Prepelič in Randolph razpoložena ob zmagi nad Grki, Barca izenačila
Objavljeno Apr 20, 2019
Košarkarji madridskega Reala so tudi po zaslugi Klemna Prepeliča in Anthonyja Randolpha postali edini, ki so si v četrtfinalni seriji že priigrali prednost z 2:0 v zmagah. Barcelona je po napeti končnici v Istanbulu po košu Adama Hange prišla do izenačenja na 1:1. Madridčani bodo v Atene pripotovali z dobro popotnico, saj bi jih že ena sama zmaga popeljala v polfinale. Trener Pablo Laso je tudi tokrat lepo minutažo ponudil Anthonyju Randolphu in Klemnu Prepeliču, ki sta prispevala pomemben delež k drugi četrtfinalni zmagi. Ključno prednost so si Madridčani priigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili s 26:15 in si tako pred zadnjo četrtino priigrali 20 točk prednosti (71:51). Precej bolj napeto je bilo v Istanbulu, kjer so Katalonci morda uspeli priti do ključne zmage. Večji del tekme so bili v prednosti varovanci Svetislava Pešića, ki so v 3. četrtini že povedli za 7 točk (47:54), odlično pa jim je kazalo tudi 4 minute pred koncem, ko je Thomas Huertel zadel trojko za +7 (64:71). Na krilih izjemnega Vasilija Micića so domačini nato celo povedli (72:71), zmago gostom pa je po zadetem prostem metu Anteja Tomića za 72:72 zagotovil Adam Hanga. Evroliga, četrtfinale, 2. tekma, 19.4.2019 Anadolu Efes - FC Barcelona Lassa 72:74 (16:19, 18:19, 25:24, 13:12) (Larkin 18, Micić 15; Hanga 17, Tomić 13 in 7 skokov) Real Madrid - Panathinaikos OPAP 78:63 (21:8, 14:18, 26:15, 17:22) (Campazzo 13, 9 podaj in 7 skokov, Taylor 11; Thomas 13, Kilpatrick 10)
Že odigrano, 18.4. CSKA – KIROLBET Baskonia 68:78 Fenerbahče – Žalgiris 80:82
Slovenci v končnici Evrolige Klemen Prepelič (Real Madrid) - 15 minut, 9 točk (1/1 za dve, 2/2 za tri, 1/2 prosti meti), 1 skok, 1 podaja, 3 izgubljene žoge, 1 blokada, 4 osebne napake, 3 izsiljene osebne napake; indeks 7. Anthony Randolph (Real Madrid) 24 minut, 10 točk (4/5 za dve, 0/3 za tri, 2/5 prosti meti), 5 skoki (2 v napadu), 2 podaji, 1 pridobljena žoga, 1 blokada, 2 osebni napaki, 3 izsiljene osebne napake; indeks 11. Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) - 8 minut, 2 točki (1/1 za dve, 0/1 za tri), 1 skok, 2 podaji, 1 izgubljena žoga, 1 blokada, 2 osebni napaki; indeks 2. Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) - 17 minut, 6 točk (0/2 za dve, 2/2 za tri), 1 skok, 1 podaja, 1 izgubljena žoga, 1 prejeta blokada, 2 osebni napaki, 2 izsiljeni osebni napaki; indeks 4.
3. tekma, 23.4. Žalgiris - Fenerbahče (19.00) [1:1*] Panathinaikos OPAP - Real Madrid (20.00) [0:2*] 24.4.  KIROLBET Baskonia - CSKA (20.30) [1:1*] FC Barcelona Lassa - Anadolu Efes (21.00) [1:1*] * - izid v zmagah; igra se na tri dobljene tekme.