Miami gladko čez Cleveland, James blizu Jordana
Objavljeno Mar 28, 2018
Z izjemo uvodnih minut je Miami na domačih tleh proti Clevelandu vodil celotno tekmo, največ, že v prvem polčasu, za 23 točk, Cleveland pa je dosegel najmanj točk v sezoni. Dosežek ima za Miami toliko večjo težo, saj je Cleveland na zadnjih štirih tekmah vsakič presegel mejo 120 točk. 'To je bila ena naših najboljši obrambnih tekem, odkar sem spet nazaj tukaj,' je po tekmi dejal Wade, ki je dosegel 12 točk, blokiral pa je tudi dva meta LeBron Jamesa, s katerim sta po tekmi prijateljsko poklepetala. James je dosegel 18 točk in mu manjka samo še ena tekma, da po številu zaporednih tekem z dvomestnim številom točk izenači dosežek Michaela Jordana – 866 tekem. Ironično, to lahko James stori prav na tekmi proti Charlottu, ki jo ima v lasti Jordan. Goran Dragić je dosegel 10 točk in 5 asistenc, igral je 20 minut. 'Tekma je pokazala, kako dobro obrambno moštvo smo lahko,' je bil po tekmi zadovoljen Dragić. Najboljši strelec Miamija je bol Kelly Olynyk, dosegel je 19 točk.   Miami naslednjih pet tekem igra proti ekipam, ki nimajo več možnosti za končnico, naslednjo v četrtek doma proti Chicagu. Miami je spet zasedel sedmo mesto na vzhodu, saj je Milwaukee doživel poraz v Los Angelesu proti Clippersom. DeAndre Jordan je dosegel 12 točk in 16 skokov, ponovno pa je zablestel Teodosić s podajo nad glavo za zaključek Jordana:   Prvaki še naprej igrajo brez svojih nosilcev, kar je izkoristila Indiana in jih premagala v Oaklandu. Oladipo je dosegel 24 točk. V derbiju zahodne konference je Portland na gostovanju premagal New Orleans, potem ko so imeli v napeti končnici domačini nekaj priložnosti za izenačenje. Izjemno tekmo je imel Damian Lillard, ki je dosegel 41 točk, 9 skokov in 6 asistenc. Na drugi strani je Anthony Davis dosegel 36 točk. Houston je ob počitku Hardna zlahka prišel do desete zaporedne zmage. Doma so bili Eric Gordon (31 točk) in soigralci boljši od Chicaga. Liga NBA, 27.3.2018 San Antonio – WASHINGTON 106:116 Denver – TORONTO 110:114 Cleveland – MIAMI 79:98 Chicago – HOUSTON 86:118 PORTLAND – New Orleans 107:103 DALLAS – Sacramento 103:97 Indiana – GOLDEN STATE 92:81 Milwaukee – LA CLIPPERS 98:105