Budućnost nadgirana v Las Palmasu, Omić drugi strelec gostov
Objavljeno Dec 14, 2018

Košarkarji Budućnosti tudi po petem evroligaškem gostovanju ostajajo brez zmage na tujem. Tokrat so Podgoričane povsem nadigrali košarkarji Gran Canarie, ki so že pred zadnjo četrtino vodili s 25 točkami prednosti. Do zmage še Bayern in Panathinaikos OPAP.

Slovenski center Alen Omić je bil tokrat ena izmed redkih svetlih točk Budućnosti. 26-letni 216 centimetrov visoki košarkar je v 17 minutah, kolikor mu jih je na parketu ponudil trener Aleksandar Džikić, zbral 12 točk in 4 skoke, med drugim pa zadel tudi edini met za tri točke. Podgoričani tako še naprej ostajajo brez zmage na gostovanjih, zahtevna naloga pa jih čaka tudi naslednji teden, ko že v torek odhajajo na gostovanje k Anadolu Efesu.

Niz treh zaporednih porazov je v obračunu proti zadnjeuvrščeni Darussafaki uspelo prekiniti Panathinaikosu, druge zaporedne zmage pa so se v napeti končnici proti Žalgirisu veselili košarkarji Bayerna. Pri Nemcih je blestel Derrick Williams, ki je Litovcem nasul kar 27 točk, s statističnim indeksom 35 pa je postal tudi MVP kola. 33 točk so skupaj dosegli Vladimir Lučić, Nihad Đedović  in Stefan Jović.

Evroliga, 12. kolo, 14.12. Bayern - Žalgiris 88:84 (18:12, 28:26, 17:23, 25:23) (Williams 27 in 7 skokov, Lučić, Đedović in Jović po 11; Davies 21 in 6 skokov, Westermann 19 in 6 podaj) Panathinaikos OPAP - Darussafaka Tekfen 75:67 (22:16, 21:16, 14:21, 18:14) (Mitoglou 20 in 6 skokov, Gist 15 in 5 skokov; Douglas 15, Eric (10 skokov) in Brown po 10) Herbalife Gran Canaria - Budućnost VOLI 95:85 (26:20, 30:14, 26:23, 13:28) (Eriksson 15, Balvin 13 in 7 skokov; Jackson 15, Omić 12)
Že odigrano Olympiacos - Anadolu Efes 88:81 CSKA - Khimki 88:74 Fenerbahče - AX Armani Exchange Olimpia 92:85 Maccabi FOX - Baskonia 79:81 Real Madrid - Barcelona 92:65
Slovenci v Evroligi Klemen Prepelič (Real Madrid) - ni stopil na parket. Anthony Randolph (Real Madrid) - 18 minut, 16 točk (2/4 za dve, 4/6 za tri), 2 skoka, 1 pridobljena žoga; indeks 15. Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) - 4 minut, brez točk; indeks -2. Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) - 24 minut, 11 točk (4/7 za dve, 1/3 za tri), 2 podaji; indeks 7. Alen Omić (Budućnost VOLI) - 17 minut, 12 točk (4/6 za dve, 1/1 za tri, 1/2 prosti meti), 4 skoki (3 v napadu); indeks 11.