Goranu Dragiću izbili zob, Saša Vujačić končal sezono
Objavljeno Apr 13, 2016
Košarkarji Miami Heat bodo imeli po torkovi zmagi nad Detroit Pistonsi, z 99:93, v sredo, na zadnji dan rednega dela sezone, priložnost, da si zagotovijo prvo mesto v jugovzhodni diviziji in priigrajo prednost domačega igrišča v prvem krogu končnice. Vročica bi se z zmago nad Boston Celticsi namreč povzpela na tretje mesto v vzhodni konferenci. Pri Miamiju se je na tekmi z Detroitom, ki bo po porazu ostal na osmem mestu Vzhoda, in ga v prvem krogu končnice tako čakajo Cleveland Cavaliersi, najbolj izkazal Joe Johnson s 25 točkami. Prav Johnson je 46,5 sekund pred koncem s trojko dvignil vodstvo Miamija na +7, po tem, ko so se Pistonsi nevarno približali. Slab strelski večer je imel Dwyane Wade, ki je svoje prve točke dosegel šele štiri minute pred koncem druge četrtine, tekmo pa na koncu vseeno zaključil s 14 točkami. Naš Goran Dragić je na parketu tokrat preživel 26 minut, v tem času pa dosegel 16 točk, vknjižil pa še pet skokov in štiri podaje. V prvem polčasu je Dragić po udarcu Spencerja Dinwiddieja še drugič v tej sezoni ostal brez enega izmed prednjih zob, a ga je po udarcu vzel v dlan, ga preprosto vrgel proti klopi Miamija in ostal v igri.

New York Knicksi so sezono 2015/16 zaključili s porazom proti Indiana Pacersom, z 90:102. Za Kratkohlačnike je bil to že 50. poraz v sezoni, ki jo bodo tako z 32 zmagami zaključili na 13. mesto vzhodne konference. Saša Vujačić je v 22 minutah igre dosegel štiri točke in zbral šest podaj ter štiri skoke. April je bil, vsaj statistično gledano, Vujačićev najuspešnejši mesec v sezoni, saj je na štirih od šestih tekem dosegel dvomestno število točk, zaključil pa ga je s povprečjem 14,2 točki, 5,0 skokov in 2,0 podaji na tekmo. V tej sezoni je Mariborčan v dresu New Yorka odigral 60 tekem, od tega jih je 24 začel v udarni peterki. V povprečju je dosegal 4,9 točk na tekmo, temu pa dodajal še 2,4 skoke in 1,3 podaje v 14,8 minutah na tekmo.

Rekord po številu zmag na domačem parketu v eni sezoni, so s torkovo zmago nad Oklahomo City Thunder (102:98, po podaljšku), izenačili San Antonio Spursi. Moštvo iz Oklahome je zaigralo brez obeh prvih zvezdnikov, Kevina Duranta in Russella Westbrooka. Za San Antonio je Kawhi Leonard dosegel 26 točk.

Liga NBA, redni del sezone, 12. 4.: INDIANA – New York 102:90 (29:36, 24:18, 26:16, 23:20) (George (6 podaj) in G. Hill po 19; Williams 21, Grant 18 (6 skokov, 6 podaj)) Detroit – MIAMI 93:99 (17:19, 33:31, 19:21, 24:28) (Caldwell-Pope 17, Harris in Morris (9 skokov) po 16; Johnson 25 (5 podaj), Deng 17 (10 skokov)) TORONTO – Philadelphia 122:98 (32:23, 23:38, 32:13, 35:24) (Powell 18, Valanciunas (11 skokov) in Ross po 17; Covington 24, Smith 18) SAN ANTONIO - Oklahoma City 102:98* (21:32, 22:21, 31:19, 19:21, 9:5) (Leonard 26 (5 skokov, 5 podaj), Parker 20; Adams (9 skokov), Waiters (5 skokov), Payne (7 podaj) in Kanter (16 skokov) po 17) *Po podaljšku. LA CLIPPERS – Memphis 110:84 (29:22, 32:21, 23:21, 26:20) (Rivers 14, Green 13; Randolph 14, Martin 12) Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16): Saša Vujačić (New York Knicks) – 22 minut, 4 točke (2/5 za dve, 0/3 za tri), 4 skoki, 6 podaj in 1 izgubljena žoga. Goran Dragić (Miami Heat) – 26 minut, 16 točk (8/13 za dve, 0/2 za tri), 5 skokov, 4 podaje, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.