Triglavanke mladinske prvakinje
Objavljeno Apr 01, 2019
V Kranju je potekal zaključni turnir za dekleta U19. Košarkarice Triglava so po napeti končnici premagale Cinkarno Celje in tako osvojile naslov državnih prvakinj v sezoni 2018/19. Tretje mesto so po zmagi nad Konjicami osvojile košarkarice Akson Ilirije.  DP mladink, finale, 31.3. TRIGLAV - Cinkarna Celje 57:54 (17:12, 13:10, 15:21, 12:11) Šarić 16 (7 skokov), Ude (10 skokov, 6 podaj) in Perez (7 skokov, 6 podaj) 10; Debeljak 20 (9 skokov), Šantelj 10 (6 skokov), Ostojić 9 (7 skokov)V finale državnega prvenstva za dekleta U19 sta se uvrstila kluba, ki v zadnjih letih dosegata največje uspehe v slovenski ženski košarki. Napeto in atraktivno tekmo je s tribun športne dvorane Planina pospremilo 650 gledalcev.
Domačinke so na krilih glasnih navijačev odlično začele tekmo, v uvodnih minutah pokazale izjemno energijo in z nekaj sreče zadevale mete z vseh položajev. Prva četrtina se je končala s prednostjo Triglavank za pet točk, ki so jo v drugem delu srečanja uspešno zadržale. Celjankam agresivna igra domačih ni ustrezala, naredile so nekaj nepotrebnih napak kar so Triglavanke uspele kaznovati in na polčas odšle s prednostjo osmih točk. Domačinke so drugi polčas začele z delnim izzidom 8:0 in prednost povišale na 16 točk. Po minuti odmora stratega Celjank, Jureta Krajnca, so gostje taktično spremenile postavitev v obrambi s katero jim je uspelo zmesti Kranjčanke in znižati zaostanek na sedem točk. Ana Šarić je s trojko prekinila strelski mrk Triglava, gostje so vrnile z enako mero ter s consko postavitvijo v obrambi uspele zaustaviti napade domačih. Lana Šantelj je s trojko v zadnjih sekundah tretje četrtine Celjanke vrnila v igro, rezultat je bil 43:45. Prav Lana je s košem na začetku zadnje četrtine Celjanke prvič popeljala v vodstvo nato pa so domačinke odgovorile z dvema zaporednima košema iz protinapada. Ula Ude je s trojko 2 minuti pred koncem tekme povišala prednost Triglava na šest točk, na drugi strani je Lea Debeljak zadela trojko in rezultat je bil 18 sekund pred koncem tekme 57:54 v korist Triglava. Celjanke so imele še napad za izenačenje a je Ksenija Mitrić zgrešila met za tri točke in Triglavanke so tako osvojile naslov državnih prvakinj. Lea Debeljak je za Cinkarno Celje dosegla 20 točk, Lana Šantelj jih je prispevala 10. Pri Triglavu je Ula Ude vknjižila dvojnega dvojčka (10 točk, 10 skokov), najboljša strelka domačih pa je bila Ana Šarić s 16 točkami, na koncu pa si je prislužila še naslov najkoristnejše igralke (MVP). Izjavi trenerjev po tekmi Gašper Sluga, trener Triglava:  "Čestitke igralkam za osvojitev naslova državnih prvakinj, mislim, da je to vrhunec mladinske sezone tukaj v Kranju. Res, da nismo najbolje odreagirali na njihovo consko postavitev ampak smo verjeli vase do konca in zasluženo osvojili naslov. Čestitke vodstvu kluba, ki je pripravilo fantastičen zaključni turnir in hvala čudoviti publiki, brez katere se danes ne bi veselili zlate medalje." Jure Krajnc, trener Cinkarne Celje: "Iskrene čestite ekipi Triglava za zasluženo zmago. Jaz moram svoje punce enostavno pohvaliti, smo mlada ekipa in naš čas še prihaja. Zelo smo zadovoljni s prikazano igro in verjamem, da smo se danes nekaj naučili. Seveda tudi drugo mesto je odličen dosežek in upam, da se punce tega zavedajo. Hvala vodstvu kluba in našim navijačem za podporo, zahvala pa gre seveda tudi vodstvu Triglava za odlično organizacijo zaključnega turnirja." tekma za 3. mesto, 31.3. Konjice - AKSON ILIRIJA 56:72 (20:21, 15:17, 12:16, 9:18) Šporar T. 16, Šrot 11 (14 skokov), Podgrajšek 7; Vrečer 20 (11 skokov), Sofrić 14 (15 skokov), Mihelić (16 skokov) in Pulevič 11 V uvodnih minutah tekme za 3. mesto med košarkaricam ni bilo čutiti pretirane treme in videlo se je, da so igralke zelo razpoložene za igro. Bučnejšo podporo s tribun so v prvi četrtini imele Konjičanke, a vendar so po prvih desetih minutah zaostajale za točko. Na začetku druge četrtine se je igra malce umirila, ekipi sta bili povsem izenačeni vse do 19 minute, ko so Ilirijanke so trojko Mance Vrečer pobegnile na pet točk, ob polčasu pa so vodile za tri točke (35:38). Ekipi sta na začetku drugega polčasa padli v strelsko krizo in rezultat je bil prvih šest minut izenačen (40:40). Ana Vita Mićunović je s petimi zaporednimi točkami ponovno priigrala prednost Iliriji, Konjičanke so prehitro zaključevale napade kar pa so Ilirijanke s pridom izkoristile. S hitrimi protinapadi so si pred koncem tretje četrtine priigrale sedem točk prednosti. V zadnjem delu tekme so Konjičanke popustile, igralke Ilirije so dosegle nekaj lahkih košev, z uspešnimi meti za tri točke pa so štiri minute pred koncem srečanja vodile že za 18 točk in dokončno strle upor Konjičank. Kar tri igralke Ilirije so dosegle dvojni dvojček; Nikolina Sofrić (14 točk, 15 skokov), Manca Vrečer (20 točk, 11 skokov), Nina Mihelić (11 točk, 16 skokov). Pri Konjicah je Tia Šporar dosegla 16 točk, Neža Šrot pa je na koncu pristala pri 11 točkah in 14 skokih. Izjavi trenerjev po tekmi Stojan Fink, trener Konjic: "Tudi s četrtim mestom sem več kot zadovoljen. Gre za našo najuspešnejšo generacijo, ki ji je uspela uvrstitev na vse zaključne turnirje; U12, U14, U17 in U19. Vse te uvrstitve so nam uspele ne glede na to, da so nekatere igralke prenehale z igranjem, nekatere pa so odšle v druge klube. Pokazalo se je, da delamo dobro. Vsem tem puncam bi se rad zahvalil za dosežene rezultate in trud, ki so ga vložile v svoje delo. Zahvalil bi se tudi Robiju in Blažu, ki upam, da sta se nekaj naučila od mene in da bosta še naprej uspešna trenerja. Zahvala tudi vsem navijačem, ki so nas v vseh teh letih spremljali na naši poti in bili naš šesti igralec. Letošnji finalni turnir je bil dobro organiziran in si zasluži pohvale" Alen Ploj, trener Akson Ilirije: "Čestitke puncam za osvojeno tretje mesto. Glede na to, da smo v polfinalu dobili Celje, je bilo za pričakovati današnjo tekmo. Veseli me, da so se igralke zbrale in spočile, današnja zmaga pa je samo nagrada za odlično delo skozi celotno sezono. Zahvalil bi se vsem, ki nas podpirajo in klubu za odlične pogoje, želim pa si tudi, da bomo v prihodnje ponovno dosegli takšen uspeh."