IZJEMNO: Filipovski, Murić in Vidmar vzeli TURŠKI POKAL!
Objavljeno Feb 19, 2017
„Vesel sem, ker smo osvojili pokal. Hvala celotni ekipi. Hvala našemu vodstvu, ki skrbi, da smo lahko osredotočeni le na košarko. Hvala sponzorjem in navijačem. V življenju je treba imeti cilj, mi smo ga enega dosegli,“ je po veličastni zmagi v finalu turškega pokala povedal Sašo Filipovski. Njegov Banvit je 75:66 porazil evroligašala Anadolu Efes. To je sploh prva klubska lovorika za Banvit, kamor je prišel Filipovski lani poleti za trenerja. Prej je uspešno deloval na Poljskem. Videopovzetek finala: K zmagi je dvojni dvojček (11+11) prispeval Gašper Vidmar, dve točki pa je dodal Edo Murić. Banvit je tudi po Vidmarjevi zaslugi dobil skok (34:43), zbral pa je 15 (tekmec 10) podaj. MVP finala je postal Jordan Theodore. Na poti do finala je Banvit ugnal Bešiktaš (66:57) in Galatasaray (71:68). Zaključni turnir je gostila Ankara. Turški pokal, finale, 19.2. BANVIT – Anadolu Efes 75:66 (Theodore 19, Orelik 17, Kulig 12, Vidmar 11; Brown 25, Dunston in Honeycutt po 12) Slovenca v turškem pokalu: Edo Murić (Banvit) – 14 minut, 2 točki, 1 skok Gašper Vidmar (Banvit) – 19 minut, 11 točk, 11 skokov [gallery link="file" ids="54678,54679,54680"]