To je naša liga: trener vesel, da so vsi živi in zdravi končali obračun!
Objavljeno Apr 26, 2018
 V sredo so se odvila vsa štiri srečanja 11. kola Lige Nova KBM za prvaka. Petrol Olimpija je visoko nadigrala domžalski Helios, Rogaška je na domačem parketu zabeležila pomembno zmago proti Krki. Sixt Primorska je bila boljša od Ilirije, Šenčur GGD je ugnal Šentjur.
LIGA NOVA KBM ZA PRVAKA, 11. KOLO: Sreda, 25. april: PETROL OLIMPIJA : HELIOS SUNS 93:66 (27:16, 23:17, 19:13, 24:20) Oliver 20 (5 skokov), Badžim 15, Begić 14 (5 skokov); Pelko 16, Đumić 15 (7 skokov), Brodnik 11 (5 skokov). Državni prvaki so zabeležili četrto zaporedno zmago in z izkupičkom 9-2 ostajajo vodilna ekipa Lige Nova KBM, Helios Suns pa je po odmevnih zmagah proti Krki in Sixt Primorski doživel šesti poraz, tako da za četrtim mestom oziroma polfinalom zdaj zaostaja za zmago. Petrol Olimpije je vprašanje zmagovalca rešila že v prvih dvajsetih minutah. Ob učinkovitem Devinu Oliverju (16 točk v 1/2) in širokim naborom igralcev je hitro vsilila svoj ritem igre ter v prvem polčasu dosegla 50 točk. Domžalčani se v nadaljevanju niso preveč naprezali in moči raje privarčevali za naslednje obračune. Ekipe v Ligi Nova KBM bodo namreč v osmih dneh odigrale kar štiri tekme; Helios Suns bo v soboto doma odigral tekmo z Rogaško, Ljubljančane pa v 12. kolu čaka derbi s Sixt Primorsko. Pri Petrolu Olimpiji (24 podaj) se je vseh enajst igralcev, ki so vstopili v igro vpisalo med strelec. Največ točk je zbral Devin Oliver (20), 15 jih je dodal Roko Badžim, 14 pa Mirza Begić, za Helios Suns pa je Jure Pelko dosegel 16 točk. Izjavi trenerjev po tekmi: Zoran Martić, trener Petrola Olimpije: "Tekmo smo kontrolirali od prve do zadnje minute in prišli do zaslužene zmage. Najtežje in najpomembnejše tekme šele prihajajo." Jovan Beader, trener Helios Suns: "Zaslužena zmaga Olimpije, ki je bila veliko boljši nasprotnik. Imel sem občutek, da fantje niso verjeli v uspeh že ob odhodu iz Domžal. Nova priložnost za zmago nas čaka v soboto proti Rogaški. Po našem današnjem porazu in zmagi Slatničanov nad Krko smo v težkem položaju, saj o svoji usodi ne odločamo več sami."
Sreda, 25. april: ROGAŠKA : KRKA 88:78 (28:12, 15:18, 24:28, 21:20) Drobnjak 18, Nikolič (6 skokov) in Fon (6 podaj) po 17; Jošilo 18 (8 skokov), Zagorac 14, Bratož 12 (7 skokov). Niz zmag, vključno z zadnjo za "zeleno mizo" proti Šentjurju, so košarkarji Rogaške podaljšali tudi v derbiju enajstega kola. Krko so premagali z 88:78, kar je manj, kot so izgubili na prvi tekmi, a kljub temu so s sedmo zmago, četrto zaporedno, prehiteli Novomeščane na tretjem mestu Lige Nova KBM. Rogaška v naslednjem kolu čaka gostovanje v Domžalah (28. 4.), dva dni kasneje bodo gostili Petrol Olimpijo, tretjega maja pa bodo tekmovanje v skupini za prvaka sklenili v Kopru proti Sixt Primorski. Krka ima po četrtem zaporednem porazu, vsaj na papirju, precej lažji razpored. Gostila bo Šenčur GGD in Šentjur ter gostovala pri Iliriji. Čeprav so gostitelji v prvem polčasu vodili že za devetnajst točk in imeli v tretji četrtini prednost 54:38, so do dveh točk prišli šele v zaključku tekme. Krka se je pet minut pred koncem po delnem izidu 12:1 prebila v vodstvo do 71:70. Ključni sta bili trojki Mitje Nikoliča in Dragiša Drobnjaka. Prvi jo je zadel pri izenačenem izidu 75:75, 41-letni Drobnjak pa je dobro minuto pred koncem povedel Rogaško v vodstvo z 81:76. Prvo ime tekme je bil Dragiša Drobnjak - 18 točk (trojke 5:9), 4 skoki, 3 ukradene žoge, 2 podaji (indeks 19). Po sedemnajst točk in tri trojke vsak sta dodala Miha Fon (6 podaj) in Mitja Nikolić (6 skokov), pri Krki pa je bil prvi strelec Marko Jošilo z 18 točkami (8 skokov). Izjavi trenerjev po tekmi: Damjan Novaković, trener Rogaške: "Tekmo smo odprli naravnost fantastično. V napadu smo bili razigrani in hitro ustvarili razliko. Kljub manjšemu padcu igre v drugi četrtini, smo na odmor odšli z lepo zalogo prednosti. V tretji četrtini smo v določenih situacijah popustili in izgubili koncentracijo ter Krki dopustili nekaj odprtih metov, ki so jih Novomeščani izkoristili in se približali. Ob koncu tekme