Helios spet premagal Krko, Domžalčani kot 1. v končnico
Objavljeno Jan 28, 2023
Košarkarji Helios Suns tudi po 10. krogu Lige NLB ABA 2 ostajajo neporaženi! V 10. krogu so v Banja Luki s 84:77 premagali Krko, ki ostaja pri sedmih zmagah in treh porazih. Tadej Ferme je dosegel 22 točk, Blaž Mahkovic 19. V dresu Krke se je izkazal Jurij Macura (19 točk ,12 skokov). Domžalčani so premagali Krko brez ameriškega dvojca Luke&Tunstall. V dresu Krke je manjkal oboleli Miha Škedelj. Liga NLB ABA 2, 10. krog, 28.1. Krka – Helios Suns 77:84 (22:20, 24:28, 20:14, 13:22) Krka: Stergar 2, Cerkvenik 8, Stipčević 6, Vucić 18, Jurković 2, Spasojević 15, Špan 7, Macura 19. Helios Suns: Ferme 22 (6/11 za 3), Mirtič 13, Buljević 5, Oman 4, Bačvič 12, Mahkovic 19, Sirc 9. Uvodoma so se boljše znašli krkaši, ki so na krilih naveze Mate Vucić&Radosav Spasojević povedli 14:10, potem 19:12. Helios se je po minuti odmora (zahteval jo je trener Dejan Jakara) prebudil in se serijo 1:8 ujel Krko, 20:20 po prvi četrtini. V teh zadnjih 122 sekundah je Krka zapravila tri mete iz igre, zgrešila prosti met in še eno žogo. V 2. četrtini so gostje na krilih dobrega zaključka uvodnih desetih minut narekovali tempo, povedli so že 29:36. Minuto in pol je Krko s trojko gostom skorajda priključil Jan Špan, ki je zadel za 42:45, polčas pa je dobil Helios (44:48). V 24. minuti je Helios povedel 46:54. Do 28. minute je sledil preobrat Krke, ki je s z delnim rezultatom 13:1 prišla na 57:55. Gostujoča klop je vzela minuto odmora, po treh četrtinah pa 64:62 za Krko, ki je v 34. minuti po prostem metu Jurija Macure povedla 75:68. Helios je odgovoril s trojko Blaža Mahkovica, Krka pa z dvema izgubljenima žogama, zgrešenimi štirimi prostimi meti in zapravljenima metoma iz igre. Po seriji 0:11 je minuto odmora zahteval tudi trener Gašper Okorn, poraza pa to ni več moglo preprečiti. Helios se je kot 1. klub uvrstil na finalni turnir osmerice, ki ga praviloma gosti vodilna ekipa rednega dela.