NISO ASI, SO PA NAŠI: Močnik korak do dvojčka, Mravljak namesto Potočnika
Objavljeno Dec 04, 2017
Kako se minuli vikend odrezali naši igralci in trenerji na Vzhodu? Super Moka Slovenski derbi na Češkem je pripadel Janu Močniku, ki je z ekipo Olomucko slavil na gostovanju pri Dejanu Jakari, ki vodi Brno (3-8 po 11 krogih). Olomucko zaseda 9. mesto (5-6), Jakara je dve mesti nižje. Potočnik na All Star Na Madžarskem je minuli vikend minil v znamenju All Star tekme, kjer je eno od selekcij na članski tekmi vodil tudi trener vodilne ekipe lige Gašper Potočnik. Ker pa je v soboto Kormend igral tekmo pokala Helios Alpe Adria, je na klop Madžarov sedel kar Žiga Mravljak in z ekipo klonil na Češkem (80:72). Lapornik 8. Luka Lapornik s Steauo zaseda 8. mesto v romunski prvi ligi, ekipa ima po sedmih krogih štiri zmage in tri poraze. Minuli vikend so Lapornikovi klonili proti Timisoari Ex-krkaš in ex-zmaj Tekma TBV Starta (vodi ga David Dedek) in King Szczecin je bila zanimiva tudi za košarkarske nostalgike. Na klopi zasedbe King sedi nihče drug kot 44-letni Mindaugas Budzinauskas! Pristaši Krke bodo hipoma zastrigli z ušesi – Budzinauskas, po nekaterih podatkih je bil zelo nadarjen za igranje glasbenih inštrumentov, je v sezoni 2003/2004 odigral osem evroligaških tekem v dresu Novomeščanov! V ekipi Kinga nastopa tudi v Ljubljani odpisani Pawel Kikowski. Tako kot je bil za Davida Dedka usoden ex-Novomeščan, pa se je zmage proti ekipi Dejana Mihevca veselil Kevinn Pinkney, ki se je februarja 2001 razšel z Unionom Olimpijo; pred dnevi pa je okrepil moštvo BM Slam. Dedkova ekipa je na 13. mestu, Mihevčevi so tretji. Dzukija 6. V Litvi slovenske barve brani trener Andrej Urlep – njegova Dzukija je nocoj doživela visok poraz, a kljub temu zaseda 6. mesto v ligi. Slovenski vrh Na Slovaškem 1. mestu na lestvici pripada Salihu Nuhanoviću in njegovemu Interju (12-1). Levice Tea Hojća so na 2. mestu (11-3). Rieker Miloša Šporarja in Bobana Tomića je na 6. mestu (6-8). DP Slovaške, 14. krog: KOŠICE – Levice 102:83 Handlova – INTER BRATISLAVA 63:101 Rieker – INTER SVIT DP Poljske, 10. krog, 3.12. BM SLAM – Polski Cukier 76:70 TBV Start – KING 77:81 Helios Alpe Adria Cup, 2.12. BK ARMEX DECIN – Egis Körmend 80:72 DP Litve, 10. krog, 4.12. Dzukija – Vytautas 60:90 DP Romunije, 7. krog, 1.12. TIMISOARA – Steaua 86:83 DP Češke, 11. krog, 1.12. Brno – OLOMUCKO 63:94 Slovenci: Boban Tomić (Rieker) – 38 minut, 22 točk, 7 podaj, 2 skoka Salih Nuhanović (Inter) – 11 minut, 4 točke, 4 skoki Jan Močnik (Olomucko) – 25 minut, 10 točk, 9 podaj, 2 skoka Luka Lapornik (Steaua) – 25 minut, 9 točk, 2 skoka, 3 podaje,