Ko blesti Dončić, blesti Dallas! Niz porazov prekinjen!
Objavljeno Nov 07, 2018
Na 10 obračunu v letošnji sezoni je košarkarjem Dallas Mavericksov vendarle uspelo zabeležiti 3. zmago in s tem prekiniti niz 6 zaporednih porazov. Prvi strelec Teličkov pa znova Luka Dončić, ki je Wizardsom nasul 23 točk, dodal pa še 6 skokov in 3 podaje. Jutri na terenu tako Luka kot Gogi. Nastop Luke Dončića proti Washington Wizardsem je bil sprva zaradi zvitega gležnja pod vprašajem. 19-letni Ljubljančan je stisnil zobe in bil na koncu s 23 točkami celo najbolj zaslužen, da je Dallasu po 6 zaporednih porazih vendarle uspelo zapisati zmago. Če so Telički v zadnjem času tekme bolj slabo pričenjali tekme, je bilo tokrat povsem drugače. Že v prvem polčasu so si namreč varovanci Ricka Carlisla priigrali 24 točk, na glavni odmor pa odšli s prednostjo 70:49. Gostje so se v zadnji četrtini dvakrat približali na vsega 6 točk zaostanka, nato pa tudi ob zaslugi 4 točk Dončića tekmo vendarle mirno pripeljali do konca. Luka je v prvi četrtini zbral 8 točk, v drugi 5, v tretji 6, v zadnji pa 4 točke. Že jutri četo Carlisla čaka nova tekma in sicer gostovanje v Utahu. Liga NBA, 7.11. Dallas Mavericks – Washington Wizards 119:110 (35:24, 35:25, 17:29, 32:22) (Dončić 23 in 6 skokov, Wesley 22; Wall 24 in 10 podaj, Porter Jr. (6 skokov) in Beal (6 skokov) po 19)
Slovenci v Ligi NBA Luka Dončić (Dallas Mavericks) - 33 minut, 23 točk (7/9 za dve točki, 2/7 za tri točke, 3/3 prosti meti), 6 skokov, 3 podaje, 1 pridobljena žoga, 1 prejeta blokada, 4 izgubljene žoge, 2 osebni napaki; +/- = +11 Goran Dragić (Miami Heat) - proti San Antonio Spurs, četrtek, 8.11, 1.30
Preostale tekme Charlotte Hornets – Atlanta Hawks 113:102 (23:25, 28:29, 30:23, 32:25) Phoenix Suns – Brooklyn Nets Portland Trail Blazers – Milwakuee Bucks 8.11. Cleveland Cavaliers - Oklahoma City Thunder (1.00) Orlando Magic - Detroit Pistons (1.00) Atlanta Hawks - New York Knicks (1.30) Miami Heat - San Antonio Spurs (1.30) Indiana Pacers - Philadelphia 76ers (2.00) Memphis Grizzlies - Denver Nuggets (2.00) New Orleans Pelicans - Chicago Bulls (2.00) Utah Jazz - Dallas Mavericks (3.00) Sacramento Kings - Toronto Raptors (4.00) Los Angeles Lakers - Minnesota Timberwolves (4.30)