121 - 107 Brooklyn - Atlanta 132:128 Denver - Miami 109:82 LA Lakers - Philadelphia 106:107 Milwaukee - Toronto 115:108 Boston - San Antonio 106:110 Washington - New Orleans 106:124 Oklahoma - Phoenix 102:97 Dallas - Utah 104:116 Minnesota - Golden State 111:123