Celjska lekcija Triglavu
Objavljeno Apr 28, 2018
 V soboto je bil na sporedu derbi med Cinkarno Celje in Triglavom, s katerim se je zaključil redni del sezone v 1. SKL. V Celju so se 28. zmage v tej sezoni 1. SKL veselile domačinke. Košarkarice Grosupljega so v četrtek prišle do zmage na gostovanju v Slovenskih Konjicah, s tem pa mesto v polfinalu zagotovile ekipi Maribora. Pred tem je Maribor premagal Akson Ilirijo, Ježica je bila boljša od Domžal. Polfinalna para državnega prvenstva sta Cinkarna Celje : Maribor in Triglav : Akson Ilirija, termini polfinalnih tekem pa 3., 6. in 8. maj.
1. SKL za ženske, 14. kolo 2. dela, 28.4. CINKARNA CELJE - Triglav 80:46 (17:6, 21:15, 24:16, 18:9) Chidom 22 (8 skokov), Slonjšak 13, Friškovec in Delić po 12; Abramovič 16 (7 skokov), Jakobčič 10, Prevodnik in Žibert (6 skokov) po 7. STATISTIKA Cinkarna Celje je redni del državnega prvenstva končala z 28 zmagami oziroma 56 točkami ter s tem zanesljivo osvojila prvo mesto. V polfinalu se bodo Celjanke pomerile z Mariborom. Triglav je bil petič v tej sezoni 1. SKL neuspešen, v polfinale se bodo Kranjčanke podale kot drugouvrščena ekipa, nasprotnik Triglava v polfinalu pa bo Akson Ilirija. Četrti derbi v tej sezoni državnega prvenstva se je še četrtič končal v korist Celja, zadnji medsebojni obračun so aktualne državne prvakinje dobile z daleč najvišjo razliko v tej sezoni. Triglavanke so tekmo slabo odprle predvsem v napadu, prvi koš so dosegle šele po slabih štirih minutah tekme, uspelo se jim je približati še na dve točki zaostanka (6:4), nato pa je sledila nadvlada Celjank, ki so že ob koncu prvega polčasa vodile z 38:21. Tudi v drugem polčasu Triglav ni bil kos ritmu domačink, katerih prednost se je iz minute v minuto povečevala. V drugih dvajsetih minutah Kranjčanke niso našle odgovora na obrambo Celja, skupno so varovanke Ernesta Novaka izgubile kar 29 žog, imele so le 35-odstotni izkupiček meta iz igre (met za 3: 2/17), dosegle so najmanjše število točk v tej sezoni državnega prvenstva. Kljub neuspehu pa so bile Triglavanke boljše v skoku (37:29). Na koncu je Celje zmagalo z 80:46. Oderah Chidom je bila z 22 točkami prva strelka domače ekipe, ujela je osem odbitih žog. Iva Slonjšak je pristavila 13 točk. Pri Triglavu je največ točk dosegla prva strelka ekipe, Rebeka Abramovič (16 in 7 skokov), dvomestno število točk pa je dosegla tudi Maja Jakobčič (10). Izjavi trenerjev po tekmi: Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: "Čestitam mojim igralkam za zasluženo zmago. Zavedam se, da današnja tekma ni realno stanje, vseeno pa sem zadovoljen s pristopom." Ernest Novak, trener Triglava: "Čestitke Celjankam za prikazano, upam, da nas je ta poraz postavil na realna tla. Pred nami je najpomembnejši del sezone in upam, da se bodo igralke začele tako tudi obnašati."