Luka Dončić z novim rekordom vodil Real do zmage
Objavljeno Feb 10, 2017
Slovenski košarkar Luka Dončić je postavil nov mejnik. Na tekmi 22. kroga v Kazanu proti Unicsu je Dončić zbral kar 11 podaj (to je njegov evroligaški rekord) in pomagal Realu do osem zaporedne zmage v letošnji Evroligi, Madričani pa zasedajo vrh. Dončić je tekmo začel na klopi, a je trener Pablo Laso uvidel, da ga potrebuje na parketu. Ljubljančan je vstopil v igro pri rezultatu 18:17, v drugi četrtini pa je pripomogel s svojimi podajami in tudi obrambo na Langfordu, da je polčas pripadel gostom (36:43). Dončić je prišel v igro tudi v drugi polovici tretje četrtine. Rusi so ujeli Reala, kjer pa je dirigentsko palico vnovič prevzel Luka in popeljal zasedbo do uspeha. Evroliga, 22. krog, 9.2. Unics – REAL 77:81 (Langford 20; Randolph 19, Hunter 14, Dončić 5) ANADOLU EFES – Milano 90:86 (Heurtel 17, Honeycutt 16; Sanders 18, Dragić 10) CSKA – Crvena zvezda 102:80 (De Colo 25, Teodosić 16; Mitrović 16) MACCABI – Baskonia 85:84 (Goudelock 21, Landesberg 18; Bargnani 17) PANATHINAIKOS – Bamberg 81:72 (Singleton 17, Feldeine in Burusis po 16; Theis 18) Slovenci v Evroligi: Luka Dončić (Real) – 24 minut, 5 točk, 11 podaj, 7 skokov Zoran Dragić (Milano) – 19 minut, 10 točk Jaka Blažič (Baskonia) – 2 minuti Aleksej Nikolič (Bamberg) – ni bil v ekipi 10.2. Darušafaka – Fenerbahče (18.00) Olympiakos – Žalgiris (20.00) Barcelona – Galatasaray (21.00)