Slaba obramba in natančni Zadar usodni za Krko
Objavljeno Nov 03, 2018
Krka je v 6. krogu Lige ABA doživela prvi domači poraz, s 77:78 se je druge zaporedne gostujoče regionalne zmage veselil Zadar, ki je z menjavo trenerja prebudil ekipo in se po številu zmag (2) izenačil z Dolenjci. V dresu Krke je bil na prvo novembrsko soboto pred več kot 1200 gledalci najboljši Domen Bratož, vnovič sta manjkala Marko Jošilo in Jure Balažić. Pri gostih je Luka Božić prispeval 18 točk (10 že v 1. polčasu), kot edini je igral 40 minut, ob prihodu na parket pa je poljubil teren v novomeški dvorani Leona Štuklja (mimogrede – 12.11. bo 120 let od rojstva legendarnega olimpionika gospoda Leona Štuklja). Liga ABA, 6. krog, 3.11. Krka – ZADAR 77:78 (22:17, 10:19, 24:26, 21:16) Krka: Mahkovic 5, Marinelli 7, Škedelj 7, Osolnik 2, Bratož 18, Stipaničev 2, Cinac 8 (4 skoki, 5 podaj), Fifolt 6 (5 skokov), Lalić 8 (5 skokov), Lapornik 14 (6 skokov, 4 podaje). Kdo jih je ugasnil Krka je začela dobro, poletno, energično, 18:10, 20:12. Dovolj za mirno nadaljevanje. Pa ni bilo bilo. V 2. četrtini kot da je Krko nekdo ugasnil. Slabe rešitve v napadu (porazen met za 3 – 1/12), obramba pa slaba, to je krasilo Dolenjce v tej drugi četrtini. Na njihovo srečo so na odmor odšli le s štirimi točkami minusa (32:36). Nadaljevanje je bilo nekaj boljše, stekel je met (z razdalje) – do 48:49 so troje prispevali Cinac, Mahkovic in Škedelj. Zadrčani, tako kot domačini s Kelti so imeli tudi gostje s Tornadom super podporo, so zadnjo četrtino začeli z naskokom štirih točk. Šest minut brez zadetega prostega meta Krki je uspel zadnji juriš – prišla je na 67:67, potem je zapravila prosti met in met za tri, a je Cinac povedel Dolenjce v vodstvo 70:69 ,tri minute pred koncem je najboljši krkaš danes Domen Bratož zadel za 72:69, gostujoči trener Ante Nazor je vzel minuto odmora. V naslednji minuti in pol je Zadar zadel dve trojki, Krka je dosegla le dve točki, iz igre sta zgrešila Lapornik in Lalić, potem še Marinelli, Cinac je zapravil dva prosta meta (skupaj štiri v zadnjih šestih minutah tekme!). Premalo za zmago. Čeprav so imeli zadnji napad (prej jih je še s trojko iz izgubljenega položaja vrnil prav Bratož, ki je zadel za 77:78 in sploh omogočil lastnoročno, da so prišli Dolenjci v pozicijo za met za zmago), ki ga je neuspešno s polrazdalje zaključil Dino Cinac. Zadar, kot smo ga napovedali Pa Zadar? Spet zelo kolektivno – 24 podaj, ob tem so imeli tudi izjemen met iz igre – za 3 točke (9/18), za 2 pa 20/39. Tudi zato tako malo skokov v napadu (9). Krka je preblago kaznovala 21 izgubljenih žog Zadra, ki se ima za uspeh zahvaliti tudi klopi - s 35:22 so "rezerve" dobile obračun z varovanci trenerja Simona Petrova. Glave gor Predvsem pa, tako v taboru Krke, ni razloga za paniko. Dejansko je poraz proti Zadru prvi letošnji kiks, zdaj prihajajo tekme, ki jih bo treba zmagovati in dobivati. „Pred nami sta dve gostovanji, glave gor, odhajamo po dve zmagi!“ je bil po tekmi odločen predsednik kluba Andraž Šuštarič, ki je počakal igralce, vsakomur namenil nekaj besed in jih vzpodbudil pred nadaljevanjem sezone. Novomeščani v petek v Ligi Nova KBM gostujejo v Šentjurju, v 7. krogu regionalne lige pa pri FMP-jua Matica Rebca. [gallery link="file" ids="70351,70352,70353,70354,70355,70356,70357,70358,70359,70360,70361,70362,70363,70364,70365,70366,70367,70368,70369"]