Westbrook s sireno, Curry iz garderobe
Objavljeno Feb 23, 2018
Po tekmi All Star so na parket znova stopila NBA moštva. Na vzhodu se je igral derbi med Clevelandom in Washingtonom, ki je prenovljenem Clevelandu zadal prvi poraz (prvi po štirih zmagah), Washington pa je brez Johna Walla dosegel osmo zmago v zadnjih desetih tekmah. Pri Clevelandu, ki je v prvem polčasu vodil tudi že za 12 točk, je bil edini razpoloženi igralec LeBron James, ki je dosegel 32 točk in 8 asistenc. Na strani gostov je Bradley Beal dosegel 18 točk in 9 asistenc, Washingtonu pa je v drugem polčasu uspel popoln preobrat, saj je v zadnji četrtini povedel za 11 točk. Napeto je bil v Chicagu, kjer je Philadelphia do zmage prišla v zadnjih trenutkih tekmah, ko je Ben Simmons, ki je dosegel rekord kariere z 31-imi točkami, zadel prosta meta 5 sekund do konca tekme. Simmons je dosegel še 11 asistenc in 8 skokov. Joel Embiid je končal s 30-imi točkami in 13-imi skoki. Na strani Chicaga je Bobby Portis dosegel 38 točk in 8 skokov. Še bolj napeto je bilo v Sacrametnu, kjer je Russel Westbrook zmago Oklahomi prinesel s trojko ob zvoku sirene. Oklahoma je v drugem polčasu zapravila prednost 23-ih točk iz prvega dela igre in na koncu šele s trojko Westbrooka ponovno prišla v vodstvo. Paul George je dosegel 26 točk, Westbrook pa je tekmo končal z novim trojnim dvojčkom – 17 točk, 15 skokov in 11 asistenc. Zach Randolph je za domače dosegel 29 točk. V Oaklandu pa se je na tekmi prvakov proti LA CLippers 'z verige strgal' Steph Curry. Dosegel je 44 točk, od tega nekaj sicer norih, toda za njega že skoraj običajnih trojk, skupaj je zadel 8 trojk (iz 11ih metov), imel je tudi 10 asistenc in 6 skokov. Tobias Harris je na drugi strani dosegel 22 točk, soliden je bil Miloš Teodosić, ki je dosegel 14 točk.   Liga NBA, 22.2.2018 Brooklyn – CHARLOTTE 96:111 NEW YORK – Orlando 120:113 WASHINGTON – Cleveland 110:103 PHILADELPHIA – Chicago 116:115 OKLAHOMA – Sacramento 110:107 LA Clippers – GOLDEN STATE 127:134