Miami po podaljšku poražen, Curry brez prvega kroga končnice
Objavljeno Mar 26, 2018
Miamiju se na gostovanju v Indianapolisu ni uspelo še resneje vključiti v boj za višja mesta v končnici – po podaljšku so bili domači boljši, s čimer si je Indiana že zagotovila igranje v končnici. Miami je odigral tekmo brez trenerja Spoelstre, ki je v soboto dobil prvega otroka. Gostje so odlično začeli tekmo in v prvi četrtini vodili že za 14 točk. V nadaljevanju je Indiana prevzela pobudo, v zadnji četrtini povedla za 8, ob koncu pa je na prostih metih James Johnson poskrbel za podaljšek. Tam pa so bili domačini bolj razigrani, predvsem Oladipo in Collison sta s trojkama poskrbela, da so se domačini (pre)hitro odlepili in Miami se ni več vrnil v tekmo. Tyler Johnson je za Miami dosegel 19 točk, dokaj rezervirano tekmo je odigral Goran Dragić – na parketu je preživel 35 minut, v tem času pa je dosegel 9 točk, 4 skoke in 6 asistenc. Za Indiano je Victor Oladipo dosegel 23 točk.   Miami v torek doma pričakuje Cleveland. Golden State je na gostovanju v Salt Lake Cityju doživel že peti poraz v zadnjih osmih tekmah. Igral je sicer praktično brez celotne prve peterke, saj so manjkali vsi štirje All Star igralci. Bolj kot poraz pa je verjetno boleče spoznanje, da Steph Curry zaradi poškodbe kolena zagotovo ne bo igral v prvem krogu končnice. Za domače je Donovan Mitchell dosegel 21 točk, na tekmi pa po številu metov za tri točke v svoji prvi sezoni presegel dosežek Stepha Curryja v njegovi sezoni kot novinec. Pred njim je samo še Damian Lillard. Napeta tekma se je igrala tudi v Oklahomi, kjer so domači po nespretno odigrani končnici, ko je grešil predvsem Carmelo Anthony, poraženi zapuščali parket proti Portlandu. Kar nekajkrat na tekmi se je sicer med igralci obeh ekip zaostrilo, je pa Portland s to zmago storil pomemben korak za osvojitev tretjega mesta na zahodu. McCollum in Lillard sta skupaj dosegla 58 točk. Liga NBA, 25.3.2018 CLEVELAND – Brooklyn 121:114 San Antonio – MILWAUKEE 103:106 Miami – INDIANA 107:113* LA CLIPPERS – Toronto 117:106 NEW YORK – Washington 101:97 BOSTON – Sacramento 104:93 PORTLAND – Oklahoma 108:105 Atlanta – HOUSTON 99:118 UTAH – Golden State 110:91