Zdovcu druga zmaga, Čančar priznal premoč Crveni zvezdi
Objavljeno Oct 05, 2017
V hrvaškem derbiju je v Zadru Cedevita v drugem krogu dosegla še drugo zmago s prepričljivih 92:76. Tekma je bila praktično odločena že po prvi četrtini, ki so jo varovanci Jureta Zdovca dobili za 15 točk, do konca tekme pa se je razlika stalno vrtela okrog te številke.   Najboljši igralec pri Cedeviti je bil Will Cherry, dosegel je 17 točk, 8 asistenc in 7 skokov. Toliko točk sta dosegla še Nichols in Murphy. Za poražence je Ive Ivanov dosegel 19 točk. Zadar - CEDEVITA 76:92 (14:29, 23:21, 22:22, 17:20) Na drugi tekmi večera je Crvena zvezda tudi dokaj prepričljivo ugnala Mego z rezultatom 90:80. Domači igralci so dobro odigrali rpedvsem v uvodni in zadnji četrtini. V zadnjem obdobju igre se je Mega štiri minute pred koncem uspela približati na 4 točke zaostanka, kaj več pa gostom ni uspelo.     Pri domačih je bil najboljši Taylor Rochesite, dosegel je 26 točk, pri Megi pa je Dylan Ennis dosegel 21 točk. Vlatko Čančar je dosegel 4 točke v devetih minutah igralnega časa. CRVENA ZVEZDA MTS - Mega Bemax 90:80 (26:19, 18:17, 22:25, 24:19)