Boston dobil sedmo tekmo, prvaki prvo
Objavljeno Apr 29, 2018
Boston si je z zmago na odločilni sedmi tekmi pred domačimi gledalci zagotovil obračun s krvniki Miamija Philadelphio. Z izjemo prve četrtine je Boston vodil skozi celotno srečanje, največ za 19 točk, v zadnji četrtini. V tem delu igre je Rozier dosegel 12 točk od skupno 26. Pri gostih je bil najboljši strelec Middleton, dosegel je 32 točk, Bledsoe jih je dal 23, Giannis pa nekoliko manj od pričakovanj, 22. Poleg Roziera je 26 točk dosegel tudi Horford, domačini pa so potrdili najboljše razmerje v zgodovini lige, ko gre za sedme tekme končnice – dobili so jih že 23, izgubili samo 8. Na prvi tekmi drugega dela na zahodu so prvaki zlahka premagali New Orleans. Podobno kot na tekmi v Bostonu so tudi v Oaklandu gostje vodili samo kratko obdobje v prvi četrtini, potem pa so pobudo prevzeli domačini in dobili drugo četrtino za 20, ob koncu tretje pa povedli za 30 točk. Klay Thompson je dosegel 27 točk, Durant točko manj, Gerald Green pa je dosegel četrtega trojnega dvojčka v končnici. Pri gostih je Anthony Davis dosegel 21 točk. Liga NBA, 28.4.2018 Milwaukee – BOSTON 96:112 New Orleans – GOLDEN STATE 101:123