smo se ponovno zbrali, odigrali boljše in srečanje zanesljivo dobili." Simon Petrov, trener Krke: "Premehko smo odprli tekmo in dovolili Rogaški, da nam uide na visoko prednost. Potem smo jih lovili in celo ujeli, a porabili preveč moči, da bi bolj pametno odigrali končnico." Sreda, 25. april: ILIRIJA : SIXT PRIMORSKA 89:102 (16:26, 20:17, 24:32, 29:27) Šiško 25 (6 podaj), Vončina 22 (5 podaj), Čigoja 15 (7 skokov); Rebec 18 (6 podaj), Hodžić 15, Joksimović (7 podaj), Mulalić in Zupan po 12. Po spodrsljaju proti Helios Suns so se košarkarji Sixt Primorske vrnili v zmagovalne tirnice in se utrdili pod vrhom Lige Nova KBM. Z 8-3 zasedajo drugo mesto, že v naslednjem kolu pa jih čaka derbi z vodilno Petrol Olimpijo, s katero so na prvi tekmi izgubili z 29 točkami razlike. Oslabljena Ilirija, ki je v prejšnjem kolu po hudih poškodbah ostala še brez Radeta Rodiča in prvega skakalca Ljubomirja Mladenovskega, ni bila kos gostom. Razlika v kakovosti je bila očitna, tako da vprašanja o zmagovalcu praktično ni bilo. Koprčani so zmagali brez pretiranega napora. Pred odmorom so imeli že 16 točk naskoka (43:27), dvomestno prednost pa so brez težav držali tudi v drugem delu. Prvi strelec tekme je bil Žan Mark Šiško s 25 točkami (17 v drugem polčasu, 6 podaj). Dvaindvajset jih je dosegel Luka Vončina (5 podaj, 4 skoke), pri gostih (trojke 14:25) pa je Matic Rebec zbral 18 točk (6 podaj, 4 skoke), petnajst Alen Hodžić, po dvanajst pa Nebojša Joksimović (trojke 3:4, 7 podaj), Mirko Mulalić in Nejc Zupan. V dvanajstem kolu (28. 4.) bo derbi med Sixt Primorsko in Petrol Olimpijo ob 18. uri, Ilirija pa bo uro kasneje igrala derbi začelja s Šentjurjem. Izjavi trenerjev po tekmi: Saša Dončić, trener Ilirije: "Čestitke ekipi Sixt Primorske za zmago ter mojim fantom za maksimalno borbenost. Žalosten sem zaradi poraza, po drugi strani pa vesel, da so vsi košarkarji tekmo zaključili živi in zdravi." Jurica Golemac, trener Sixt Primorske: "Čestitam mojim igralcem za zmago. V napadu smo odigrali dobro, z obrambo pa ne moremo biti zadovoljni. Analizirati moramo lastne napake in se pripraviti na naslednjo tekmo." Sreda, 25. april: ŠENČUR GGD : ŠENTJUR 80:76 (19:23, 20:17, 12:19, 29:17) Rizvić (11 skokov, 6 podaj) in Martinčič po 14, Pavić 13; Bolčina 18 (7 skokov), Pešić in Allen JR (5 skokov, 8 podaj) po 16. Šenčur Gorenjska gradbena družba je v zanimivi in napeti tekmi prišel do pete zmage v skupini za prvaka, tako da ima tri kola pred koncem še vse možnosti za polfinale. Za četrtim mestom, na katerem je Krka, tako kot Helios Suns zaostaja zgolj eno zmago. Glede na to, da je Šentjur vodil večji del tekme, največ za dvanajst točk na začetku zadnje četrtine, težko zapišemo, da so domači zasluženo prišli do dveh točk. A v ključnih minutah so pokazali pravi karakter, zadeli nekaj odločilnih metov in se z delnim izidom 10:0 prebili v vodstvo. Šenčur je prvič na tekmi povedel ob koncu prvega polčasa, med tretjo in četrto četrtino pa so gostje z 11:0 prišli do prednosti 59:51. V 33. minuti so jo povišali na rekordnih 66:54, v 36. minuti pa so še vedno vodili s 70:61. Dve trojki Miljana Pavkovića (12 točk, trojke 4:8) in štirje zadeti prosti meti Ramota Rizvića (14 točk, 11 skokov, 6 podaj) so domače popeljale do vodstva, trojka Jana Rebca ter njegovo polaganje pol minute pred koncem pa sta gostom dokončno spodrezali krila. V soboto, 28. aprila, bodo Gorenjci gostovali v Novem mestu, Šentjur pa se bo doma pomeril z Ilirijo. Izjavi trenerjev po tekmi: Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe: "Zelo pomembna zmaga za naš klub. Ključna je bila daljša klop, ki nam je omogočila, da v zadnji četrtini stopimo na plin in pospešimo. Čestitke tudi ekipi Šentjurja za fer in borbeno predstavo." Jakša Vulić, trener Šentjurja: "Še ena v vrsti tekem, na kateri smo večji del igrali zelo dobro, na koncu pa nam zaradi zmanjšanje rotacije in manjšega primanjkljaja kvalitete ni uspelo priti do novega para točk. Čestitke Šenčurju za zmago. Menim, da tudi naša zmaga ne bi bila nezaslužena. Žal nam je tega poraza, v mislih pa imamo že naslednjo tekmo in novega nasprotnika."