Sixt in Helios slavila, Rogaška poražena domov
Objavljeno Mar 01, 2019
Košarkarji Sixt Primorske se veselijo 19. zmage v Ligi ABA 2. Na prvi tekmi po reprezentančnem premoru so v domači Areni Bonifika gostili srbski Vršac in ga odpravili s 103:77. Četudi je Koper gostil šele prvega izmed zadnjih treh dvobojev obeh ekip v rednem delu regionalnega tekmovanja, ta za nobeno izmed njiju ni prinašal ničesar. Primorski tigri so si namreč že zagotovili prvo mesto na lestvici in s tem prednost domačega parketa v končnici – prva polfinalna tekma bo na Obali na sporedu 20. marca -, medtem ko je Vršac na prvih 19 tekmah dosegel le eno zmago in bo tekmovanje zaključil na zadnjem mestu. Obračun je bil skozi celoten prvi polčas precej izenačen. Po izgubljeni uvodni četrtini (21:25) so na glavni odmor z manjšo prednostjo vendarle odšli gostitelji (45:42) in po vrnitvi na teren počasi prevzemali pobudo. Ob koncu 28. minute je Marjan Čakarun prvič poskrbel za dvomestno prednost svoje ekipe (72:61), s soigralci pa nato le še zaključil začeto delo. Najboljši strelec Sixt Primorske je bil na koncu z 18 točkami Marko Jagodić-Kuridža, ki je ob tem ujel še sedem odbitih žog in podelil tri podaje. S 17 točkami in osmimi skoki (indeks 25) mu je sledil Čakarun, 16 pa jih je ob osmih skokih in štirih pridobljenih žogah dodal Ivan Marinković. Primorsko moštvo je tekmo tokrat odigralo brez prvega organizatorja igre Žana Marka Šiška inNejca Zupana, ki imata nekaj manjših zdravstvenih težav. Naslednji preizkus koprsko zasedbo čaka to soboto, ko se zanjo začenjajo nastopi v Ligi Nova KBM za prvaka. Izbranci Jurice Golemca bodo uvodoma ob 19. uri gostovali na Polzeli pri Hopsih, katere so pred slabima dvema tednoma odpravili v finalu Pokala Spar. Jurica Golemac, trener Sixt Primorske: "Čestitke fantom za zmago. Po daljšem premoru tekme pričakovano nismo začeli najbolje. Čestitke Vršcu za dobro odigrano tekmo. Mi se sedaj že oziramo naprej, našo igro moramo še nadgraditi. Zahvalil bi se rad navijačem, ki so nam znova pomagali na poti do uspeha." Ivan Marinković, košarkar Sixt Primorske: "Najbolj pomembno je, da tudi po reprezentančnem premoru ohranjamo zmagovani ritem. V prvem polčasu smo igrali daleč od pričakovanj, saj nismo bili dovolj osredotočeni. V nadaljevanju je bila naša igra precej boljša in zasluženo smo zmagali. Čestitke Vršcu za izredno borbo, našim navijačem pa gre zahvala za podporo. Oziramo se že proti pomembni sobotni tekmi državnega prvenstva." LIGA ABA 2, 20. krog, 28.2. HELIOS – Zrinjski 82:80 (16:19, 26:17, 18:27, 22:17) Helios: Pašajlić 22 (6 podaj), Gajić 15 (4 ukr.žoge), Bratec 5, Oman 8, Jogan 2, Mahkovic 4 (4 skoki), Besedić 3, Šalić 23 (8 skokov). MZT – Rogaška 84:70 (16:19, 28:16, 26:9, 14:26) Rogaška: Kosić 6, Davis 13 (5 skokov, 4 podaje), Mijović 5 (5 skokov), Šantelj 5 (6 skokov), Bilić 8 (4 skoki), Pajić 5, Sarajlija 4, Knežević 13 (10 skokov), Vašl 8. SIXT PRIMORSKA – Vršac 103:77 (21:25, 24:17, 34:24, 24:11) Sixt Primorska: Ferme 8 (5 podaj), Henry 5 (8 podaj), Harris 8, Čakarun 17 (8 skokov), Kosi 4, Marinković 16 (8 skokov, 4 prid. žoge), Hodžić 12 (3 podaje), Jagodić-Kuridža 18 (7 skokov, 3 podaje), Vujasinović (7 podaj), Glas 7, Vončina 7, Čebašek 1.