Toronto in Utah naprej, sedma tekma v Clevelandu
Objavljeno Apr 28, 2018
Toronto in Utah sta se uvrstili v naslednji krog končnice, Cleveland in Indiano pa čaka sedma odločilna tekma. Toronto je na gostovanju na šesti tekmi prepričljivo opravil z Washingtonom, predvsem po zaslugi odlične zadnje četrtine, ki so jo dobili za 15 točk. Pred tem so domači vodili za 12 točk. za domače je Bradley Beal dosegel 32 točk, pri gostih pa Kyle Lowry 24. Še bolj prepričljiva je bila Indiana, ki je od začetka druge četrtine gradila vodstvo in tik ob koncu vodila že za 36 točk. Poraz za 34 točk je tretji najhujši poraz v končnici za LeBron Jamesa, ki bo sploh prvič v karieri že v prvem krogu igral sedmo tekmo. Tekmo je končal pri 22-ih točkah. Je pa igral ravno 31 minut, s čimer je postal igralec z največ odigranimi minutami v končnici lige NBA v zgodovini, prehitel je Tima Duncana, z eno ukradeno žogo pa se je v tej kategoriji na prvem mestu izenačil s Scottijem Pippnom. Victor Oladipo je dosegel trojnega dvojčka, 28 točk, 13 skokov in 10 asistenc, in postal šele tretji igralec Indiane, ki mu je to uspelo v končnici – pred tem je to uspelo Marku Jacksonu in Paulu Georgu. Ni pa bil George niti blizu trojnemu dvojčku na tekmi proti ekipi Utah. Oklahoma je doživela neslaven konec sezone, potem ko so na začetku sezone ciljali celo na naslov prvaka. Čeprav so domačini že kmalu zaradi poškodbe noge ostali brez Ricky Rubia, so v drugem polčasu imeli vse niti v svojih rokah, vodili že za 13 točk, na koncu pa so imeli gostje vseeno priložnost za popoln priključek, vendar so bili vseeno poraženi in tako izpadli že v prvem krogu končnice. Za domače je ponovno blestel novinec Donovan Mitchell, ki je dosegel 38 točk, na vseh šestih tekmah je presegel mejo 20 točk, dvakrat je v seriji presegel mejo 30 točk, kar je izmed novincev doslej uspelo samo še Michael Jordanu in Alonzo Mourningu. Russel Westbrook je sicer dosegel 46 točk, za kar pa je porabil 43 metov, od tega je vrgel 19 trojk, največ v zgodovini končnice lige NBA. Steven Adams je dosegel 19 točk in 16 skokov, razočarala sta George in Carmelo Anthony, ki sta skupaj dosegla 12 točk. Liga NBA, 27.4.2018 TORONTO – Washington 102:92 Cleveland – INDIANA 87:121 Oklahoma – UTAH 91:96